Microsoft Güvenlik Programı Engelliyor Nasıl Düzeltebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Microsoft güvenlik programı oynadığım oyunu engelliyor uygulamaya izin verdiğim halde engelliyor güvenlik duvarını kaldırdığım halde gene engelliyor nasıl çözebilirim virüs algıladığı için çalıştırmıyor .

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Oyunu crack yoluyla indirdiyseniz virüslü olma ihtimali var :) ee haliyle adı Güvenlik Duvarı. Ayarlardan eşzamanlı güvenlik duvarını geçici olarak kapatıp oynamaya devam edebilirsiniz crack olmamasına rağmen bu sorunu yaşatıyorsa. Eğer crack vesaire kullanıyorsanız tavsiye etmiyorum...

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Oyunu crack yoluyla indirdiyseniz virüslü olma ihtimali var :) ee haliyle adı Güvenlik Duvarı. Ayarlardan eşzamanlı güvenlik duvarını geçici olarak kapatıp oynamaya devam edebilirsiniz crack olmamasına rağmen bu sorunu yaşatıyorsa. Eğer crack vesaire kullanıyorsanız tavsiye etmiyorum...
Metin2 indirdim 2 gb dosya var kendi dosyaları yani yıllardır indiriyorum hiç hata vermedi uygulamaya izin verdiğim halde gene engelliyor bide

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Windows'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
1- Windows Defender Güvenlik Merkezi'ni açın ve Ayarlar butonuna tıklatın.

Enpedi%25C2%25A9%2B-%2B2017-04-20-%255B12-44-28%255D.png

2- Virüs ve tehdit koruması ayarları bağlantısına tıklatın.

Enpedi%25C2%25A9%2B-%2B2017-04-20-%255B12-44-51%255D.png

3- Gerçek zamanlı koruma anahtarını tercihinize göre Açık
2015-12-21_10-44-39.png
veya Kapalı
sshot-190.png
konuma getirin.

Enpedi%25C2%25A9%2B-%2B2017-04-20-%255B14-33-56%255D.png

Önerdiğim bir çözüm yolu kesinlikle değildir. Oyunu kapattıktan sonra "Gerçek Zamanlı Koruma"yı tekrar açmayı unutmayınız.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
1- Windows Defender Güvenlik Merkezi'ni açın ve Ayarlar butonuna tıklatın.

Enpedi%25C2%25A9%2B-%2B2017-04-20-%255B12-44-28%255D.png

2- Virüs ve tehdit koruması ayarları bağlantısına tıklatın.

Enpedi%25C2%25A9%2B-%2B2017-04-20-%255B12-44-51%255D.png

3- Gerçek zamanlı koruma anahtarını tercihinize göre Açık
2015-12-21_10-44-39.png
veya Kapalı
sshot-190.png
konuma getirin.

Enpedi%25C2%25A9%2B-%2B2017-04-20-%255B14-33-56%255D.png
Şimdi buldum sen yazmadn kapatınca düzelti ama her dakka böylede kalmaz ki yani virüs korumasız başka bir çözümü varmı ?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Oyun dosyalarını Metin2'nin kendi sitesinden güncel linkinden mi indirdiniz?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Metin2 oyununu Steam'den, kendi sitesinden indirdiğinizi farz ediyorum.. Sonra diyorum ki Defender neden yazılımı engellesin, neden virüs uyarısı versin? siz muhtemelen crack,warez içerikli bir dosya ile uğraşıyorsunuz yoksa diğer türlü ihtimal veremiyorum bu uyarılara. İndirme işlemini gerçekleştirdiğiniz linki direkt atabilir misiniz buraya bakalım istiyorum.. Ayrıca isteğiniz üzere arkadaşımız size Defender'i nasıl devredışı bırakabileceğinizi anlatmış fakat bu bir güvenlik zafiyetidir başınıza daha farklı şeyler gelir sorun yaşarsınız.. Bunu bilemezsiniz.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Windows Defender bazen saçmalıyor. Ayalar kişsel dosyaları koruma amaçlı seçilmişse sistem programlarını da engelleyebiliyor.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Metin2 oyununu Steam'den, kendi sitesinden indirdiğinizi farz ediyorum.. Sonra diyorum ki Defender neden yazılımı engellesin, neden virüs uyarısı versin? siz muhtemelen crack,warez içerikli bir dosya ile uğraşıyorsunuz yoksa diğer türlü ihtimal veremiyorum bu uyarılara. İndirme işlemini gerçekleştirdiğiniz linki direkt atabilir misiniz buraya bakalım istiyorum.. Ayrıca isteğiniz üzere arkadaşımız size Defender'i nasıl devredışı bırakabileceğinizi anlatmış fakat bu bir güvenlik zafiyetidir başınıza daha farklı şeyler gelir sorun yaşarsınız.. Bunu bilemezsiniz.
metin2 turk değil pvp zip dosyası olarak indiriyorum dosyaları ayrı

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
metin2 turk değil pvp zip dosyası olarak indiriyorum dosyaları ayrı
Her pvp sunucusuna güvenemezsiniz .zip içeriğinde enfekte dosyada bulunuyor olabilir... O nedenle söz konusu dosyaları VirusTotal vb. site, anti yazılımı ile tarayıp sonuçları paylaşır mısınız?

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
1540715796097.png

.exe dosyasını çalıştırınca bunda hata veriyor zip dosyasını kabul etmiyor 2 gb dosya diye
Her pvp sunucusuna güvenemezsiniz .zip içeriğinde enfekte dosyada bulunuyor olabilir... O nedenle söz konusu dosyaları VirusTotal vb. site, anti yazılımı ile tarayıp sonuçları paylaşır mısınız?

