Microsoft,10 Aralık’ta Windows 10 Mobile’nin Fişini Çekiyor!

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bir gün android ve iosu yeneceğini uman Microsoft,10 Aralıkta windows 10 mobilin fişini tamamen çekiyor.

“10 Aralık 2019’dan sonra windows 10 mobile güvenlik güncellemeleri,güvenlikle alakalı olmayan hata düzeltmeleri,bedava yardım/destek servis seçenekleri ve teknik içerikler almayı bırakacak”

Kısaca,tüm destekler kesilecek.

“Windows 10 mobile işletim sistemi artık destek almayacağından dolayı müşterilerimizin destekli ios veya android kullanan bir cihaza yönelmesini öneriyoruz”

“Microsoft olarak misyonumuz; gezegendeki her kişinin daha fazlasını elde etmeye sağlaması olduğundan dolayı,o işletim sistemlerinde(android ve ios)uygulamalarımızı desteklemeye devam edeceğiz”

Ne düşünüyorsunuz? Windows mobilin android ve iostan daha iyi olacağına inanan,hatta Windows mobile 7’yi kutlamak için 2010’da iphone ve blackberry cenazesini yapan Microsoft artık pes edip Windows mobile 10’u tamamen geride bırakıyor...

Kaynak: CNBC

Son düzenleme:

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
İyi ki kendimi win phone uygulamaları geliştirmek için boşuna yormamışım. Zaten hep tereddütte kalıyordum acaba biter mi devam eder mi geleceği var mı diye.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yeni çağın güneşi de doğudan yükseliyor, 5-10 yıla kalmaz piyasada ne android ne de ios kalır onlar da usa gibi çöküşe geçer ve kepengi kapatmak zorunda kalırlar... Zaten donanım olarak her şey doğudan getirtiliyor, yazılım olarak da önü alınamaz bir yükselişle yine doğu piyasayı altüst etmeye hazırlanıyor.

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Zamanında plastik kasalı androidler kasıla kasıla çalışırken gayet akıcı ve kaliteli lumialar vardı. Microsoftun mağaza işinde çuvallamış olması bu sistemin sonunu getirdi.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
asıl bir SAMSUNG olamadılar Apple kim ki?

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
@grezimonk Bilgisayar, telefon üretiyorlar ve işletim sistemlerini de kendileri yapıyorlar; o yüzden onu örnek verdim.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
@grezimonk Bilgisayar, telefon üretiyorlar ve işletim sistemlerini de kendileri yapıyorlar; o yüzden onu örnek verdim.
Apple üretmiyor fason üreticilere ürettiriyor sadece işletim sistemini o yapıyor ki onuda beceremez oldu... bug üstüne bug çıkartmaya başladılar...

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Zamanında gereken destek (uygulama ve geliştirme) açısından verilseydi , lider tablosunda çok farklı isimler görürdük. 3-4 yıl öncesine kadar tüm çevreme öneriyordum aşırı destekçisiydim. 512 MB ramlerle efsaneler yaratabiliyorduk. Carl Zeiss ile yapılan kamera işbirliğinden bahsetmiyorum bile..

Reaksiyon puanı
13
Bende hp nin windows 10 mobile i vardı, arkadaş fişşşşek gibiydi. Şimdi android cihazlar o kadar verşme ılaşmış değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ben sırf arayüzünü çok sevdiğim için wp10 kullandım

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,936
iosta dosya kurtarmak için 300 tl filan vermek gerktiğini bilmeyen yoktur ve iphoneden hiçbirşey silinmez yani satmadan önce düşünün kesin bu şeyde öyle bir şey yoktu :D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bir gün android ve iosu yeneceğini uman Microsoft,10 Aralıkta windows 10 mobilin fişini tamamen çekiyor.

“10 Aralık 2019’dan sonra windows 10 mobile güvenlik güncellemeleri,güvenlikle alakalı olmayan hata düzeltmeleri,bedava yardım/destek servis seçenekleri ve teknik içerikler almayı bırakacak”

Kısaca,tüm destekler kesilecek.

“Windows 10 mobile işletim sistemi artık destek almayacağından dolayı müşterilerimizin destekli ios veya android kullanan bir cihaza yönelmesini öneriyoruz”

“Microsoft olarak misyonumuz; gezegendeki her kişinin daha fazlasını elde etmeye sağlaması olduğundan dolayı,o işletim sistemlerinde(android ve ios)uygulamalarımızı desteklemeye devam edeceğiz”

Ne düşünüyorsunuz? Windows mobilin android ve iostan daha iyi olacağına inanan,hatta Windows mobile 7’yi kutlamak için 2010’da iphone ve blackberry cenazesini yapan Microsoft artık pes edip Windows mobile 10’u tamamen geride bırakıyor...

Kaynak: CNBC
Windows phone’ye geliştirici bulamadılar ve akıllı telefon pazarina geç girdiler. Belki bir 3-4’yil erken girselermiş ben 4 yıl android değil Windows phone kullanmış olurdum belki (ve benim gibi daha niceleri)