Mi6 mı Mi Note 3 mü?

Bu konuyu okuyanlar

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mi note 3'den yana kararımı kıldım destek veren yardımlarını ,bilgilerini esirgemeyen herkesden çok çok çok teşekkür ederim
Sağlıcakla kalın iyi akşamlar

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Sorun işlemcinin iyi olup olmaması değil aradaki 300 tl ye değermi
Note 3 de mi 6 da olan küçük kamera sorunları giderilmiş ve daha uzun süre pil ömrü sunuyor mi 6 dan işlemci dışında hiç bir fark yok neredeyse elindeki paradan fazlasını denkleştirip mi 6 almaya değermi diye soruyor işlemcide gündelik hayatta 835 performansını vermesede üzmeyeceğinden (oyun oynamayacağından) bence note 3 almalı
İyi de işlemci sadece oyun demek değil ki
İleride çıkıcak çok performans isteyen oyun veya farklı uygulama olabilir. Elinin altında güçlü işlemci olması her zaman için iyidir.
Uzun süre pil sunabilir ama arada dağlar kadar fark yok. 5.15 inc olan bir telefonda 3350 mah batarya var bu gayet yeterli.
Bence arada ki farka değer. Ki aradada öyle atla deva bir fark yok. Almışken android piyasasının en iyi işlemcisini almak çok daha mantıklı ve ileriye dönük olabilir. Yanı bu şey gibi olur bir yanda volvo xc 90 400 bin tl diğer yanda volvo xc60 350 bin tl. İlla ki biraz daha verip daha iyisini almak güzel bir seçenek olur.
Tabi bunlar benim düşüncem

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
İleride çıkıcak çok performans isteyen oyun veya farklı uygulama olabilir. Elinin altında güçlü işlemci olması her zaman için iyidir.
Uzun süre pil sunabilir ama arada dağlar kadar fark yok. 5.15 inc olan bir telefonda 3350 mah batarya var bu gayet yeterli.
Bence arada ki farka değer. Ki aradada öyle atla deva bir fark yok. Almışken android piyasasının en iyi işlemcisini almak çok daha mantıklı ve ileriye dönük olabilir. Yanı bu şey gibi olur bir yanda volvo xc 90 400 bin tl diğer yanda volvo xc60 350 bin tl. İlla ki biraz daha verip daha iyisini almak güzel bir seçenek olur.
Doğru

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Haklısın ama o 50.000 tl için borça girmenin maksadı yok
Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz demişler hatta yukarıda bir hocamız da demişti
Bunlar da benim düşüncelerim bu yüzden mi6 yı eledim kendi içimde
--- Gönderi Güncellendi ---
Optik zoom'un olmamasından çok birşey kaybetmem sanırım dimi hocalarım?

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Ya bilmem mesela ben birbirine çok yakın j7 prime la j7 2016 arasında baya düşünüp ucuz diye bunu almıştım ama sonra pişman olmuştum felan yani iyi düşünsün ben şimdi pişman değilim gayet memnunum j7 primedan çok pil ömrüylede gayet mutluyum onun için karar verme sürecini iyi yönet(tabi fiyatlar yükselmeden)

Allah allah yav işe bak

Haklısın ama o 50.000 tl için borça girmenin maksadı yok
Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz demişler hatta yukarıda bir hocamız da demişti
Bunlar da benim düşüncelerim bu yüzden mi6 yı eledim kendi içimde
Optik zoom'un olmamasından çok birşey kaybetmem sanırım dimi hocalarım?
Optik Zoom var diye biliyorum . Kameralar teknik olarak aynı.
Evet evet Optik zoom Telephoto kamera var.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Yalnız bence çok oyun oynamayacaksa fazladan para vermesine gerek yok ayrıca çok fazla pil tasarrufu sağlıyor.o işlemci gereğini fazlasıyla karşılar
Note 3 al bence
Uzun vadede sıkıntı yaratabilir. Ben orta segment işlemcilere güvenemiyorum. Gider 821'li cihaz alırım yine de 660 falan almam.

