Miele Camasir Makinesi

Bu konuyu okuyanlar

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Selam arkadaslar ben 999 Euroya yani asagi yukari 3233 TL gibi bir fiyata Miele Camasir Makinesi satin aldim..

Aldigim makinenin modeli = Miele WMB 120 WPS A+++ ( sanirim türkiyede yok )

Simdi internette Miele hakkinda baya bilgi edinmeye calisiyorum ama duydugum bir terime kafam iyce karisti..

Söz konuyu "Giris Seviyesindeki Miele Camasir Makineleri" pek tavsiye edilmiyormus. Nedenini bilmiyorum milletin tek bahsettigi sey giris seviyesi.

Giris seviyesiyle kastetikleri nedir ki ? Acaba Miele yeni cikardigi makinelerden mi bahsediyorlar ( ama nerdeyse 30 yil oluyor biraz sacma ) yoksa ucuz diye insanlarin ilk seferde tercih edecegi modeller mi oluyor ? Eger öyleyse bir makinenin giris seviyeli model oldugunu nerden anlariz ?

Aldigim makine bu.. Herkes mieleyi öve öve bitiremedi. Gerci bunun ilk camasir makinesi oldugunu ve yillardir bozulmadigini , tamburu kendine has patentli özel oldugunu var sayarsak 1000 Euro ödemek deger... Ama bu giris seviyesi mi degil mi onu anlamak istiyorum. Umarim bilenler vardir. simdiden tskler..

2db007k.png

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
o makina kesinlikle giriş sviyesi değil 100-200euro olurdu ...
Miele Wkg 120 Wcs Td çamaşır Makinesi GittiGidiyor'da 212648937
yakın model kaç para?
5.290,00 TL
100,00 TL chip-para Hediye!

Selam eger senin bahsettigin Miele WKG 120 WPS yani WCS degilde WPS ise benimkiyle arasinda 110 Euro fark var, AVUSTURYAda öyle. Türkiyede fiyat ucukmus... WCS diye bir model yok...

Aslinda bu makineyi alirdim ama bu makienin altinda Miele nin kendi özel sivi deterjanlari kullanmak icin tasarlanmis.. Yani sonunda TD TwinDos anlamina geliyor ki.. Bunuda Mieleye aylik para ödiyerek sana gönderiyorlar.. Bitsin ya da bitmesin. Aylik taahhütle.. O yüzden bunu almadim..

Giris Seviyesi nedir peki kardesim :D 100-200 Euro Miele camasir makinesi hic biryerde bulunmaz.

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Selam eger senin bahsettigin Miele WKG 120 WPS yani WCS degilde WPS ise benimkiyle arasinda 110 Euro fark var, AVUSTURYAda öyle. Türkiyede fiyat ucukmus... WCS diye bir model yok...

Aslinda bu makineyi alirdim ama bu makienin altinda Miele nin kendi özel sivi deterjanlari kullanmak icin tasarlanmis.. Yani sonunda TD TwinDos anlamina geliyor ki.. Bunuda Mieleye aylik para ödiyerek sana gönderiyorlar.. Bitsin ya da bitmesin. Aylik taahhütle.. O yüzden bunu almadim..

Giris Seviyesi nedir peki kardesim :D 100-200 Euro Miele camasir makinesi hic biryerde bulunmaz.
miele bu konuda çok aşmış indesit'te olur o fiyat miele'de giriş seviyesi yok hepsi üst sınıf miele'ye bulaşma arçelik al kafan rahat etsin.
12143 CMK Çamaşır Makinesi
7156320100_LO1_20141225_133612_large.jpg
7156320100_LO2_20141224_110716_large.jpg

bak bu 3,4K 10kg kapasiteli hiç bir eksiği yok miele şişirilmiş balon marka.

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
miele bu konuda çok aşmış indesit'te olur o fiyat miele'de giriş seviyesi yok hepsi üst sınıf miele'ye bulaşma arçelik al kafan rahat etsin.
12143 CMK Çamaşır Makinesi
7156320100_LO1_20141225_133612_large.jpg
7156320100_LO2_20141224_110716_large.jpg

bak bu 3,4K 10kg kapasiteli hiç bir eksiği yok miele şişirilmiş balon marka.

