Mi6 vs HTC U11 vs OP5 vs Sony XZP

Bu konuyu okuyanlar

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Htc u11 ses de önde olabilir. Ama sony de stereo hoparlör hem de ikisi de sana bakıyor. Ben xz premium alırdım çünkü 4k ekran gerçekten muazzam

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Htc u11 ses de önde olabilir. Ama sony de stereo hoparlör hem de ikisi de sana bakıyor. Ben xz premium alırdım çünkü 4k ekran gerçekten muazzam
4K resime veya videoya bakmadığın sürece 2K veya 1080p çalışıyor ekran zaten.Kaldı ki bu zamanda 4K içerik bulup ta onu rahat rahat izletebilecek internet herkeste yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
4K resime veya videoya bakmadığın sürece 2K veya 1080p çalışıyor ekran zaten.Kaldı ki bu zamanda 4K içerik bulup ta onu rahat rahat izletebilecek internet herkeste yok.
Çalışabildiği her yerde 4K çalışıyor. İlla 4K içerik aramaya gerek yok. Mesela arayüz 4K

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
U11'in sıkma özelliğini çoğu kişi dikkate almıyor ama benim işime o kadar yarıyor ki anlatamam. Uzun süreli sıkmayı ekran görüntüsü almaya ayarladım çok pratik oluyor. Kısa süreli sıkıyorum kamera açılıyor hemen. Selfie mi çekeceğim hemen bir sıkma işlemiyle şak çekiyor gerçekten çok kullanışlı. İstediğin uygulamayı atayabiliyorsun zaten. Ses konusu zaten bambaşka. Müzik dinlemeyi çok severim bu cihazı aldıktan sonra gerçekten hayat kalitem arttı böyle bir deneyim olamaz. Bence ithalatçı garantili 6 gb ram 128 gb hafızalı U11 2600 gibi bir fiyata Htc'nin kronik herhangi bir sorunu da olmadığı için mükemmel bir fırsat.

bjknemesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyu hortlatıyorum arkadaşlar çünkü artık dolarda arttı fiyatlrada arttı bir konuda kararsız kaldım.

HTC U11 64GB/4 RAM İLE XİAOMİ Mİ 64GB/6RAM arasında kaldım şu anki güncel fiyatlarına bakarsak

HTC U11 64GB/4RAM---2.799 TL
XİOAMİ 64GB/6RAM --- 2.659 TL ye aldım ama emin değilim daha kutu açılmadı.

sizce ne yapmalıyım? HTC 4B MI Xiaomi 6 gb mı yardımcı olursanız sevinirim

saygılarımla

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Mi6 sanırım dediğin, 4 ile 6 gb ram arasındaki farkı anlayabilecek kadar telefonu çok kullandığımızı düşünmüyorum, o farkı anlamak zor o yüzden donanım dışındaki bazı şeylere bakarak karar vermek daha doğru olur, ses ve kulaklık üstün olsun diyorsan HTC kesinlikle.

HTC tek xiaomi çift kamera, bokeh efekti xiaomi de mevcut onda xiaomi üstün denebilir. Detaylı inceleme yapmak gerek.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
konuyu hortlatıyorum arkadaşlar çünkü artık dolarda arttı fiyatlrada arttı bir konuda kararsız kaldım.

HTC U11 64GB/4 RAM İLE XİAOMİ Mİ 64GB/6RAM arasında kaldım şu anki güncel fiyatlarına bakarsak

HTC U11 64GB/4RAM---2.799 TL
XİOAMİ 64GB/6RAM --- 2.659 TL ye aldım ama emin değilim daha kutu açılmadı.

sizce ne yapmalıyım? HTC 4B MI Xiaomi 6 gb mı yardımcı olursanız sevinirim

saygılarımla
Htc U11 ve mi6 kullanan biri olarak kesinlikle u11. Aklına gelebilecek her kriterde daha iyi

bjknemesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Htc U11 ve mi6 kullanan biri olarak kesinlikle u11. Aklına gelebilecek her kriterde daha iyi

Xioami nın 6 gb ram olması avantaj sağlamaz mı acaba aklımda kalan sorun bu birde HTC türkiye pazardında çekiliyor haberlerini duydum internetten epeyde doğru gibi o yüzden emin olamadım ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mi6 sanırım dediğin, 4 ile 6 gb ram arasındaki farkı anlayabilecek kadar telefonu çok kullandığımızı düşünmüyorum, o farkı anlamak zor o yüzden donanım dışındaki bazı şeylere bakarak karar vermek daha doğru olur, ses ve kulaklık üstün olsun diyorsan HTC kesinlikle.

