Microsoft Office 2007 Enterprise Kaldırma

Bu konuyu okuyanlar

Combatiente

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Microsoft Office 2007 Enterprise'i kaldırmak istiyordum. Program Ekle/Kaldır'dan denedim. Kaldırıldı demesine rağmen hala listede gözüküyordu. Tekrar kaldıra bastığımda ise program dil paketini bulamıyor gibi bir hata verdi. Your Unnistaller kurdum. Onla kaldırdım. C'deki ve registry'deki herşeyi silmiş. Program ekle/kaldır'da da gözükmüyor fakat office 2010'u kurmak istediğimde "office ürünü yüklü olduğundan bu sürümü yükleyemezsiniz" gibi bir hata alıyorum. Forumda aradım Your Unnistaller ile sorunun hallolduğunu söylemişler fakat bende olmadı. Yardım edebilecek olan var mı?

Teşekkürler

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
1)Microsoft Office 2007 paketlerini Microsoft Fix it ile kaldırın

Microsoft Office 2007 paketleri için Fix it çözümü tüm Office 2007 sürümlerini kaldırır. Bu, tüm Office 2007 deneme sürümlerini içerir.

2007 Microsoft Office paketini otomatik olarak kaldırmak için
Bu sorunu düzelt düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır'ı tıklatın ve ardından Fix it sihirbazındaki adımları uygulayın.

Fix it download

2)Microsoft Office 2007 paketlerini el ile kaldırın

Adım 1: 2007 Microsoft Office sisteminin kalan Windows Installer paketlerini kaldırın.

1. Başlat'ı tıklatın.
  2. Tüm Programlar'ı tıklatın ve ardından Donatılar klasörünü açın. (Windows XP'de bu adımı atlayın.)
  3. Çalıştır'ı ve ardından kutusunun içini tıklatın.
  4. installer yazın ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
    Bu işlem, %windir%\Installer klasörünü açar.
  5. Görünüm menüsünde, Ayrıntıları Seç'i tıklatın.
  6. Konu onay kutusunu tıklatıp seçin, Seçili sütunun genişliği (piksel) kutusuna 340 yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
    Not Tüm .MSI dosyalarının konularının görüntülenmesi birkaç dakika sürebilir.
  7. Windows 7 veya Vista'da, Görünüm menüsünde, Sırala'nın üzerine gelin veya Windows XP'deSimgeleri yerleştir'in üzerine gelip Konu'yu tıklatın.
  8. Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusu görüntülenirse, devam etmek için İzin ver'i tıklatın.
  9. Konu olarak "Microsoft Office <Ürün_Adı> 2007" görünen her .MSI dosyası için, .MSI dosyasınısağ tıklatın ve sonra da Kaldır'ı tıklatın.
    Not <ürün adı<, 2007 Microsoft Office ürününün adı için bir yer tutucudur.
Adım 2: Office Kaynak Altyapısı hizmetini durdurun.

1. Başlat'ı tıklatın.
  2. Tüm Programlar'ı tıklatın ve ardından Donatılar klasörünü açın. (Windows XP'de bu adımı atlayın.)
  4. services.msc yazıp Tamam'ı tıklatın.
  5. Hizmetler penceresinde, Office Kaynak Altyapısı hizmetinin çalışıp çalışmadığını belirleyin (Durum sütununda "Başlatıldı" görünür). Hizmet çalışıyorsa, Office Kaynak Altyapısı'nı sağ tıklatın ve ardından Durdur'u tıklatın.
  6. Hizmetler penceresini kapatın.
Adım 3: Geri kalan tüm 2007 Microsoft Office yükleme klasörlerini kaldırın.

1. Başlat'ı tıklatın.
  4. %CommonProgramFiles%\Microsoft Shared yazıp Tamam'ı tıklatın.
    Not Windows 7 veya Vista'nın 64-bit sürümü çalıştırılan bir bilgisayarda,%CommonProgramFiles(x86)%\Microsoft Shared yazın ve ardından Tamam'ı tıklatın.
  5. Aşağıdaki klasörler varsa bunları silin:
    • Office12
    • Source Engine
  6. Başlat'ı tıklatın.
  7. Tüm Programlar'ı tıklatın ve ardından Donatılar klasörünü açın. (Windows XP'de bu adımı atlayın.)
  8. Çalıştır'ı ve ardından kutusunun içini tıklatın.
  9. %ProgramFiles%\Microsoft Office yazıp Tamam'ı tıklatın.
    Not Windows 7 veya Vista'nın 64-bit sürümü çalıştırılan bir bilgisayarda,%ProgramFiles(x86)%\Microsoft Office yazın ve ardından Tamam'ı tıklatın.
  10. Office12 klasörünü silin.
  11. Her bir sabit diskin kök klasöründe, MSOCache klasörünü bulup açın. Bu klasörü göremiyorsanız şu adımları uygulayın:
    1. Windows Gezgini'ni açın ve Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.
    2. Görünüm sekmesini tıklatın.
    3. Gelişmiş ayarlar bölmesindeki Gizli dosya ve klasörler altında, Gizli dosya ve klasörleri göster'i tıklatın.
    4. Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle onay kutusunu temizleyin ve sonra daTamam'ı tıklatın.
  12. MSOCache klasöründeki Tüm Kullanıcılar klasörünü açın ve ardından klasör adında 0FF1CE}-metnini içeren her klasörü silin.
    Not Bu metin, "O" ve "I" harfleri yerine sıfır ve bir sayılarını içerir.
    Örnek {90140000-001B-0409-0000-0000000FF1CE}-C
Adım 4: Geri kalan tüm 2007 Microsoft Office yükleme dosyalarını kaldırın.

