Microsoft, Bethesda'yı Satın Aldı

Bu konuyu okuyanlar

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Microsoft, Bethesda Softworks'ün ana firması ZeniMax Media'yı satın aldığını resmi olarak duyurdu.

Bethesda Softworks bünyesinde sekiz stüdyoyu barındırıyor. Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane Studios, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog Games ve Roundhouse Studios.

Bu stüdyolar ve The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake ve Starfield gibi yapımlar artık Xbox Game Studios'un bir parçası.

Bethesda'nın ikonik serileri Xbox Game Pass'e eklenecek ve Bethesda'nın gelecekteki yeni oyunları çıkış gününde Xbox Game Pass ile oynanabilir olacak.

Xbox patronu Phil Spencer: "Beni en çok heyecanlandıran şeylerden biri de, Starfield dahil olmak üzere Bethesda'nın gelecekteki oyun yol haritasını Xbox konsolu ve PC'de görmek olacak."

Bethesda Softworks pazarlama ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Pete Hines: "Burada kilit nokta biz hâlâ Bethesda'yız. Hâlâ geçmişte ve yıllardır beraber çalıştığımız stüdyolar tarafından yapılan oyunlar üzerinde çalışıyoruz ve bu oyunlar bizim tarafımızdan yayınlanacak."

"Peki bu değişiklik niye? Çünkü ileriye dönük olarak daha iyi oyunlar yapmamızı sağlayacak. Microsoft inanılmaz bir iş ortağı ve bizi daha iyi bir yayıncı ve geliştirici yapacak kaynaklara erişmemizi sağlayacak. Bunun, sizlerin daha iyi oyunlar oynayacağı anlamına geldiğine inanıyoruz."

Microsoft bu anlaşma için 7.5 milyar dolar nakit para ödeyecek.

Güncellendi.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Microsoft Xbox One serisinden beri kendini geliştiriyor ve şu an gümbür gümbür geliyor. Sonynin işi gittikçe zorlaşıyor. Bunu gören Sony playstation oyunlarını PCye getirecek zamanla. Horizon Zero Dawn ile başladı.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Microsoft Xbox One serisinden beri kendini geliştiriyor ve şu an gümbür gümbür geliyor. Sonynin işi gittikçe zorlaşıyor. Bunu gören Sony playstation oyunlarını PCye getirecek zamanla. Horizon Zero Dawn ile başladı.
Microsoft keşke Gamepass'i pcye getirmeseydi...
NOT:Xbox kullanıcısı değilim,ancak konsol alıpta o konsolun en büyük özelliğinin pcde de olması bence saçma.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
NOT:Xbox kullanıcısı değilim,ancak konsol alıpta o konsolun en büyük özelliğinin pcde de olması bence saçma.
Sen şimdi 4599 TL'ye Xbox S veya 7500 TL'ye Xbox X performansı verebilecek PC toplayabilir misin? Sadece oyun oynayacak adamın konsol alması halen mantıklı.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382

Gamepass konusunda fark var ama. PC olan versiyonda Xbox oyunları yok varsa birkaç tanesi var. Ağırlıklı olarak PCye çıkan oyunlar var. Konsolda ise konsola çıkan oyunlar var. Bence PCden abone bağlamak mantıklı. Sonuçta konsoldan çok PC var piyasada.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Sen şimdi 4599 TL'ye Xbox Series/One S veya 7500 TL'ye Xbox X performansı verebilecek PC toplayabilir misin? Sadece oyun oynayacak adamın konsol alması halen mantıklı.
Toplayamam.Peki ya sen bana ps exc oyunlarını oynatacak pc toplayabilir misin?Hayır.Bence konsolun en büyük avantajı böyle hizmetler sunması.Ha hala daha mantıksız değil.
Gamepass konusunda fark var ama. PC olan versiyonda Xbox oyunları yok varsa birkaç tanesi var. Ağırlıklı olarak PCye çıkan oyunlar var. Konsolda ise konsola çıkan oyunlar var. Bence PCden abone bağlamak mantıklı. Sonuçta konsoldan çok PC var piyasada.
Yukarıda cevap verdim.
Şimdi fark ettim de laptobumun klavyesi biraz tozlu hissi veriyor.Sizce nasıl temizleyebilirim.Klavyeye ıslak mendil vursam zarar verir mi?Umarım konu dışından u yemem :) .

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Ben garip bir şey mi dedim de bu cevapla karşı karşıya kalıyorum ?
Sizin dediğinizi unutup direk yukarıda var sandım.
Xbox'ı gamepass ve EA Play için bile alabilirsin ancak Gamepass for PC olunca her ne kadar dediğiniz gibi de olsa gamepass pcde de var düşüncesi olabiliyor.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Sizin dediğinizi unutup direk yukarıda var sandım.
Xbox'ı gamepass ve EA Play için bile alabilirsin ancak Gamepass for PC olunca her ne kadar dediğiniz gibi de olsa gamepass pcde de var düşüncesi olabiliyor.
Gamepass içine Ea play dahil olduğu için steam üzerinden Ea play almak yerine gamepass almak mantıklı bir hareket olur.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Gamepass içine Ea play dahil olduğu için steam üzerinden Ea play almak yerine gamepass almak mantıklı bir hareket olur.
EA Play'in gamepass içine dahil olduğunu bilmiyordum.Konsolda mı?Çünkü pcde bildiğim kadarıyla ikisi ayrı ve EA Play|Steam:Aylık 30 TL,Xbox Gamepass for PC:Aylık 30/50 TL.
Mesaj otomatik birleştirildi:

15/50 TL'de olabilir.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
EA Play *, bu yılın ilerleyen dönemlerinde üyelik avantajlarının bir parçası olarak Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass for PC üyelerine ek ücret olmaksızın sunulacak.

PCde Ea play steamde var gamepass içinde gelecek. Gamepass for PC ilk ay 5,95 sonraki aylar 14,95 idi zam geldi demek ki.

Xbox Game Pass for PC
Windows 10'da 100'ün üzerinde yüksek kaliteli bilgisayar oyununu oynayın ve ekstra maliyet olmadan yıl sonunda gelecek olan EA Play'in tüm avantajlarından yararlanın. İlk ayınız için 5,90 TL ödemek için şimdi katılın.*

Reaksiyon puanı
6,425
Microsoft en sonunda xbox a güzel özel oyun çıkartmak için bu yıl bir sürü oyun şirketi satın aldı.

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Microsoft sahibi olsaydım bethesda oyunlarını sadece Xbox konsollarına tanıtırım, satışlar yüksek olursa bilgisayara sonra çıkartırdım.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
EA Play *, bu yılın ilerleyen dönemlerinde üyelik avantajlarının bir parçası olarak Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass for PC üyelerine ek ücret olmaksızın sunulacak.

PCde Ea play steamde var gamepass içinde gelecek. Gamepass for PC ilk ay 5,95 sonraki aylar 14,95 idi zam geldi demek ki.

Xbox Game Pass for PC
Windows 10'da 100'ün üzerinde yüksek kaliteli bilgisayar oyununu oynayın ve ekstra maliyet olmadan yıl sonunda gelecek olan EA Play'in tüm avantajlarından yararlanın. İlk ayınız için 5,90 TL ödemek için şimdi katılın.*

Teşekkür ederim.PC'de gamepad mantıksız değil zaten almak için ama bence sahibiyken konsolun varken dediğim gibi :/