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
"malicious_confidence" veritabanlarında şüpheli dosya olarak gösterilmiş ve zaten analiz ekranında 1/67'lik Antivirüs tarama sonucunu görüyoruz. Yukarıda size söylediğim gibi bu bir pvp yani official dosya olmadığı için bu sunucuyu hazırlayan kişi ya da kişilerin içerisine zararlı koyma durumu olmuş olabilir. "1" miktar tespit yapıldı diğerleri temiz gördü diye aldanmayın orada yeşil (temiz) söylenen Antilerin veritabanına bu zararlı düştüğünde onlarda kırmızıya dönüşecekler zira. Sinekte küçüktür ama mide bulandırır... Karar sizin.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
"malicious_confidence" veritabanlarında şüpheli dosya olarak gösterilmiş ve zaten analiz ekranında 1/67'lik Antivirüs tarama sonucunu görüyoruz. Yukarıda size söylediğim gibi bu bir pvp yani official dosya olmadığı için bu sunucuyu hazırlayan kişi ya da kişilerin içerisine zararlı koyma durumu olmuş olabilir. "1" miktar tespit yapıldı diğerleri temiz gördü diye aldanmayın orada yeşil (temiz) söylenen Antilerin veritabanına bu zararlı düştüğünde onlarda kırmızıya dönüşecekler zira. Sinekte küçüktür ama mide bulandırır... Karar sizin.
Haklısınız ama hani arkadaşlar da kullanıyor onlarda yok yeni dosyalarını indirsem fark eder mi ?

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Aynı dosyadan bahsetmiyor musunuz onlar da nasıl temiz görünüyor? bilmiyorum fark edebilir belki. Farklı bir pvp sunucusunun dosyalarını taratıp bir fikre sahip olunabilir.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Aynı dosyadan bahsetmiyor musunuz onlar da nasıl temiz görünüyor? bilmiyorum fark edebilir belki. Farklı bir pvp sunucusunun dosyalarını taratıp bir fikre sahip olunabilir.
Evet onlarda hata vermiyor virüs programı indirsem hangisini önerirsin gerçi engelleyen windowsun kendisi ayarları sabah kapattım oyuna girebildim akşam gene gitti şuan giremiyorum mesela

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şuan bilgisayarım öyle sapıttıkı aşırı donuyor fare saçmaladı bi farklılaştı format atsam ama bu win10larda sıfırlama falan varya orda herşeyi silsem düzelir mi şaun gitti resmen bilgisayar kesin virüs kaptı sanki öyle geliyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şuan bilgisayarım öyle sapıttıkı aşırı donuyor fare saçmaladı bi farklılaştı format atsam ama bu win10larda sıfırlama falan varya orda herşeyi silsem düzelir mi şaun gitti resmen bilgisayar kesin virüs kaptı sanki öyle geliyor

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Evet onlarda hata vermiyor virüs programı indirsem hangisini önerirsin gerçi engelleyen windowsun kendisi ayarları sabah kapattım oyuna girebildim akşam gene gitti şuan giremiyorum mesela. Şuan bilgisayarım öyle sapıttıkı aşırı donuyor fare saçmaladı bi farklılaştı format atsam ama bu win10larda sıfırlama falan varya orda herşeyi silsem düzelir mi şaun gitti resmen bilgisayar kesin virüs kaptı sanki öyle geliyor
Kaspersky önerebilirim Antivirüs için fakat Defender dış parti bir yazılım olmadan bilinçli kullanıldığında gayet yeterli. Son bahsettiğiniz farklı bir konu içeriğine bağlı ama yinede cevaplayayım, Sıfırlama çözüm olabilir evet zira formatla aynı işlevi gören seçenekleri mevcut yani makinenin kendine gelmesini sağlayabilir.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Kaspersky önerebilirim Antivirüs için fakat Defender dış parti bir yazılım olmadan bilinçli kullanıldığında gayet yeterli. Son bahsettiğiniz farklı bir konu içeriğine bağlı ama yinede cevaplayayım, Sıfırlama çözüm olabilir evet zira formatla aynı işlevi gören seçenekleri mevcut yani makinenin kendine gelmesini sağlayabilir.
şuan iso dosyası indiriyorum tecknopact önerdiği siteden birde microsoft sitesinden bi kurulum var iso indirme onu da indiriyorum inince kurulum yapicam sana yazdıktan sonra masaüstünde dosya kalmadı hepsi gitti birde zaten inşallah düzelir çok sağol kardeşim

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
şuan iso dosyası indiriyorum tecknopact önerdiği siteden birde microsoft sitesinden bi kurulum var iso indirme onu da indiriyorum inince kurulum yapicam sana yazdıktan sonra masaüstünde dosya kalmadı hepsi gitti birde zaten inşallah düzelir çok sağol kardeşim
Rica ederim ne demek, geri bildirim atarsanız konuya sonuçlanınca.

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
İndirdim aynı oyunu bu sefer virüs tespit etmedi ama 2 gün önce bilgisayar daha hızlıydı şuan o kadar yavaşlamış gibi geliyor ki
Yavaşlık farklı bir mecra oluyor maalesef onun için Kullandığınız Windows'un sürümüne ait kategoriye yeni konu açmanız gerekmekte.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Yavaşlık farklı bir mecra oluyor maalesef onun için Kullandığınız Windows'un sürümüne ait kategoriye yeni konu açmanız gerekmekte.
Çok sagolun hata vermiyor ama virüs prog önerdiniz ya kaldırsam daha iyi sistemin yarını kullanıyor nerdeyse

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Çok sagolun hata vermiyor ama virüs prog önerdiniz ya kaldırsam daha iyi sistemin yarını kullanıyor nerdeyse
Sistem Antivirüs için yeterli gelmiyorsa kaldırıp Defender ile yolunuza devam edebilirsiniz elbette.