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Telephoto yani dar açılı ve yakın çekim sağlayan lens. Yani bir diğer deyişle ana kameraya göre Optic Zoom oluyor.
Yanlış biliyor yada karıştırıyor olabilirim ama optik zoom ne kadar büyütürsek büyütelim görüntü kaybını engelliyor diye biliyorum yanı windows fotoğraf görüntüleyicisi gibi fotoğrafı büyüttükçe netliğini kaybetmiyor fotoğraflar

Reaksiyon puanı
140
IMG-20171224-WA0000.jpg
Bende Mi6 kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim
Yanlış biliyor yada karıştırıyor olabilirim ama optik zoom ne kadar büyütürsek büyütelim görüntü kaybını engelliyor diye biliyorum yanı windows fotoğraf görüntüleyicisi gibi fotoğrafı büyüttükçe netliğini kaybetmiyor fotoğraflar
aynen 2x e kadar optik zoom var

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ekli dosyayı görüntüle 31469Bende Mi6 kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim

aynen 2x e kadar optik zoom var
Kullanan birisi olarak size sorayım şimdi bunda çektiğimiz fotoğraflar büyüyünce netlikleri kaybolmuyor mu yoksa ismi olsun diye mi konmuş bu arada teşekkür ederim görsel için
İndirim yakalamaya çalışıyorum güzel bir indirim yakalayıp alıcam umarım

Reaksiyon puanı
140
Kullanan birisi olarak size sorayım şimdi bunda çektiğimiz fotoğraflar büyüyünce netlikleri kaybolmuyor mu yoksa ismi olsun diye mi konmuş bu arada teşekkür ederim görsel için
İndirim yakalamaya çalışıyorum güzel bir indirim yakalayıp alıcam umarım
aynen kaybolmuyor belki çok az bir kayıp vardır. Şimdiden hayırlı olsun derim

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Mi note 3 64 gb Delta garantili 1500 tl cepport'da
mi 6 64 gb ise 64 ise KVK garantili 1800 tl cepportda
Mi 64 gb mi.web.tr de ise 1700 tl
Şu yılbaşı indirimlerinden faydalanıp telefon almam lazım
Siz olsanız hangisini seçerdiniz siyahlar çok iz tuttuğu içim mavi alasım var ama mi 6'ların mavisi yok nerdeyse (Mi6 ların ön kamerasının berbat olduğunu okudum birkaç defa ekşi'de arka kamerasının da yetersiz ışık da kötü olduğunu okumuştum ikilemde kaldım açıkcası)
Mi note 3'lerin daha ekranını satan yer bile bulamadım ara ürün olduğu için aksesuar bulmam da zor olucaktır rom konusunda da sıkıntılı sanırım o ama kamera konusunda çok daha öndeymiş
Bir de 660 işlemcinin pil dostu olduğu aklıma geliyor
Yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba,

Bu aralar yeni urun almayi dusunen tarafindan bu soruyu cok duyuyorum.

1750-2000 lira butcesi olan kullanicilar mi6 ile mi note 3 arasinda kaliyor.

Normal sartlarda mi note 3 modeli kamera konusunda dxomark'tan bu kadar yuksek puan almasaydi cok sorulan bir urun olmazdi.

Kamera konusunda dxomark yuksek puan vermekle hakli. Cunku kamera konusunda mi6'dan daha iyi bir urun.

Mi6 kamera konusunda isigin yetersiz oldugu ortamlarda iyi sonuclar vermiyor. Geriye kalan konularda memnun kalirsiniz. O nedenl arasinda daglar kadar fark yok. Ama xiaomi firmasiniz mi note 3 modelime kamera konusunda onem verdikleri bir gercek.

Bu noktada benim size tavsiyem su sekilde olacaktir. Kamera odakli bir urun almayi dusunuyorsaniz mi note 3 almanizi oneririm.

Performans odakli bir urun almak istiyorsaniz kesinlikle mi6 tercih etmelisiniz.

Bir diger secenek olarak sunu da tavsiye ederim, one plus 5 modeli kamers konusunda mi6 modelinden biraz daha iyi bir urun. O nedenle hem performans hem kamera icin one plus 5 modelini de alabilirsiniz.

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba,

Bu aralar yeni urun almayi dusunen tarafindan bu soruyu cok duyuyorum.

1750-2000 lira butcesi olan kullanicilar mi6 ile mi note 3 arasinda kaliyor.

Normal sartlarda mi note 3 modeli kamera konusunda dxomark'tan bu kadar yuksek puan almasaydi cok sorulan bir urun olmazdi.

Kamera konusunda dxomark yuksek puan vermekle hakli. Cunku kamera konusunda mi6'dan daha iyi bir urun.

Mi6 kamera konusunda isigin yetersiz oldugu ortamlarda iyi sonuclar vermiyor. Geriye kalan konularda memnun kalirsiniz. O nedenl arasinda daglar kadar fark yok. Ama xiaomi firmasiniz mi note 3 modelime kamera konusunda onem verdikleri bir gercek.

Bu noktada benim size tavsiyem su sekilde olacaktir. Kamera odakli bir urun almayi dusunuyorsaniz mi note 3 almanizi oneririm.

Performans odakli bir urun almak istiyorsaniz kesinlikle mi6 tercih etmelisiniz.

Bir diger secenek olarak sunu da tavsiye ederim, one plus 5 modeli kamers konusunda mi6 modelinden biraz daha iyi bir urun. O nedenle hem performans hem kamera icin one plus 5 modelini de alabilirsiniz.
OnePlus'a pek sıcak bakmıyorum açıkçası zaten epey bir beni aşıyor o model artık hangisinde güzel bir indirim yakalarsam onu alıcam ama gönlüm mi note 3'Den yana, yılbaşı için güzel bir indirim yapsalar ne güzel olacak

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Sorun işlemcinin iyi olup olmaması değil aradaki 300 tl ye değermi
Note 3 de mi 6 da olan küçük kamera sorunları giderilmiş ve daha uzun süre pil ömrü sunuyor mi 6 dan işlemci dışında hiç bir fark yok neredeyse elindeki paradan fazlasını denkleştirip mi 6 almaya değermi diye soruyor işlemcide gündelik hayatta 835 performansını vermesede üzmeyeceğinden (oyun oynamayacağından) bence note 3 almalı
ben oyun da oynuyorum hangisini almalıyım yoksa mi max 2 mi alsam

M

Murat Burç

SDN Okuru

Mİ6'nın kamerası ile Mİ Note 3'ün kamerasının donanımı aynı değil mi? Ben kamera donanımları aynı diye biliyorum.

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
ben geçen hafta iPhone 6s 64 gb modelimi satıp Xiaomi Mi 6 aldım çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Mİ6'nın kamerası ile Mİ Note 3'ün kamerasının donanımı aynı değil mi? Ben kamera donanımları aynı diye biliyorum.

Ana kamera donanimlari ayni, on kamera sensorleri farkli. Sensor farkliligindan kaynakli cozunurlukler de farkli. Onun disi da donanimsal bir fark pek yok.

Arka kamerada yazilimsal bir iyilestirme olmus. Ama bunu yazida da belirttigim gibi ufak bir fark. Yani fark daglar degil. Ben inceledigim kadariyla isigin az oldugu ortamlarda biraz iyilestirme yapilmis. Yoksa isigin normal veya iyi oldugu sartlarda mi6 cekimleri gayet guzel. Fakat kamera odakli cihaz almayi dusunen kullanicilar icin tum sartlar icin en iyiyi sunmasi icap ettiginden 1 puandalikta olsa bir fark var. Bence bu her firmada oldugu gibi bir sonraki cikan urunde bir onceki modeldeki eksiklikleri giderme cabasindan kaynaklandigini dusunuyorum. Xiaomi de mi note 3 modelinde donanimsal degilde yazilimsal bir iyilestirmeye gitmis. Zaten donanim olarak satildigi fiyat bandindaki rakiplerine gore cok daha iyi.

Ozetle xiaomi, mi note 3 modelinde arka kamera donanimsal bir degisiklige gitmeyip yazilimsal duzeltmeler ile mi6 modelindeki rahatsiz oldugu noktalari gidermis diyebiliriz.

Hee egri oturup dogru konusmak gerekir ise ben iki urun arasinda bir tercih yapacak olsam kameradan birazcikta olsa feragat edip sd835 alirdim. Ama kameraya onem veren bir kullanici kucuk de olsa bu iyilestirmeyi elde etmeyi ve 300 lirayi cebinde tutmak isteyebilir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
yazilimsal bir iyilestirmeye gitmis
Haklısınız o yazılım nelere kadir :D :D Hele Note 8'in ana kamera donanımının S7 ile aynı olmasına rağmen hala rakiplerini ezip geçtiği düşünülürse :D
Hee egri oturup dogru konusmak gerekir ise ben iki urun arasinda bir tercih yapacak olsam kameradan birazcikta olsa feragat edip sd835 alirdim. Ama kameraya onem veren bir kullanici kucuk de olsa bu iyilestirmeyi elde etmeyi ve 300 lirayi cebinde tutmak isteyebilir.
Valla ben de SD835 alırdım SD660 falan fasa fiso bence

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam size bir şey sormak istiyorum ben 5T alacağım kamerası S7'den sonra beni ne kadar üzer veya üzer mi? KArşılaştırma imkanınız oldu mu?

Son düzenleyen moderatör:

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Haklısınız o yazılım nelere kadir :D :D Hele Note 8'in ana kamera donanımının S7 ile aynı olmasına rağmen hala rakiplerini ezip geçtiği düşünülürse :D

Valla ben de SD835 alırdım SD660 falan fasa fiso bence

Hocam size bir şey sormak istiyorum ben 5T alacağım kamerası S7'den sonra beni ne kadar üzer veya üzer mi? KArşılaştırma imkanınız oldu mu?

OnePlus 5t modelini edinerek inceleme firsatim olmadi suan icin. OnePlus 5 modelini incelemistim. Acikcasi oneplus 5 ile s7 arasinda bir kiyaslama yapmak gerekirse kanaatimce kamera yazilimindaki basari ve stabilite konularinda gozle gorulur bir fark ile s7'yi daha basarili oldugunu ifade edebilirim. Cunku samsung kameralari bu iki konuda epey basarili. Oneplus 5'inde one cikan noktasi elbette dual kameraya sahip olmasi. Bu ozellik ister istemez kameraya bir yetenek katiyor. Fakat standart bie cekim icin s7 daha iyi is goruyor. Dusunun oneplus 5'te daha yeni bir sensor bulunmasina ragmen durum boyle.

Simdi 5t modelinin teknik spec'leri resmi olarak yayinlandiginda inceledigim kadariyla 5t tasarimsal iyilestirme yapilmis bir urun. Baska bir degisiklik yoktu. Yani 5 ile sensorleri bile ayni. Bu noktan yola cikarsak eger 5t modelinin kamerasinda bir iyilestirme yapildiysa bu yazilimsal bi iyilestirme olmus olur. Oda mi note 5 ile mi6 modelleri arasindaki fark gibi kucuk bir fark olacagi kanaatindeyim. Oneplus 5 ile s7 arasinda puanlama yapacak olsam 5'e 70 verip s7'ye 90 vermezdim tabikide. Fark en fazla oneplus 5'e 87, s7'ye 90 vermek gibi bir ornek olurdu.

Ozetle s7'den one plus 5'e gecen bir kullanici bile nerden dustum bu kameraya demez. Hele ki 5t'de en ufak bir iyilestirme varsa hic demez. Kanaatimce 5t modelinden kamera konusunda ya en az s7'ye yakin hatta bazi konularda en az s7 kadar iyi bir deneyim alirsiniz.

Bence s7'den oneplus 5t modeline gectiginizde eger 5t modelinde kronik bir sorun yoksa memnun edecek bir gecis olacaktir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
OnePlus 5t modelini edinerek inceleme firsatim olmadi suan icin. OnePlus 5 modelini incelemistim. Acikcasi oneplus 5 ile s7 arasinda bir kiyaslama yapmak gerekirse kanaatimce kamera yazilimindaki basari ve stabilite konularinda gozle gorulur bir fark ile s7'yi daha basarili oldugunu ifade edebilirim. Cunku samsung kameralari bu iki konuda epey basarili. Oneplus 5'inde one cikan noktasi elbette dual kameraya sahip olmasi. Bu ozellik ister istemez kameraya bir yetenek katiyor. Fakat standart bie cekim icin s7 daha iyi is goruyor. Dusunun oneplus 5'te daha yeni bir sensor bulunmasina ragmen durum boyle.

Simdi 5t modelinin teknik spec'leri resmi olarak yayinlandiginda inceledigim kadariyla 5t tasarimsal iyilestirme yapilmis bir urun. Baska bir degisiklik yoktu. Yani 5 ile sensorleri bile ayni. Bu noktan yola cikarsak eger 5t modelinin kamerasinda bir iyilestirme yapildiysa bu yazilimsal bi iyilestirme olmus olur. Oda mi note 5 ile mi6 modelleri arasindaki fark gibi kucuk bir fark olacagi kanaatindeyim. Oneplus 5 ile s7 arasinda puanlama yapacak olsam 5'e 70 verip s7'ye 90 vermezdim tabikide. Fark en fazla oneplus 5'e 87, s7'ye 90 vermek gibi bir ornek olurdu.

Ozetle s7'den one plus 5'e gecen bir kullanici bile nerden dustum bu kameraya demez. Hele ki 5t'de en ufak bir iyilestirme varsa hic demez. Kanaatimce 5t modelinden kamera konusunda ya en az s7'ye yakin hatta bazi konularda en az s7 kadar iyi bir deneyim alirsiniz.

Bence s7'den oneplus 5t modeline gectiginizde eger 5t modelinde kronik bir sorun yoksa memnun edecek bir gecis olacaktir.
O zaman Note 8 ile uğraşmaya gerek yok diyorsunuz değil mi fiyat farkı 700 TL 8/128 ile

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
O zaman Note 8 ile uğraşmaya gerek yok diyorsunuz değil mi fiyat farkı 700 TL 8/128 ile

Kamera konusunda oneplus 5 ailesi tabikide note 8'in gerisinde kalir. Ama donanim konusunda ve tasarim konusunda hicbir eksigi yok.

Kameranin bu kadar farki icin 700 tl gibi bir fark bana epey fazla geldi.

Bide deginmek istedigim nokta neden 6/64 versiyonu degilde 8/128 olan versiyonu dusunuyorsunuz. 6/64 versiyonun f/p orani daha yuksek. Sahsen 5t'nin 128gb'lik versiyonunun suan pahali oldugu dusuncesindeyim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kamera konusunda oneplus 5 ailesi tabikide note 8'in gerisinde kalir. Ama donanim konusunda ve tasarim konusunda hicbir eksigi yok.

Kameranin bu kadar farki icin 700 tl gibi bir fark bana epey fazla geldi.

Bide deginmek istedigim nokta neden 6/64 versiyonu degilde 8/128 olan versiyonu dusunuyorsunuz. 6/64 versiyonun f/p orani daha yuksek. Sahsen 5t'nin 128gb'lik versiyonunun suan pahali oldugu dusuncesindeyim.
8/128 alayım almışken diyorum büyük depolama iyidir bir defa vereyim tam olsun
U11 6/128 mi 5T 8/128 mi sizce?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370

Daha öncede demiştim o cihazı almazsan bir daha alamayabilirsin fiyatı 2 senede zor düşer bahsettiğiniz telefonlar daha çok ucuz onların zamlanmasıyla bu note'un ki bir değil

Ona göre iyi düşün :)

Son düzenleme: