Microsoft Edge ile Yeni Logo

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
msedge_0SMQjPaSa7.png

Microsoft'un günümüzden Internet Explorer'ın tahtını (varsa tabi) sallayan Microsoft Edge yeni bir logo tasarımı ile karşımıza çıktı. Yaklaşık olarak 4 yıldır Edge, Internet Explorer'a benzer bir logo tasarımı ile devam etmişti ve sonrasında artık resmi olarak Edge geliştirildiğinden dolayı logo tasarımında da değişikliğe gidildi.

Microsoft, logo tasarımı ile birlikte Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısının 15 Ocak 2020 tarihinde yayınlanacağını resmen açıkladı. Linux kullanıcılarının yüzünü de güldürmeyi başardılar. Ancak Linux işletim sistemine tam olarak resmi bir tarih belirtilmedi.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Microsoft'un günümüzden Internet Explorer'ın tahtını (varsa tabi) sallayan Microsoft Edge yeni bir logo tasarımı ile karşımıza çıktı. Yaklaşık olarak 4 yıldır Edge, Internet Explorer'a benzer bir logo tasarımı ile devam etmişti ve sonrasında artık resmi olarak Edge geliştirildiğinden dolayı logo tasarımında da değişikliğe gidildi.

Microsoft, logo tasarımı ile birlikte Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısının 15 Ocak 2020 tarihinde yayınlanacağını resmen açıkladı. Linux kullanıcılarının yüzünü de güldürmeyi başardılar. Ancak Linux işletim sistemine tam olarak resmi bir tarih belirtilmedi.

Aaaa bir benzerlik görüyorum sanki. Allah allah ??

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Edge kullanan birisi olarak çok güzel logo değil ama kötüde değil daha iyisini yapabilir miydim tabiki de hayır.

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
edge kullanan anca varsayılan browser kullanan bilgisayarı yeni alandır...

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Edge başarılı bir tarayıcı bir süre varsayılan olarak kullandım daha sonra brave geçtim. Logoda bence çok güzel olmuş.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Şahsen ben uzun zamandan beridir kullanıyorum, bir sorununu görmedim. Chrome eklentileri her zaman eklendiği için benim için sorun yok.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Şaka yapmıyorum, tasarımsal olarak gerçekten iyi.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
bilgisayardan anlayan sadece chrome indirmek için kullanır yada opera veya firefox için...

Anlayan ve anlamayan herkes Chrome kullanmak zorunda değil. Diyelim ki ben Chrome kullanıyorum, Cenk ise Safari kullanabilir ya da Semih Tor Browser kullanır.

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yıllardır giriş yapmadığım siteye sırf şuradaki saçma yorumlara yanıt vermek için girdim. Burada bahsedilen edge başlangıçta gelen edge değil. Bilmiyorsunuz bari bilmediğiniz şeyler hakkında bazı şeyler iddia etmeyin. Yeni Chromium tabanlı tasarlanan bir Edge bulunuyor. Yıllardır chrome kullanıyorum gerek eklentileri gerek hızı gerek istediklerimi verdiği için. Kendime ikincil bir tarayıcı ayarlardım hep, 1-2 sene civarı Opera'yı kullandım ikincil tarayıcı olarak ancak Edge'nin yeni versiyonunu denedim (Edge canary olanı) ve performansından çok memnun kaldım tüm eklentileri istediğim gibi kurabilmekte güzeldi Chromium tabanlı olduğu için. Gerçekten çok hızlıydı ve tüm işimi görüyordu bu açıdan çok sevdim artık yeni ikincil tarayıcım Edge'nin yeni versiyonudur dedim ve birkaç aydır o versiyonu kullanıyorum. Hatta 2 ay kadar chrome'u açmadan edge'yi kullandım tamamen. Chrome'daki tüm verilerimi içe alıp sanki hiçbir fark yokmuş gibi kullanabiliyorsun aynı şekilde. Neyse umuyorum ki ileride bilginiz olan şeyler hakkında yorum yaparsınız :D Burada bahsedilen versiyon varsayılan olarak windows ile gelen sürüm değil bunu kavramalısınız öncelikle Beta versiyonundaki Chromium tabanlı Edge'den bahsediliyor burada...

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Yıllardır giriş yapmadığım siteye sırf şuradaki saçma yorumlara yanıt vermek için girdim. Burada bahsedilen edge başlangıçta gelen edge değil. Bilmiyorsunuz bari bilmediğiniz şeyler hakkında bazı şeyler iddia etmeyin. Yeni Chromium tabanlı tasarlanan bir Edge bulunuyor. Yıllardır chrome kullanıyorum gerek eklentileri gerek hızı gerek istediklerimi verdiği için. Kendime ikincil bir tarayıcı ayarlardım hep, 1-2 sene civarı Opera'yı kullandım ikincil tarayıcı olarak ancak Edge'nin yeni versiyonunu denedim (Edge canary olanı) ve performansından çok memnun kaldım tüm eklentileri istediğim gibi kurabilmekte güzeldi Chromium tabanlı olduğu için. Gerçekten çok hızlıydı ve tüm işimi görüyordu bu açıdan çok sevdim artık yeni ikincil tarayıcım Edge'nin yeni versiyonudur dedim ve birkaç aydır o versiyonu kullanıyorum. Hatta 2 ay kadar chrome'u açmadan edge'yi kullandım tamamen. Chrome'daki tüm verilerimi içe alıp sanki hiçbir fark yokmuş gibi kullanabiliyorsun aynı şekilde. Neyse umuyorum ki ileride bilginiz olan şeyler hakkında yorum yaparsınız :D Burada bahsedilen versiyon varsayılan olarak windows ile gelen sürüm değil bunu kavramalısınız öncelikle Beta versiyonundaki Chromium tabanlı Edge'den bahsediliyor burada...
Chromuim diye orda yazıyor zaten kim normel edge dedi size ?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Youtube videolarını bende nedense çok yavaş açıyor internet kullanımına bakıyorum 2 Mbps hızının üstüne çıkmıyor aynı videları Opera ile açıyorum anında 12 Mbps ve üstü hızlarda yüklüyor ve HD açıyor Edge'de 480p ile açıyor ilk başta. Bu sorun yüzünden şuan kullanmıyorum. Var mı bir çözümü?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge resmen çıktı; Beta sürümü bırakıp kararlı sürüme geçişimizi yapalım bakalım. :)

Edge_Chromium.PNG

konafek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Chromium edge güzel olmuş ama mikrofon ile google arama çalışmıyor nedense

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Sanırım iyi bir yüklenme var şuan yükleme hatası veriyor. ?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Tarayıcı çok iyi valla ben beğendim. Hızı falan mükemmel. Opera gibi 2-3 gün sonra yavaşlamıyor en azından. Ram kullanımı bana bir tık fazla geldi ama olsun.

konafek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet gayet iyi olmuş zamanla dahada gelişecektir

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
13-14 tane tarayıcı sekmesi açıyorum en fazla 200 MB ram kullanımı görüyorum. Chrome ve Mozilla ile açsam 1 GB'ı geçiyor bende :) Aslında Opera ile de böyle yüksek bir ram kullanımı var. Sanırım microsoft'un şimdiye kadar başarabildiği tek şey bu Edge tarayıcısı :) Tabi Windows 7 gibi bir efsaneden sonra.