Ben türkiyede yasamiyorum. Burada Arcelik marka camasir makinesi yok. Yoksa tabikide türk markasini vestel ya da arcelik denemek isterdim.. Indesit cani cehenneme , suan Indesit camasir makinem var kot pantolonlarimi bile kiristirmaktan mahvetti.. Eski 7 yillik 5 kg ucuza alinmis camasir makinem bile indesite bin basardi... Ne zamanki tasindim o camasir makinesini o evde biraktim gittim 300 Euroya Indesit aldim o zamanki elbiselerim mahvoldu... SOn olarakda bu yil 1. ayda gidip bir tane Hoover Camasir Kurutma makinesi aldim. Aldigim gibi kendimi Tüketici haklarinda buldum.. Yaklasik 4 ay ugras sonucu makineyi geri verip parami geri aldim.. Artik ucuz diye makinelere para vermem valla... Bu kis da gidip bir tane Miele Kurutma Makinesi alacagim. oda 1000 Euro gibi bir fiyatla.. Camasir ve Kurutma makinelerine 1000 Euro verilir kaanatimdeyim. Lakin bunlari 10 yillarca kullanacagiz ki , zaten mielenin ömrü 20-30 yil oluyor..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Ben türkiyede yasamiyorum. Burada Arcelik marka camasir makinesi yok. Yoksa tabikide türk markasini vestel ya da arcelik denemek isterdim.. Indesit cani cehenneme , suan Indesit camasir makinem var kot pantolonlarimi bile kiristirmaktan mahvetti.. Eski 7 yillik 5 kg ucuza alinmis camasir makinem bile indesite bin basardi... Ne zamanki tasindim o camasir makinesini o evde biraktim gittim 300 Euroya Indesit aldim o zamanki elbiselerim mahvoldu... SOn olarakda bu yil 1. ayda gidip bir tane Hoover Camasir Kurutma makinesi aldim. Aldigim gibi kendimi Tüketici haklarinda buldum.. Yaklasik 4 ay ugras sonucu makineyi geri verip parami geri aldim.. Artik ucuz diye makinelere para vermem valla... Bu kis da gidip bir tane Miele Kurutma Makinesi alacagim. oda 1000 Euro gibi bir fiyatla.. Camasir ve Kurutma makinelerine 1000 Euro verilir kaanatimdeyim. Lakin bunlari 10 yillarca kullanacagiz ki , zaten mielenin ömrü 20-30 yil oluyor..
beko ara aynı modeller beko da da var.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
o makina kofti makina değil o çamaşır makinalarının rolls royce'u gibi birşey hayırlı olsun gülke güle kullan.

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ben de kayinpederden kalma en az 30 yillik makinayi kullaniyorum. biraz fazla camasirda zipliyor ama hala tas gibi makina.
alt seviye makinasi yok eski model olabilir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
fiyat farkı vergilerden kaynaklı model adı değişimi distribütörden kaynaklı.

Mediamarkta Saticinin yanlis bilgilendirmesi sonucu makineyi geri verip ama üzerine 200 Euro daha fazla ödeyip Twindos yani kartuslu olanini alacagim..

Makineyi 2 hafta kullandim daha önce dedigim gibi benim icin elbiseler cok kirismamasi önemli... ( yoksa demedin mi ? :D ) herseyse miele camasir makinelerinin camasiri yaklasik 3 bucuk saat yikadikdan ve SIKDIKDAN sonra yarim saat daha buharli sicak cevirme yani inglizce Steam Care türkce ise ÖN ÜTÜLEME diye bir özelligi var ki zaten sirf makineyi bunun icinde aldim diyebilirim . Bunun sayesinde camasirlar oldukca düz bir sekilde makineden cikiyor..

