Mi6 mı Mi Note 3 mü?

Bu konuyu okuyanlar

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
8/128 alayım almışken diyorum büyük depolama iyidir bir defa vereyim tam olsun
U11 6/128 mi 5T 8/128 mi sizce?

One ciktiklari noktalardan bahsedelim once;

* Htc u11'de suya/karsi dayaniklik mevcut.
* OnePlus 5t'nin her versiyonunda 2 gb daha fazla ram kapasitesi.
* Htc u11'de sd kart destegi.
* Oneplus 5t'de daha buyuk ekran boyutu ve optic amoled paneli daha basarili buluyorum htc'nun super lcd 5 paneline gore.
* Htc u11'de daha fazla cozunurluk. (VR deneyimi icin daha basarili)
* Ses performansi konusunda htc u11 hissedilir derecede daha basarili.
* OnePlus 5t daha yeni nesil bluetooth verisiyonuna sahip.
* OnePlus 5t +300 mAh daha buyuk kapasiteli bir pile sahip. Bu durum htcu11'de 2k ekrana/3000 mAh pil ile kiyaslandiginda, oneplus 5t 1080p ekrani/3300mAh pili ile daha iyi pil performansi sunmasi gerekli.
* OnePlus 5t dash charge tehnolojisine sahip.

Kamera kismina en son deginmek istedim. Kamera konusunda oneplus 5 daha guncel bir sensor ile gelmesine ragmen htc u11 daha basarili resimler elde etmekte. Oneplus 5t'ninde kamera performansinin 5'e yakin olacagini veya biraz iyilestirme yapilmis olacagini goz onunde bulundurursak kamera konusunda durum standart foto cekimlerinde u11'in daha memnun edecegi kanaatindeyim. Onplus 5t'nin kamerada one cikan yonu ise dual kamera. Birde ben urunu incelemede bulunana kullanicilarin kamera kontrollerinde oneplus 5t'nin video stabilizasyonunun basarili oldugunu gordum. Bol video ceken bir kullaniciysaniz bunu hoz onunde bulundurun derim. Eger bu incelemeler dogruyu yansitiyorsa stabilizasyon konusu ve dual kamera yetenekleri onemli detaylar. Bunlari goz onunde bulundurun derim.

Ozetle benim size su sekilde bir tavsiyem olur bu konuda;

Bence oneplus 5t modelinin 128 gb'lik versiyonunun biraz daha ucuzlamasini bekleyip oneplus 5t almanizi tavsiye ederim. Mesela 2500 lira ve altina dustugunde alinabilir. Ama suan icin 64'luk ile 128'ligi kiyasladiginizda sizde goreceksiniz ki fiyat farki fazla. Bir satis politisi soz konusu. Cunku depolama birimi artisi maliyeti oldukca dusuk bir teknik artis. Ram evet maliyetli. Ama bu iki ozellik 300-350 ile fark etmez.

Ben sizin yerinizde olsam oneplus 5t 128 gb 2500 lira olunca bunu tercih ederdim. 8gb ram gelecege guzel bir yatirim olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
One ciktiklari noktalardan bahsedelim once;

* Htc u11'de suya/karsi dayaniklik mevcut.
* OnePlus 5t'nin her versiyonunda 2 gb daha fazla ram kapasitesi.
* Htc u11'de sd kart destegi.
* Oneplus 5t'de daha buyuk ekran boyutu ve optic amoled paneli daha basarili buluyorum htc'nun super lcd 5 paneline gore.
* Htc u11'de daha fazla cozunurluk. (VR deneyimi icin daha basarili)
* Ses performansi konusunda htc u11 hissedilir derecede daha basarili.
* OnePlus 5t daha yeni nesil bluetooth verisiyonuna sahip.
* OnePlus 5t +300 mAh daha buyuk kapasiteli bir pile sahip. Bu durum htcu11'de 2k ekrana/3000 mAh pil ile kiyaslandiginda, oneplus 5t 1080p ekrani/3300mAh pili ile daha iyi pil performansi sunmasi gerekli.
* OnePlus 5t dash charge tehnolojisine sahip.

Kamera kismina en son deginmek istedim. Kamera konusunda oneplus 5 daha guncel bir sensor ile gelmesine ragmen htc u11 daha basarili resimler elde etmekte. Oneplus 5t'ninde kamera performansinin 5'e yakin olacagini veya biraz iyilestirme yapilmis olacagini goz onunde bulundurursak kamera konusunda durum standart foto cekimlerinde u11'in daha memnun edecegi kanaatindeyim. Onplus 5t'nin kamerada one cikan yonu ise dual kamera. Birde ben urunu incelemede bulunana kullanicilarin kamera kontrollerinde oneplus 5t'nin video stabilizasyonunun basarili oldugunu gordum. Bol video ceken bir kullaniciysaniz bunu hoz onunde bulundurun derim. Eger bu incelemeler dogruyu yansitiyorsa stabilizasyon konusu ve dual kamera yetenekleri onemli detaylar. Bunlari goz onunde bulundurun derim.

Ozetle benim size su sekilde bir tavsiyem olur bu konuda;

Bence oneplus 5t modelinin 128 gb'lik versiyonunun biraz daha ucuzlamasini bekleyip oneplus 5t almanizi tavsiye ederim. Mesela 2500 lira ve altina dustugunde alinabilir. Ama suan icin 64'luk ile 128'ligi kiyasladiginizda sizde goreceksiniz ki fiyat farki fazla. Bir satis politisi soz konusu. Cunku depolama birimi artisi maliyeti oldukca dusuk bir teknik artis. Ram evet maliyetli. Ama bu iki ozellik 300-350 ile fark etmez.

Ben sizin yerinizde olsam oneplus 5t 128 gb 2500 lira olunca bunu tercih ederdim. 8gb ram gelecege guzel bir yatirim olur.
Dün gece 8/128 5T tercih ettim daha fazla bekleyesim yoktu. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
mi den uzak dur hocam. 1 karış mesafeden h+pro ekran koruyucu + orjinal silikon kılıfıyla betona düştü sonuç bu:
vJqDpm.jpg

1GXogY.jpg

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Hocam yalnız bu dediğiniz her cihaza olabilecek bir senaryo cam sonuçta.
her cihaza olmuyor... drop testlerde çok sağlam çıkan o nedenle kırılana kadar yere atılan telefonlar gördük... hemde iphone x kolay kırılıyor olsada söz konusu düşüşten sağlam çıkıyıyordu... :)

o0Talha0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Özellikle mi 6 istiyorum fakat şu anda fiyatları aşırı pahalı peki neden mi note istemiyorum çünkü telefonun büyük olması hiç bana hitap eden birşey değil fakat fiyat farkına bakarak note 3 mantıklı geliyor özelliklerine baktığımızda işlemcinin mi 6 da daha iyi olduğunu görüyorum fakat nedir bu işlemci ne işe yarar çok bir farkı yoksa mi note 3 almam daha mı iyi olur bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Spigen thin fit 360'da vardı.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
En kaliteli cam koruyucu derken markası nedir acaba hocam ?
Buff falan mı ?
o zamanın üretilen en kalitelisiydi hocam
nillkin h+pro
sanırım ekran koruyucum 1 dolarlık dandik plastik nano koruma olsaydı kırılmazdı gibime geliyor. cam koruma olduğu için darbeyi absorbe edemedi

FacebookForum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İkisinide arkadaşlar sağolsun denedim ben mi Note 3 diyorum.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
xiaomi cihazlarla ilgilenen servislerle iletişime geçerseniz telefonun içini açınca ne kadar kalitesiz bir malzeme olduğundan bahsederler size

AkifSS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bütün yorumlara baktım fakat bir kaç ay öncesinin şuan da hâlâ bu 2 telefon arasında kalıcak olan varsa mi note 3 daha mantıklı hem kamera ve pil desteği anlamında hemde performans olarak 500 den fazla tl vermeye değecek bir fark yok