Milli e-posta servisi geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Milli e-posta servisi geliyor! - ShiftDelete.Net

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan katıldığı bir canlı yayın programında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan en önemlisi yeni gelecek yerli e-posta hizmeti oldu!

:: Yerli e-posta servisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
" Geliyoo" vakası olmasında :)

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Güzel gelişme. İnşaallah tamamen yerli olur. Ddk Başkanı Windows ve office için güvenli değil dedi. Umarım bunu da çözerler. En azından devlet kurumları, başta TSK, Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü yerli işletim sistemine geçmeli. Kolay olmayacak elbet. Bu kurumlardaki yazılımların çoğu sadece Windows uyumlu şu an. Hepsinin tekrar yazılması gerek diye düşünüyorum.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Kendi vatandaşının kimlik bilgilerini koruyamayan devletten mi :rolleyes:

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ben her vatandaşa Turkiye.gov.tr uzantılı mail adresi açılmasını ve bu adresin yasal adres gibi kabul edilmesini isterdim. İster T.C. Kimlik numarası şeklinde isterse isim soyisim veya kısaltılmış isim soyisim tarzı kullanıcı oluşturularak herkesin mail adresi alması sağlanmalı ve gerekirse resmi tebligat adresi yerine kullanılmalı. Şu anda ben GİB'in bu hizmetinden yararlanıyorum ancak kendi sistemleri üzerinden. Ben tek elden yapılması kanaatindeyim.

Örnek [email protected] gibi. veya [email protected] şeklinde.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Ben her vatandaşa Turkiye.gov.tr uzantılı mail adresi açılmasını ve bu adresin yasal adres gibi kabul edilmesini isterdim. İster T.C. Kimlik numarası şeklinde isterse isim soyisim veya kısaltılmış isim soyisim tarzı kullanıcı oluşturularak herkesin mail adresi alması sağlanmalı ve gerekirse resmi tebligat adresi yerine kullanılmalı. Şu anda ben GİB'in bu hizmetinden yararlanıyorum ancak kendi sistemleri üzerinden. Ben tek elden yapılması kanaatindeyim.

Örnek [email protected] gibi. veya [email protected] şeklinde.
ülke de daha adam akıllı e-devlet kullanılamıyor. :)
keza ben ne denli güvenilir olur sorusunu sorarım.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
ülke de daha adam akıllı e-devlet kullanılamıyor. :)
keza ben ne denli güvenilir olur sorusunu sorarım.

Ben epeydir kullanıyorum aktif olarak. Güvenlik zaafiyeti de var mı neresinde var ben bilmiyorum ve karşılaşmadım. Ama amerikanın yaptığı eposta servisinden daha güvenli olacağı kesin. Sonuçta yazdığımız her karakter adamların sunucusundan bir kere geçiyor ve istenirse servis edilebiliyor. ha onlara verilmiş açık ha bizim açık.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Abd'nin rusya'nın posta hizmetleri yerine kendimizinkini tercih ederim, bunları istihbaratlar denetim ediyor. En azından kendi ülkem denetlesin diğerleri edeceğine sorun olmaz bana.