Yalniz satici bana steam care özelligini kullanmak icin yaklasik 2 kilo camasir olmasi gerektigini söyledi... Bende orada acaba tam kapasite 8 kilo yikasam ve 6 kilosunu cikarsam 2 kilo kalsa sonra ön ütüleme yapsam ve onlar bittikden sonra diger arda kalan camasirlari 2 ser 2 ser atsam ve direkt ÖN ÜTÜLEME yapsam olur mu dedim EVET dedi..

Neyse makineyi aldim eve geldim.. Ilk deferse makineyi bos ve 90 derecede deterjansiz yikama yaptim daha sonra icine yaklasik 8 kilo camasir attim. ÖN ütülemeyi sectim ve sectikden sonra ÖN ÜTÜLEME icin 4 kilo olmasi gerektigini gösterdi. Ben buna sevindim artik 2 ser 2 ser atmak zorunda degilim dedim...

AMA makine yaklasik 3 saat yikama yapip SIKDIKDAN sonra ön ütülemeye geciyor.. Eger icinden camasir cikarmaya kalkarsam bütün program SIFIRLANIYOR.. ve hic bir YIKAMA programi secmeden sadece ÖN ütüleme secilemedigini gördüm buda makineyi geri iade etmek anlamina geldi...

Yani sen kalk 8 kilo yikamaya izin ver ama 4 kilo ön ütüleme yap AMA makineden 4 kilo cikarmak gibi bir özellik ve sadece ön ütüleme özelligi olmasin.. SACMA geldi acikcasi..

Herseyse bunu bahane edip makineyi geri veriyorum bu makineden alacagim.. En azindan bunda kisitlama yok ve kendi programini kendin ayarlayabiliyorsun ve istege göre Miele Deterjani ya da kendi deterjanini kullanabiliyorsun...

Miele WKG 120 WCS TWINDOS Çamaşır Makinesi - Sadece 5.290,00 TL

Brs bra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Herkese.
Ben 960wps çamaşır makinası aldım ve henüz kullanmıyorum evlenme gibi bi durum söz konusu olduğunda kullanıcam ürünümü sorucaksınız neden o zaman şimdi aldınız diye benim annemin bütün ürünleri Arçelik ve bütün ürünlerinden memnun Çamaşır makinası benimle yaşıt ve 22 yıldır takır takır çalışıyor yıkadığı çamaşırın haddi hesabi yok yengemlerin yeğenlerimin bile çamaşırını yıkadı ve Hale'n takır takır çalışır ama o zaman o çamaşır makinayı da Almanlar üretmiş simens Arçelik'e fason olarak üretiyormuş ve bi gün abime aldığımız Yen'i çamaşır makinası Arçelik bozuldu ve servis geldi Kazanı yağ bırakıyordu ve ayriyetten bilyeleri dağılmıştı aslında ürün hatalı gelmişti güya Arçelik ürünlerini test edip gönderiyormuş bunun sebebini sorunca Kazan'larının plastikten olması ve böylece üründen çok servisten para kazanmayı hedefliyorlar böyle olunca netten çelik kazn üreten bi firma aradım ve bunu üreten tek firmanın miele olduğunu öğrenince araştır dım aylarca ve karar verip aldım biliyorsunuzki miele nin ürünleri çok pahalı ve aldığım modelde 9000 tl idi şuanki güncel fiyatı ise 10.600 tl ürünleri her geçen sene zamlanıyor bu yüzden alıp çeyize sakladım 2 tane biri kendime biri kardeşime etrafımda bu markayı kullanmayı bırakın tanıyan bile yoktur Emin'im yarın evimi gelip gördüklerinde aldığım cad&dog sübürgeyi 960wps çamaşır makinamı b3847 fashion master ütüyü görünce bu markada ne hiç duyulmamış rengi beyaz gıri bile değil şade görüntüsü var diyip karalamaya çalışacaklar bende onlara netten ürünün kalitesini ve hakkında yapılan yorumlara bakmaları gerektiğini ifade edicem ve benim şuan dediğim gibi miele markasını kullanan yok o yüzden de bira tereddütlüyüm aldığım halde kullananlar varsa aldığım ürünleri biraz billgi paylaşımında bulunurlarsa sevinirim