Mİ9 Lite hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Sevgili dostlar
Biliyorsunuz ki ben 2 ay önce Xiaomi CC9 başlıklı bir konu açmıştım gerçi o konu da diğerleri gibi mezarlık olup gitti onun bir önemi kalmadı neyse lafı fazla dolandırmayacağım dün HWP Cuma Raporu'nu izlerken Mİ9 Lite'ın geleceğini öğrendim bende merak edip Google'ladım bir de bir baktım ulan bu CC9 değil mi dedim sonra demekki global pazarda Mİ9 Lite olarak tanıtılacak dedim normalde ben Lite cihazları hiç sevmem ama Xiaomi'nin Lite modelleri Huawei'nin Lite modellerine göre daha oturaklı daha iyi geliyor bir de donanımı Mİ9 SE'ye yakın batarya ve ekran olarak daha iyi işlemci ise 710 kullanıyor gayet iyi en azından sd660 kullanmıyor sizce alınmaya değer bir telefon mu ne düşünüyorsunuz ?
edit: Fiyat belli değil
edit: Ben beklemiyorum zaten alacağım telefon belli ben sadece sizin fikrinizi almak için ve bu cihazı almayı düşünenler için bu konuyu açtım
haber kaynağı: Xiaomi Mi 9 Lite geliyor! İşte çıkış tarihi - ShiftDelete.Net
edit: Telefon yarın tanıtılacakmış

Mİ9 LİTE ile ilgili görsel sonucu

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
mia3 e benziyor görüntü olarak

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
mia3 e benziyor görüntü olarak
evet ama ekran gövde oranı farkı var MI A3'ün alt çerçevesi 1 parmak kalınlığında ama Mİ9 Lite'ın alt çerçevesi tam olması gereken kalınlıkta MI A3 aslında cc9e modelinin global versiyonu

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Sevgili dostlar
Biliyorsunuz ki ben 2 ay önce Xiaomi CC9 başlıklı bir konu açmıştım gerçi o konu da diğerleri gibi mezarlık olup gitti onun bir önemi kalmadı neyse lafı fazla dolandırmayacağım dün HWP Cuma Raporu'nu izlerken Mİ9 Lite'ın geleceğini öğrendim bende merak edip Google'ladım bir de bir baktım ulan bu CC9 değil mi dedim sonra demekki global pazarda Mİ9 Lite olarak tanıtılacak dedim normalde ben Lite cihazları hiç sevmem ama Xiaomi'nin Lite modelleri Huawei'nin Lite modellerine göre daha oturaklı daha iyi geliyor bir de donanımı Mİ9 SE'ye yakın batarya ve ekran olarak daha iyi işlemci ise 710 kullanıyor gayet iyi en azından sd660 kullanmıyor sizce alınmaya değer bir telefon mu ne düşünüyorsunuz ?
edit: Ben beklemiyorum zaten alacağım telefon belli ben sadece sizin fikrinizi almak için ve bu cihazı almayı düşünenler için bu konuyu açtım

Uygun fiyatla gelirse 2700-2800 alınabilir aslında. Ben telefonu beğendim.

Reaksiyon puanı
390
Telefonun arkası Galaxy A70 e benziyor. Özelliklerine göre Mİ9T alternatifi olarak düşünülebilir.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Uygun fiyatla gelirse 2700-2800 alınabilir aslında. Ben telefonu beğendim.
O zaman şimdiden hayırlı olsun diyorum normalde Lite telefonları hiç sevmem ama Xiaomi'nin Lite telefonları güzel oluyor Huawei'nin Lite modellerine kıyasa ve açık konuşmak gerekirse Mİ9 Lite'ı beğendim ama benim gözümde bir Mİ9T etmiyor

Telefonun arkası Galaxy A70 e benziyor. Özelliklerine göre Mİ9T alternatifi olarak düşünülebilir.
hocam günümüzdeki her telefon tasarım olarak birbirinin aynısı bir de Xiaomi'nin Lite modelleri diğer tüm markaların Lite modellerinden kat kat daha
üstün özellikle de Huawei'nin Lite modellerini tokat manyağı yapar
Hangi Lite modelde 6 gb ram ve ekrana gömülü parmak izi okuyucusu var cevap hiçbirinde Mİ9T Lite modeli Lite pazarında bu konuda bir ilk olacak
özellikleri bence ortalama bir telefon kullanıcısına göre ideal ama benim gözümde bir Mİ9T etmez

