Mi 9 vs OnePlus 7 vs OnePlus 6T

Bu konuyu okuyanlar

selo_baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba. 2.5 yıllık iPhone X’imi satıp Android telefona geçmek istiyorum fakat araştır araştır artık beynim yoruldu. En son bu üç telefona kadar düştüm fakat bu üçü arasında karar veremedim. Yardımcı olur musunuz?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Arkadaşlar merhaba. 2.5 yıllık iPhone X’imi satıp Android telefona geçmek istiyorum fakat araştır araştır artık beynim yoruldu. En son bu üç telefona kadar düştüm fakat bu üçü arasında karar veremedim. Yardımcı olur musunuz?
Garantiyi dert etmezseniz oneplus
Garanti önemli derseniz xiaomi
Ben de oneplus 5T kullanıyorum. 1 Yılı geçti hâlâ memnunum oneplus markasından.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
OnePlus 7T öneririm 7 ile aralarında ekran boyutu ve işlemci farkı var işlemci ise 855+ bir de 3 kamerası var 7 ile aralarında aman aman bir fark yok yani ben senin yerinde olsam 7T alırdım ama 7 de fıstık gibi telefondur Mİ9 yerine onu almanı öneririm

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
7 ile 7T aralarında en önemli farklardan birini yazmamışsın :)
90hz farkı var aralarında.
Öyle süper farklı bir özellik değil ama kullanıcılar oldukça beğeniyor 90hz ekranı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Öyle süper farklı bir özellik değil ama kullanıcılar oldukça beğeniyor 90hz ekranı.
Şu batarya teknolojisi gelişmeden 90Hz telefon kullanmak istemem. 90Hz ile 60Hz kullanım arasında neredeyse 1-2 saat fark ediyor. OP 7 Pro FHD+ çözünürlük ve 60Hz moduna alınınca telefon neredeyse 3 saat daha fazla ekran süresi almaya başlıyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ortalama bir kullanıcı ona dikkat etmez ki o yüzden yazmaya gerek duymadım

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Şu batarya teknolojisi gelişmeden 90Hz telefon kullanmak istemem. 90Hz ile 60Hz kullanım arasında neredeyse 1-2 saat fark ediyor. OP 7 Pro FHD+ çözünürlük ve 60Hz moduna alınınca telefon neredeyse 3 saat daha fazla ekran süresi almaya başlıyor.
İşte neyse ki onu ayarlayabiliyoruz ayarlardan, dert etmeyen biri olsa kullanır ki ben olsam kullanırım zaten yarım saat şarja taksan %70 oluyor nerdeyse.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu saydığın telefonlara Iphone X ten geçmek bence mantıksız.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Alabileceğin en iyi telefon OnePlus 7. İPhone X'e çoğu konuda denk ve birkaç konuda üstünlüğü var.
Teknik servisi dert ediyorsan da Mi 9 alabilirsiniz.

selo_baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Alabileceğin en iyi telefon OnePlus 7. İPhone X'e çoğu konuda denk ve birkaç konuda üstünlüğü var.
Teknik servisi dert ediyorsan da Mi 9 alabilirsiniz.

hocam zaten telefonları çok temiz kullanırım o yüzden kutudan problemli çıkmazsa teknik servislik bi işim olmaz bugüne kadar hiç olmadı çünkü. Op7 alırım o zaman ya teşekkür ederim

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
hocam zaten telefonları çok temiz kullanırım o yüzden kutudan problemli çıkmazsa teknik servislik bi işim olmaz bugüne kadar hiç olmadı çünkü. Op7 alırım o zaman ya teşekkür ederim
Bütçe sıkıntım olmasaydı bende OnePlus 7T almak isterdim zaten bir telefon bana en fazla 5 sene dayanıyor ama en temizi 3 sene kullanmak neden dersen ben 5 yıllık 5s kullanıcısıyım ilk 3 sene severek kullandım son 2 sene mecburiyetten kullandım hem sıkıldım hem de hor kullandım özellikle son 9-10 ay bana çok işkence çektirdi o yüzden bir telefonu max 3 sene kullanacan
Sende benim kafadansın benimde teknik servis ile hiç işim olmadı
5 sene boyunca 5s kullanmak hiç kolay değil ben bu ayın sonunda bir aksilik çıkmazsa Mİ9T'ye geçiyorum çünkü 5 sene 5s kullandım daha nereme kullanacam telefonun hem ekranı üst köşeden kırık hem de dün durduk yere orta tuş bozuldu ben yeni bir telefona geçmeyi fazlası ile hak ettiğimi düşünüyorum

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Yorumlara şöyle bir baktım çoğunluk OnePlus 7 önermiş 6T öneren olmayınca üvey evlat muamelesi görüyor zannettim
Doğru ama 6T yerine 7T almak daha mantıklı
Ama alınacaksa t serisi alınmalı bence. iPhone s serisi gibi önceki sürümün hatalarından arındırılıp bi tık geliştirilmiş hali oluyor t serisi de.

Dedi bir 5T kullanıcısı :D

selo_baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu saydığın telefonlara Iphone X ten geçmek bence mantıksız.

Elimdeki X 2 - 2,5 yıllık bir cihaz. Yani eski telefonu satıp yerine sıfır bir telefon alıcam. Aynı zamanda iphoneden sıkıldım artık, X ten önce 6s ve ondan önce de 6 vardı. İki oyun oynuyorum telefon ısınıyor ışığını kısıyor. Gerçekten sıkıldım iphonelardan. Ios işletim sistemi olması dışında hiç bir esprisi yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yalnız bir şey farkettim kimse 6T önermemiş

Hocam 6t mi 7 mi alayım sence?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Elimdeki X 2 - 2,5 yıllık bir cihaz. Yani eski telefonu satıp yerine sıfır bir telefon alıcam. Aynı zamanda iphoneden sıkıldım artık, X ten önce 6s ve ondan önce de 6 vardı. İki oyun oynuyorum telefon ısınıyor ışığını kısıyor. Gerçekten sıkıldım iphonelardan. Ios işletim sistemi olması dışında hiç bir esprisi yok.

Oneplusun da arayüz ve stabilitesi iosu aratmaz emin olabilirsiniz. Ben de eskiden ios kullanmış biriydim. 6t Yerine 7 daha sağlıklı bir seçim olur. Benim şu an için önerim alabiliyorsanız 7T Pro alın en az 3 yıl güncelleme garantisi bile var.

selo_baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Oneplusun da arayüz ve stabilitesi iosu aratmaz emin olabilirsiniz. Ben de eskiden ios kullanmış biriydim. 6t Yerine 7 daha sağlıklı bir seçim olur. Benim şu an için önerim alabiliyorsanız 7T Pro alın en az 3 yıl güncelleme garantisi bile var.

Pro serisine hiç girmek istemiyorum ya ön kameranın yukarı aşağı muhabbeti çok korkutuyor beni, yarın bi gün ön kamerayı açtığımızda ya çıkmazsa diye korkuyorum ? ve bide 7 ile 7t arasında 700₺ gibi bir fark var, değer mi bu farkı ödemeye?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Pro serisine hiç girmek istemiyorum ya ön kameranın yukarı aşağı muhabbeti çok korkutuyor beni, yarın bi gün ön kamerayı açtığımızda ya çıkmazsa diye korkuyorum ? ve bide 7 ile 7t arasında 700₺ gibi bir fark var, değer mi bu farkı ödemeye?
Ben değer derim

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Almış iken Oneplus 7T ak bence Sahibinden üzerinde 3800-4000 TL arası fiyatlara bulunabiliyor.

selo_baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar çok kurcalamamak adına son bir kıyaslama isteyeceğim 7 pro mu 7t mi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
2k ekran ile daha parlak ve full ekran olması gibi konularda Oneplus 7 pro önde. Oneplus 7T modelide 855+ işlemci ve android 10 ile gelmesi gibi artıları var.
Oneplus 7 pro modelinde ön kamera inip çıkmalı benim için sıkıntı olmaz bozmam kırmam dersen bence 7 pro daha mantıklı.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

7 al veya alabiliyorsan 7T al

Arkadaşlar çok kurcalamamak adına son bir kıyaslama isteyeceğim 7 pro mu 7t mi
damla çentik seviyorsan 7T kavisli ekran ve pop-up kamera istiyorsan 7 pro

Bir şey itiraf edeyim mi ?
Bende İPhone'dan sıkıldım özellikle şimdiki modelleri gram ilgimi çekmiyor IOS'ten de sıkıldım IOS 9'dan sonra ben işletim sisteminden soğudum neden dersen kilit ekranındaki ok gitti yerine tuş ile kilit açma geldi
5 sene İPhone maceram oldum IOS'tan ve İPhone'dan yeterince nasibimi aldım tabi bu 5 senelik süreçte malesef ne 6s'e ne 7'ye hiç yeni bir modele yükseltemedim çünkü gerek duymadım bir de aileme masraf çıkartmak istemedim
Bence artık Android'e şans vermeliyiz özellikle ben Mİ9T'ye geçmek için sabırsızlanıyorum

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
7 Pro'nun Pop-Up mekanizması çok sağlam kolay bozulmaz. OP 20 KG beton taşıtıyordu o mekanizmaya :D Fakat güncellik açısında 7T seçerdim yinede.

selo_baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sanırım 7 pro yerine 7t almak daha mantıklı. İşlemci olarakta daha iyi hem de android 10 ile birlikte geliyor. Çok teşekkür ederim herkese.