HTC tek xiaomi çift kamera, bokeh efekti xiaomi de mevcut onda xiaomi üstün denebilir. Detaylı inceleme yapmak gerek.

açıklama için teşekkür ederim .Bir video da xioami mi 6 6gbram ile htc u11 4 gb ram kıyaslıyor. ilk açılışta htc üstün daha sonra tekrar programları açmaya başlayınca Xiaomi mi6 fark atıyor ilk skor htc 6-mi6 4 iken ikincide htc 1 - mi6 9 fark atıyor adam burada ram in üstüntüğünden bahsediyor. Bu video yu görmesem HTC U11 diyordum ki kafam karıştı.

Son düzenleme:

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Xioami nın 6 gb ram olması avantaj sağlamaz mı acaba aklımda kalan sorun bu birde HTC türkiye pazardında çekiliyor haberlerini duydum internetten epeyde doğru gibi o yüzden emin olamadım ?

açıklama için teşekkür ederim .Bir video da xioami mi 6 6gbram ile htc u11 4 gb ram kıyaslıyor. ilk açılışta htc üstün daha sonra tekrar programları açmaya başlayınca Xiaomi mi6 fark atıyor ilk skor htc 6-mi6 4 iken ikincide htc 1 - mi6 9 fark atıyor adam burada ram in üstüntüğünden bahsediyor. Bu video yu görmesem HTC U11 diyordum ki kafam karıştı.

Hmm anladım peki bu fark senin telefon kullanmanı çok etkiler mi yani aynı anda 6 7 program kullanacak misin, anlatmak istediğim kiyaslamalarda onu göstermek zorundalar, Önemli olan biz ne kadarını kullanıyoruz, kamera ve ses konusunda kiyaslamalar daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum :)

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513

Şöyle söyleyeyim, bu iki telefonu aynı anda kullandım. Mi 6 nın yüzüne bakmadım o derece. Ram olayına çok takılma günlük kullanımda veya oyun oynadığında u11 hiçbir şekilde sıkıntı çıkartmaz. Bende 6gb ramli olanı vardı gerçi ama yinede 4 gb ram ile her işini rahatca yapabilirsin. Senin isteğine karışmak istemem ama mi6 alırsan pişman olabilirsin.

bjknemesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmm anladım peki bu fark senin telefon kullanmanı çok etkiler mi yani aynı anda 6 7 program kullanacak misin, anlatmak istediğim kiyaslamalarda onu göstermek zorundalar, Önemli olan biz ne kadarını kullanıyoruz, kamera ve ses konusunda kiyaslamalar daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum :)

Bende ileriye dönük düşündüm çünkü ram bi yerden sonra yetmiyor şu an için tek avantaj bu ve sağlamlığı gelmişti birde servis agı mi daha üstün geldi onun dışında htc u11 gördüğüm için kafamı karıştırdı evet ses benim için önemlidir. Kamera ile çok işim olmuyor. HTC İLE aynı parayı verince o yüzden duraksadım şu an mi 6 yı aldım ama açmadım iade etmem için HTC beni ikna ederse diye elimde tuttum :) Ram için ilerde işim düşer mi aslında aklımdaki sadece şu an bu durum :) birde htc distiribütor garantili oluşu bu açıdan ne düşünürsünüz?

Şöyle söyleyeyim, bu iki telefonu aynı anda kullandım. Mi 6 nın yüzüne bakmadım o derece. Ram olayına çok takılma günlük kullanımda veya oyun oynadığında u11 hiçbir şekilde sıkıntı çıkartmaz. Bende 6gb ramli olanı vardı gerçi ama yinede 4 gb ram ile her işini rahatca yapabilirsin. Senin isteğine karışmak istemem ama mi6 alırsan pişman olabilirsin.

Teşekkür ederim öncelikle aslında Mi 6 yı aldım ama açmadım iade edip HTC U 11 alma durumum olur ama buna gerek olur mu?
Birde pişman olabilirsin yazmıssınız pişman edecek bir kronik bir sorunu var mı dır ?
benim için ses önemli ama kamera için çok işim düşmüyor bu açıdan nasıl bir yorum yaparsınız

birde bir yerde okudum htc 011 8.0 oreo güncellemi gelince sorun oluştu yazılmış siz htc kullanıcısı olarak ne diyorsunuz bu duruma

birde pil açısından htc u11 mi 6 ya göre daha hızlı bitiyor sanırsam değil mi

Son düzenleme:

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Bu zamana kadar garantiyle işim olmadı o konuda yorum yapamayacağım yaniltmak istemem ?

Bende ileriye dönük düşündüm çünkü ram bi yerden sonra yetmiyor şu an için tek avantaj bu ve sağlamlığı gelmişti birde servis agı mi daha üstün geldi onun dışında htc u11 gördüğüm için kafamı karıştırdı evet ses benim için önemlidir. Kamera ile çok işim olmuyor. HTC İLE aynı parayı verince o yüzden duraksadım şu an mi 6 yı aldım ama açmadım iade etmem için HTC beni ikna ederse diye elimde tuttum :) Ram için ilerde işim düşer mi aslında aklımdaki sadece şu an bu durum :) birde htc distiribütor garantili oluşu bu açıdan ne düşünürsünüz?

Teşekkür ederim öncelikle aslında Mi 6 yı aldım ama açmadım iade edip HTC U 11 alma durumum olur ama buna gerek olur mu?
Birde pişman olabilirsin yazmıssınız pişman edecek bir kronik bir sorunu var mı dır ?
benim için ses önemli ama kamera için çok işim düşmüyor bu açıdan nasıl bir yorum yaparsınız

birde bir yerde okudum htc 011 8.0 oreo güncellemi gelince sorun oluştu yazılmış siz htc kullanıcısı olarak ne diyorsunuz bu duruma

birde pil açısından htc u11 mi 6 ya göre daha hızlı bitiyor sanırsam değil mi

bjknemesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu zamana kadar garantiyle işim olmadı o konuda yorum yapamayacağım yaniltmak istemem ?
birde bir yerde okudum htc 011 8.0 oreo güncellemi gelince sorun oluştu yazılmış siz htc kullanıcısı olarak ne diyorsunuz bu duruma bu durum 128 gn lık versiyonda mı oluyor yoksa 64 gb da mı

pil açısından ne diyorsunuz? bir zamanlar lg g3 çıkmıştı aynı 2k ekran 3000 mhA ama pili çabuk bitiyordu bundanda aynı donanım sanırsam :)

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
birde bir yerde okudum htc 011 8.0 oreo güncellemi gelince sorun oluştu yazılmış siz htc kullanıcısı olarak ne diyorsunuz bu duruma bu durum 128 gn lık versiyonda mı oluyor yoksa 64 gb da mı

pil açısından ne diyorsunuz? bir zamanlar lg g3 çıkmıştı aynı 2k ekran 3000 mhA ama pili çabuk bitiyordu bundanda aynı donanım sanırsam :)

Dostum ben HTC 10 kullanıyorum, pil konusunda sıkıntım yoktu taki 6 ay askerdeyken telefon boşta kaldiginda batarya performansı düştü, Ama bu HTC ye özel bi durum değil, Android 8.0 de bi sıkıntı yok şu an için

bjknemesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum ben HTC 10 kullanıyorum, pil konusunda sıkıntım yoktu taki 6 ay askerdeyken telefon boşta kaldiginda batarya performansı düştü, Ama bu HTC ye özel bi durum değil, Android 8.0 de bi sıkıntı yok şu an için

Anladım bilgi için teşekkür ederim.

Mi 6 aldım fakat fps oyunlarından tuşlarda tuşs geçm basma yada diğer duşu inaktif etme sorunu yaşıyorum. bu hiç iyi olmadı HTC u11 alsaydım dedim ://

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Anladım bilgi için teşekkür ederim.

Mi 6 aldım fakat fps oyunlarından tuşlarda tuşs geçm basma yada diğer duşu inaktif etme sorunu yaşıyorum. bu hiç iyi olmadı HTC u11 alsaydım dedim ://

Hayırlısı olsun dostum, takma kafaya ilerde daha daha iyi telefonlar alırsın, elindeki telefondan memnun olmaya bak artık :) Hangi oyunu oynuyorsun birde :))

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,158
Arkadaslar bu dort telefon arasindan birini almayi dusunuyorum. Hangisini onerirsiniz ve neden. Birkac sorum var ayrica.
1-) Xiaomi mi6 2000tl civari ve diger telefonlar bu fiyatin ustune koyduklari ek fiyat icin degerler mi?(hangi konularda ustunler xiaomi den)
2-) HTC U11 in sarji konusunda bazi seyler duydum sıkıntı cikarir mi?
3-) OnePlus 5 teki ekranin ters olma olayi ve jelly effect cok kotu mu?
4-) Bu telefonlarin kronik sorunu var mi?
5-) Son olarak bunlardan sadece sony ithalatci garantili degil ama servis acisindan apple ve huawei disinda bos diyorlar yani ithalatci garantili almam bir sorun cikarir mi?

HTC U11 almanızı tavsiye ederim :)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İthalatçı takıntınız yoksa OP5 alın 3t bile android 9 alıcak bence OP5 android 10'u yüksek bir ihtimalle alıcak.

bjknemesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayırlısı olsun dostum, takma kafaya ilerde daha daha iyi telefonlar alırsın, elindeki telefondan memnun olmaya bak artık :) Hangi oyunu oynuyorsun birde :))

sorma kafa topu 2 yi oynuyordum fakat oynanmıyor bununla ilgili video çekip yükledim. Teli servise gönderdim maalsef 2. kez bugün işin aslı pek tat vermedi bende i 6 şansıma

İthalatçı takıntınız yoksa OP5 alın 3t bile android 9 alıcak bence OP5 android 10'u yüksek bir ihtimalle alıcak.

ithalatçı takıntım yok ama şu an sorun çıktı htc u11 düşünüyorum. Fiyatlar çok yükseldi mi 6 nin para iadesi biran önce gerçekleşir umarım.

Son düzenleme:

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
3 aydır XZ1 kullanıyorum,ağır çekimi ve 3 boyutlu taramayı sadece denemek için kullandım,normal kullanımda varlığını unutuyorsun.Yani onları bir artı olarak kabul etmek manasız

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
U11 İ Yeni aldım bütün sorularını cevaplayabilirim

Şarj konusunda cihaz gayet başarılı DH'nin incelemelerine bakabilirsiniz

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
3 aydır XZ1 kullanıyorum,ağır çekimi ve 3 boyutlu taramayı sadece denemek için kullandım,normal kullanımda varlığını unutuyorsun.Yani onları bir artı olarak kabul etmek manasız
Ben her gün olmasada 2 günde bir kullanıyorum slow motionu.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
U11 İ Yeni aldım bütün sorularını cevaplayabilirim

Şarj konusunda cihaz gayet başarılı DH'nin incelemelerine bakabilirsiniz

U11 de de yavaş şarj oluyor sıkıntısı mevcut mu?
HTC 10 da ara ara bu sorunu yaşıyorum, bunun için garantiye verilir mi?

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Ben her gün olmasada 2 günde bir kullanıyorum slow motionu.
960 fps olunca doğal olarak gün ışığı gibi epey ışıklandırılmış ortamlar istiyor,yoksa ortaya çok kötü bir görüntü çıkıyor.Ha gün ışığında güzel sonuçlar veriyor

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
U11 de de yavaş şarj oluyor sıkıntısı mevcut mu?
HTC 10 da ara ara bu sorunu yaşıyorum, bunun için garantiye verilir mi?

Cihaz gayet hızlı şarj oluyor öyle bir sıkıntı yok.. 30 dk 45 dk aralığında 0 dan %50 lere geliyor cihaz..Zaten kutudan 2.5Amperlik adaptör çıkıyor gayet hızlı..

10 daki şarj dolum süresi hakkında bilgim yok ama ara ara yaşıyorsanız bence HTC ye bildirin . Ben aradığımda her konuda yardımcı oluyorlar