Son düzenleme:

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
O zaman şimdiden hayırlı olsun diyorum normalde Lite telefonları hiç sevmem ama Xiaomi'nin Lite telefonları güzel oluyor Huawei'nin Lite modellerine kıyasa ve açık konuşmak gerekirse Mİ9 Lite'ı beğendim ama benim gözümde bir Mİ9T etmiyor

hocam günümüzdeki her telefon tasarım olarak birbirinin aynısı
özellikleri bence ortalama bir telefon kullanıcısına göre ideal ama benim gözümde bir Mİ9T etmez
Ama redmi note 8 pro ile aynı fiyattan gelirse rn8 pro tercihim olur.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Meizu x8 1500 altı satılıyor hadi onda güncelleme ve amoled ekran yok, zira amoled ekran maliyet arttıran bir değer max 2000 tl ile gideri var.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Meizu x8 1500 altı satılıyor hadi onda güncelleme ve amoled ekran yok, zira amoled ekran maliyet arttıran bir değer max 2000 tl ile gideri var.
hocam bu cihazda 6 gb ram ve ekran altı parmak izi okuyucusu var bu iki etmen maliyeti en fazla ne kadar arttırabilir

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
hocam bu cihazda 6 gb ram ve ekran altı parmak izi okuyucusu var bu iki etmen maliyeti en fazla ne kadar arttırabilir

2500 olsun en fazla... sd710 sonrası versiyonlarda var sd712 filan ama ekran altı parmak izi farkı veren benim gözümde enayidir. :) O kadar açık konuşuyorum, 500tl cebinde kalsın işaret parmağını cihazı tutarken arkadaki okuyucuya götür daha mantıklı değilmi?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
3000 ve üzeri gelirse babayı alır o telefon rn8 pro'nun fiyatı 2500 olmalı baz model ise tam 2000 tl olmalı rn7 gibi

Kesinlikle... 2000 hadi 2200 en fazla piyasayı yükseltmeyin. Sırf farkını vermemiş olmak için ekran altı parmak izili cihaz almak istemem ama meizu 16th uygun fiyatlı gelirse düşünürüm o hariç ekran altı parmak izi okuyucusuna para vermem.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Sd710 ortalama bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli SoC. Bir de 4000 mAh pille çok iyi ekran süresi verir. Amoled ekran ve 6 gb ram ile bu telefon çok iyi bir telefon olmuş. 2200~2300 civarı alınır, kullanılır...

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Sd710 ortalama bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli SoC. Bir de 4000 mAh pille çok iyi ekran süresi verir. Amoled ekran ve 6 gb ram ile bu telefon çok iyi bir telefon olmuş. 2200~2300 civarı alınır, kullanılır...
yine de gözümde bir Mİ9T etmez
Normalde ben Lite telefonları hiç sevmem hatta nefret ederim ama Xiaomi'nin Lite modelleri Huawei'nin ve diğer markaların Lite modellerini tokat manyağı yapar söyler misin hangi Lite telefonda 6 GB RAM ve ekran altı parmak izi okuyucusu var cevap Mİ9 Lite bu telefon Lite pazarında bu konuda bir ilke imza atacak

Kesinlikle... 2000 hadi 2200 en fazla piyasayı yükseltmeyin. Sırf farkını vermemiş olmak için ekran altı parmak izili cihaz almak istemem ama meizu 16th uygun fiyatlı gelirse düşünürüm o hariç ekran altı parmak izi okuyucusuna para vermem.
Meizu yazılımdan dolayı pek tercih edilmiyor ama donanımları çok iyi oluyor

2500 olsun en fazla... sd710 sonrası versiyonlarda var sd712 filan ama ekran altı parmak izi farkı veren benim gözümde enayidir. :) O kadar açık konuşuyorum, 500tl cebinde kalsın işaret parmağını cihazı tutarken arkadaki okuyucuya götür daha mantıklı değilmi?
Evet mantıklı ama ben güç tuşuna entegre edilmiş parmak izi okuyucusunu tercih ederim telefonun arkasında parmak izi okuyucusu bana cok basit geliyor ve göz zevkimi bozuyor ben telefonun arkasının düz olmasını tercih ederim

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Ya da Redmi Note 8 Pro alınmaz
Kardeş sende Mi 9T alacaksın diye soruyorum (yarın almayı düşünüyorum da...)Mi Store'de 3499 TL' 64 GB modelini alacağım.Sence daha beklemelimiyim?
Not:İnternetten almayacağım (babam izin vermiyor)
Dip Not:Redmi Note 7 1699 TL idi onu da düşünmedim değil.Alınır mı sence ?

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Herkesin kendi tercihi aslında.
subjektif bir durum açık konuşmak gerekirse RN8 Pro benim tercihlerim arasına girmiyor Mİ9T kesinlikle bana göre bir telefon ve gündelik ihtiyaclarımı fazlasıyla karşılayacaktır

Kardeş sende Mi 9T alacaksın diye soruyorum (yarın almayı düşünüyorum da...)Mi Store'de 3499 TL' 64 GB modelini alacağım.Sence daha beklemelimiyim?
Valla kardeş ben Black Friday'e kadar beklemeni öneririm o da kasım'da oluyor keşke peder hepsiburada'dan almana izin verse orada fiyatlar daha uygun
3500 tl Mİ9T için gereksiz pahalı onun olması gereken fiyatı 2500-3000 tl daha fazla değil ve eğer imkanın varsa 1000 tl daha koyup Pro modelini de alabilirsin onda da sd855 mevcut
dipnot: 3 ay önce bende RN7 almak istiyordum ama @HYÇ ustam bana hiç tavsiye etmedi çok sorunlu bir telefon olduğunu söyledi ayrıca o telefonda beğenmediğim çok fazla yönü var
1- çok ağır ve kalın
2- işlemcisi çok eski (SD660)
3- Kamera güzel ama soluk çekiyor Gcam kurman gerekebilir
4- alt çerçevesi 1 parmak kalınlığında bu da göz zevkimi bozuyor
5- parmak izi okuyucusu arkada (böyle modellerde parmak izi okuyucusunun arkada olması çok basit duruyor ve göz zevkimi bozuyor parmak izi okuyucusu ya güç tuşuna entegre olacak ya da ekrana gömülü olacak ben böyle modelleri daha çok beğeniyorum)
parmak izi okuyucusu arkada olan en sevdiğim telefon Mate 10 Pro'dur onun dışındakileri sevmiyorum
tüm saydıklarıma göre fiyatına göre uygun bir telefon ama kafama silah dayasalar ben yine de Mİ9T almayı tercih ederim ki zaten bu 2 telefon kıyaslanmamalı çünkü Mİ9T her yönden daha üstün

Son düzenleme:

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
subjektif bir durum açık konuşmak gerekirse RN8 Pro benim tercihlerim arasına girmiyor Mİ9T kesinlikle bana göre bir telefon ve gündelik ihtiyaclarımı fazlasıyla karşılayacaktır

Valla kardeş ben Black Friday'e kadar beklemeni öneririm o da kasım'da oluyor keşke peder hepsiburada'dan almana izin verse orada fiyatlar daha uygun
3500 tl Mİ9T için gereksiz pahalı onun olması gereken fiyatı 2500-3000 tl daha fazla değil ve eğer imkanın varsa 1000 tl daha koyup Pro modelini de alabilirsin onda da sd855 mevcut
dipnot: 3 ay önce bende RN7 almak istiyordum ama @HYÇ ustam bana hiç tavsiye etmedi çok sorunlu bir telefon olduğunu söyledi ayrıca o telefonda beğenmediğim çok fazla yönü var
1- çok ağır ve kalın
2- işlemcisi çok eski (SD660)
3- Kamera güzel ama soluk çekiyor Gcam kurman gerekebilir
4- alt çerçevesi 1 parmak kalınlığında bu da göz zevkimi bozuyor
5- parmak izi okuyucusu arkada (böyle modellerde parmak izi okuyucusunun arkada olması çok basit duruyor ve göz zevkimi bozuyor parmak izi okuyucusu ya güç tuşuna entegre olacak ya da ekrana gömülü olacak ben böyle modelleri daha çok beğeniyorum)
parmak izi okuyucusu arkada olan en sevdiğim telefon Mate 10 Pro'dur onun dışındakileri sevmiyorum
tüm saydıklarıma göre fiyatına göre uygun bir telefon ama kafama silah dayasalar ben yine de Mİ9T almayı tercih ederim ki zaten bu 2 telefon kıyaslanmamalı çünkü Mİ9T her yönden daha üstün
Valla babamı Mi 9T için zar zor ikna ettim :D .Para benden çıkmayacağı için zaten fazla zorlamak istemiyorum.Mi Store'de RN7'yi uygun fiyata gördüğü için sordum.Yoksa pek alasım yok zaten.
Bu arada İstanbul Bilişime'de baktık Mi 8Pro 3799 TL'idi,S10e'yi 3800'e falan satıyorlar(bilmiyorsan bunların hepsi ithalatçı garantili)Yani burdan herhangi bir telefon alacak olsak güvenilir midir?