1. Başlat'ı tıklatın.
  4. %appdata%\microsoft\templates yazıp Tamam'ı tıklatın.
  5. Aşağıdaki dosyaları silin:
    • Normal.dotm
    • Normalemail.dotm
  6. Başlat'ı tıklatın.
  7. Tüm Programlar'ı tıklatın ve ardından Donatılar klasörünü açın. (Windows XP'de bu adımı atlayın.)
  8. Çalıştır'ı ve ardından kutusunun içini tıklatın.
  9. %appdata%\microsoft\document building blocks yazıp Tamam'ı tıklatın.
  10. Belge Yapı Taşları klasöründe bulunan alt klasörü açın.
    Not Alt klasör başlığı, Microsoft Office paketinin dilini temsil eden dört haneli bir numaradır.
  11. building blocks.dotx dosyasını silin.
  12. Kalan adımları uygulamadan önce tüm programları kapatın.
  13. Başlat'ı tıklatın.
  14. Tüm Programlar'ı tıklatın ve ardından Donatılar klasörünü açın. (Windows XP'de bu adımı atlayın.)
  15. Çalıştır'ı ve ardından kutusunun içini tıklatın.
  16. %temp% yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  17. Düzen menüsünde, Tümünü Seç'i tıklatın.
  18. Dosya menüsünde, Sil'i tıklatın.
  19. Başlat'ı tıklatın.
  20. Tüm Programlar'ı tıklatın ve ardından Donatılar klasörünü açın. (Windows XP'de bu adımı atlayın.)
  21. Çalıştır'ı ve ardından kutusunun içini tıklatın.
  22. %AllUsersprofile%\Application Data\Microsoft\Office\Data yazıp Tamam'ı tıklatın.
  23. opa12.dat dosyasını (YALNIZCA bu dosyayı) silin.
Adım 5: 2007 Microsoft Office sisteminin kayıt defteri alt anahtarlarını kaldırın.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Sorun oluşması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:322756 Windows'da kayıt defteri nasıl yedeklenir ve geri yüklenir

Mevcutsa, Office 2007 kayıt defteri alt anahtarlarını bulun ve silin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Başlat'ı tıklatın.
  3. Çalıştır'ı ve ardından Aç kutusunun içini tıklatın.
  4. regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
  5. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını tıklatın:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0
  6. Dosya menüsünde, Ver'i tıklatın, DeletedKey01 yazın ve Kaydet'i tıklatın.
  7. Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın ve onaylamak üzere Evet'i tıklatın.
  8. Aşağıdaki listede her bir kayıt defteri alt anahtarı için şu adımları (1 ile 7 arasındaki) yineleyin. Her alt anahtar için, verilen anahtarın adını bir artırın.
    Örnek İkinci anahtar için DeletedKey02, üçüncü anahtar için DeletedKey03 vb. yazın.
Not Aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarında, yıldız karakteri (*), alt anahtar adındaki bir veya daha fazla karakteri gösterir.

Microsoft Windows'un 32-bit sürümleri

• HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\12.0
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\Delivery\SourceEngine\Downloads\*0FF1CE}-*
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\*0FF1CE*
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\Upgrade Codes\*F01FEC
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\Products\*F01FEC
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ose
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Features\*F01FEC
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\*F01FEC
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\UpgradeCodes\*F01FEC
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Win32Assemblies\*Office12*
Microsoft Windows'un 64-bit sürümleri
  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Office\12.0
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Office\Delivery\SourceEngine\Downloads\*0FF1CE}-*
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\*0FF1CE*
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UpgradeCodes\*F01FEC
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\Products\*F01FEC
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ose
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Features\*F01FEC
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\*F01FEC
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\UpgradeCodes\*F01FEC
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Win32Asemblies\*Office12*
Bu kayıt defteri alt anahtarları ile devam edin:
  1. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulun:

32-bit: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
    64-bit: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
  2. Dosya menüsünde, Ver'i tıklatın, UninstallKey01 yazın ve Kaydet'i tıklatın.
  3. 1. adımda bulduğunuz Uninstall alt anahtarının altında, her bir alt anahtarı tıklatıp aşağıdaki değerin atanmış olup olmadığını belirleyin:
    • Ad: UninstallString
    • Veri: file_name path\Office Setup Controller\Setup.exe path

Not Bu örnekte, dosya_adı, yükleme programının adı için bir yer tutucu ve yol da dosya yolu için bir yer tutucudur.
  4. Alt anahtar 3. adımda açıklanan adı ve verileri içeriyorsa, Düzen menüsünde Sil'i tıklatın. Aksi durumda, 5. adıma gidin.
  5. 3. adımda açıklanan ad ve verilerle eşlenen tüm alt anahtarları bulup silinceye kadar 3. ve 4. adımları yineleyin.
  6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın.
Adım 6: Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayarı yeniden başlatın. Kaldırma işlemi başarılı olursa işiniz tamamlanmış demektir ve artık dilerseniz Microsoft Office'i yeniden yükleyebilirsiniz. Kaldırma işlemi başarısız olduysa, bu makaledeki "Başvurular" bölümüne gidin.

kaynak: microsoft.com

Combatiente

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Microsoft Fix ile hallettim. Teşekkür ederim.

gizemlilord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Normal kendi setupunu çalıştırın Onar-Kur-Kaldır seçenekleri gelecektir kaldırı seçiniz. Ek olarak Cleaner ile genel bir tarama ve temizlik yapınız sorun kalmaz diye düşünüyorum.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Microsoft Fix ile sorunsuzca hallettim baştan bir daha kurdum teşekkürler.