Mi9 mu s9 plus mu

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi 9t pro ile mi9 aynı sadece batarya farkı var

Mi 9 tasarım olarak düz ve büyük ihtimalle kamera yazılımı da daha iyidir ama mi9t pro'da da ses çipi ve batarya artısı var, s9+ bunların yanına konmaz bence donanım ve batarya başarımından dolayı mi9t pro bence daha alınası yada mi9 performans olarak ikiside s9+'dan başarılılar. Ben mi 9tpro alırdım.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Mi9t proya gerek yok normal mi9 al

Betonmikseri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bu garanti olayı sizi hiç tedirgin etmiyor mu? Sonuçta 6k fiyatlı bir telefon mi9, samsung en azından garanti olarak çok iyi olmasa da mağdur da etmez insanları. Ama Xiaomi cephesi bu garanti olayında oldukça geride bildiğim kadarıyla.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Arkadaşlar bu garanti olayı sizi hiç tedirgin etmiyor mu? Sonuçta 6k fiyatlı bir telefon mi9, samsung en azından garanti olarak çok iyi olmasa da mağdur da etmez insanları. Ama Xiaomi cephesi bu garanti olayında oldukça geride bildiğim kadarıyla.

Samsung mağdur etmez hemi... :D :D :D :D kardeş mağdur etmiyorsa niye ortamlarda millet çok iyi diye bahsetmiyor sonuçta mağdur etmiyor. :D :D

Betonmikseri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Samsung mağdur etmez hemi... :D :D :D :D kardeş mağdur etmiyorsa niye ortamlarda millet çok iyi diye bahsetmiyor sonuçta mağdur etmiyor. :D :D
Çok iyi Apple bünyesinde var çünkü. Adamlar vip garanti hizmeti veriyor sana hemen bir mühendis danışman veriyorlar ve tüm süreci adım adım takip ediyorsun, çoğu zaman tamir yerine cihaz değişimi yapıyorlar. Ama samsung'da cihaz değişimi nadir de olsa (ki ben hiç o kadar büyük bir sorunlar karşılaşmadım) 1 hafta içerisinde işim halledilmişti bir daha da sorun yaşamadım telefonda (batarya değişimi ve ses açıp kapama tuşu değişimi yapılmıştı.)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Çok iyi Apple bünyesinde var çünkü. Adamlar vip garanti hizmeti veriyor sana hemen bir mühendis danışman veriyorlar ve tüm süreci adım adım takip ediyorsun, çoğu zaman tamir yerine cihaz değişimi yapıyorlar. Ama samsung'da cihaz değişimi nadir de olsa (ki ben hiç o kadar büyük bir sorunlar karşılaşmadım) 1 hafta içerisinde işim halledilmişti bir daha da sorun yaşamadım telefonda (batarya değişimi ve ses açıp kapama tuşu değişimi yapılmıştı.)

Benim işim düştü 15/20 (tam hatırlamıyorum) gün sonunda çağırdılar şarj giriş yuvası tamiri için baktım cihaz ısınıyor bir daha verdim bir daha işim olmaz. Şarj giriş yuvası mahallede adam 15 dk içinde 20/30 tl karşılığı değişiyor. Aliexpress gibi yerlerde 5/10tl civarı ikili satılan bir şeydi bana 2 sene boyunca 5 tl'lik şeyin garantisini adam gibi vermiyorsa işim olmaz bilmem ney gibi 500tl /1000tl distribütör garanti farkı ver-mem.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
mi demek geiyor icimdenturkiyede ki zamzunglar sd ile gelmiyor

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Ekim ayında turmp huawei tekrar masaya oturacak. O kadar bekleyeceksen, honor 20'yi de kafanda bulundur. Telefon konusunda belki esneklik sağlanabilir deniliyor.
Mi 9t pro'nun pop up kamerası hiç güven vermiyor bana.
Normal mi9'da batarya olarak aşağıda kalıyor.
S9 işlemcisi de bir tık eski ayrıca onların arka kamerası da sağlamlık açısından güven vermiyor(sanırım diyafram açıklığı ayarı yapabiliyordu.).

Bana genel olarak el kadar telefona yapılan mekanik hiç bir aksam güven vermiyor. Mesela ois desteği g4 ile video çekiyorum sürekli tık tık tık sesi bu ne abi ama gidip mi9t almayı düşünüyorum hayat işte. Özetle mi9t pro iyidir garantili alacaksan. Diğer türlü telefonun akşamı görmeden şarj aletini görmesi kaçınılmaz gibi duruyor. Bir de 2 sene sonra telefonların geneli tam ekrana geçerse bu çentik ne yauv demezsin.