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Kardeş hangi mi store'dan alacaksın? Evofone mu( Xiaomi Mi 9T 64 GB Kırmızı (Xiaomi Türkiye Garantili) Mi 9T ) sitesinde 3800 fiyat çekmişler de aklım karıştı.

1 ay önce filan Ankara'da vardı bir tane mistore diye girdim, yetkili satıcı imiş. Garantiyi KVK'dan veriyordu. Öyle bir yerse KVK'ya xiaomi kullanıcıları baya giydirmiş. Oradaki tezgahtar da hepsiburada'daki cihazların garantisine iyi değil, genpa menpa birşey dedi.Bu konuda net bilgisi olan, ağzı yanan var mı?
(aslında bunu konu olarak da açıyım ya da açmayım zaten herkes burada :D)

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Kardeş hangi mi store'dan alacaksın? Evofone mu( Xiaomi Mi 9T 64 GB Kırmızı (Xiaomi Türkiye Garantili) Mi 9T ) sitesinde 3800 fiyat çekmişler de aklım karıştı.

1 ay önce filan Ankara'da vardı bir tane mistore diye girdim, yetkili satıcı imiş. Garantiyi KVK'dan veriyordu. Öyle bir yerse KVK'ya xiaomi kullanıcıları baya giydirmiş. Oradaki tezgahtar da hepsiburada'daki cihazların garantisine iyi değil, genpa menpa birşey dedi.Bu konuda net bilgisi olan, ağzı yanan var mı?
Valla Evofone olduğunu sanmıyorum girdiğim yer Forum İstanbul'daki Mi Store.Orada Mi 9T 64 GB 3499 TL idi .Garantisi de Küçük kartlarda Xiaomi Türkiye Garantisi yazıyordu...

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Sevgili dostlar

Allah var, iyi cihaz ama bende kamera takıntısı da var. Mi9t bugları ben alana kadar artarsa mi9se de düşünecem. İnşallah yazılımla mazılımla şu mi9t'nin yaygın sorunlarını düzeltirler.

Valla Evofone olduğunu sanmıyorum girdiğim yer Forum İstanbul'daki Mi Store.Orada Mi 9T 64 GB 3499 TL idi .Garantisi de Küçük kartlarda Xiaomi Türkiye Garantisi yazıyordu...
Ankara'ya açıldı açılacak bir söylenti vardı. Allah vere de ben telefon alacakken açılsa. Sanırım iyi olan Xiaomi TR garantili olanlar. Ya bu garanti konusunda artık hiç emin olamıyorum.

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565

Ankara'ya MI Store açılmadı ki gidelim Mİ9 Mİ9 SE modellerini elimize alıp inceleyelim MI Store sadece İstanbul'da ve İzmir'de var

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Allah var, iyi cihaz ama bende kamera takıntısı da var. Mi9t bugları ben alana kadar artarsa mi9se de düşünecem. İnşallah yazılımla mazılımla şu mi9t'nin yaygın sorunlarını düzeltirler.

Ankara'ya açıldı açılacak bir söylenti vardı. Allah vere de ben telefon alacakken açılsa. Sanırım iyi olan Xiaomi TR garantili olanlar. Ya bu garanti konusunda artık hiç emin olamıyorum.
Kamera açılma sorunu vardı o da çözüleboliyr başka ne sorunu var ?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Babanı ikna etmişken kaçırma derim.

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Kamera açılma sorunu vardı o da çözüleboliyr başka ne sorunu var ?
kamera 2 türlü açılmıyor. Birincisi arkalı önlü açılmıyor bunun çözümü var. Konum iziniyle alakalı bir durummuş. İkincisi pop up kamerayı kalibre et diyorsun. Edilmiyor düzelmiyor. Bunun çözümü var mı bilmiyorum. Yine yazılımla ilgili bir şey muhtemelen.

Ayrıca şarj konusunda bir anda sıfırlanma.
Hızlı şarj bitmesi gibi arızaları da var.
Birkaç yerde de telefon kendi kendine reset attı diye paylaşılmış.
Yine bir tanesi ekran titredi, beyazlaştı gibi bir şey diyordu tam hatırlayamadım. Sonra kendini kapatmış.

Tabi bu arızaların kaçı kronik, kaçı yazılımla düzeltilebilir ya da kaç tanesi teknolojide kötü şanstan olan nadir arıza bilmiyoruz(Yazılımdan ötürü kamera arızaları kronik gibi.). 1 ay sonra filan arızayla karşılaşmayan kullanıcıların da arızalar çıkıp çıkmamasına göre internete yazmalarıyla bilgimiz olacak.

Ankara'ya MI Store açılmadı ki gidelim Mİ9 Mİ9 SE modellerini elimize alıp inceleyelim MI Store sadece İstanbul'da ve İzmir'de var
Necatibey'de şöyle bir şey var ama evofone'ye bağlı değilmiş. Yetkili satıcıymış ama mi9t vardı orada birde kvk garantili diyordu. Kvk garantili olmasa(kötü yorumlardan dolayı) oradan almayı düşünürdüm.

Sevgili dostlar

fiyat 350 dolar 3500TL'ye sabitlerler :( Mi9t'yi genel itibari ile 3800'e çıkartma sebepleri belli oldu.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Mi 9 lite al işte ohoo ne yapacaksın mi 9se'yi o telefon mi 9t ve ucuza gelirse 2500 civarı mi 9lite varken alınmaz sadece işlemci küçük bir tık geri batarya 4000mah olmuş mi 9lite ondan daha mantıklı.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Mi 9 lite al işte ohoo ne yapacaksın mi 9se'yi o telefon mi 9t ve ucuza gelirse 2500 civarı mi 9lite varken alınmaz sadece işlemci küçük bir tık geri batarya 4000mah olmuş mi 9lite ondan daha mantıklı.
Mİ9 Lite 350 dolar 10 ile çarptığımızda 3500 tl yapıyor nereye 2500 civarı usta bu arada Mİ9 SE ile Mİ9 Lite arasında kalsam bende Mİ9 Lite alırdım normalde ben Lite telefon sevmem ama Xiaomi'nin Lite telefonları diğer markaların Lite modellerine göre adam akıllı oluyor diğer firmalar gibi ramden şarj girişinden kırpmıyorlar

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Mİ9 Lite 350 dolar 10 ile çarptığımızda 3500 tl yapıyor nereye 2500 civarı usta bu arada Mİ9 SE ile Mİ9 Lite arasında kalsam bende Mİ9 Lite alırdım normalde ben Lite telefon sevmem ama Xiaomi'nin Lite telefonları diğer markaların Lite modellerine göre adam akıllı oluyor diğer firmalar gibi ramden şarj girişinden kırpmıyorlar
ne biliyim cc9 itici geliyordu. 260 dolara Çin'de tanıtıldı. 2600 TL'ye bulsam belki alırım diyordum. 3500 TL buna vermek, 3800'e mi9t varken pahalı geldi. Bu cihazın rakibi samsung a70
Şöyle açıyım.
Samsung yazılımla işlemci farkını rahat kapatıyor.
Kamera konusunda a70 ile aynı. Belki yazılımdan dolayı a70 daha iyi bile olabilir. Net bir karşılaştırma videosu bulamadım.
A70 3000 TL, mi9lite 3500. Rekabetçi fiyat politikasına uymuyor.

mi9se dememde en önemli etken arka kameraları. Özellikle portresi, bu segmentteki cihazlara göre çok iyi. Batarya konusu olmasa zaten alacağım zaman hiç arada kalmam gider alırım. Ayrıca görece küçük cihazlar bende premium hissiyatını arttırıyor. Bu gidişle amaan olan olsun deyip mi9t alacam gibi "en kötü sadece arka kamerasını kullanırım" diyorum kendime(Tabi arkadakileri de öndekini de sağlıklı bir şekilde kullanmak, bu konuda Allah'tan tek temennim.)

Son düzenleme: