Mi 8 mi meizu 16TH

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Meizu 16th alman daha iyi olacaktır

Extr4ordinary

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dün bu ikisi arasında kaldım ve mi 8 almaya karar verdim

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
İkisi de çok iyi telefonlar ama ben meizuyu tercih ederdim.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
aynı donanım, mi8 daha ucuz. ucuz olanı alırım ben olsam.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Hocam mi8 ithalatçı ama 16th kvk&biztech distribütör cihazı ayrıca başks farklarda var

ben kendi adıma garantiyi pek takmadığımdan onu tavsiye ettim. ayrıca meizu th'nin arka ikinci kamera diyafram aralığı F2.6 görünüyor. akşam çekiminde mi 8 den iyi çekim yapamaz. gündüz hepsi aynı kalitede çekiyor zaten.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
ben kendi adıma garantiyi pek takmadığımdan onu tavsiye ettim. ayrıca meizu th'nin arka ikinci kamera diyafram aralığı F2.6 görünüyor. akşam çekiminde mi 8 den iyi çekim yapamaz. gündüz hepsi aynı kalitede çekiyor zaten.

Hepsi aynı çekmez kesinlikle mi9'da kullanılacak sensörler ve parmak okuma meizu 16th'de var. Ayrıca sensör diyorum yani arka ve ön kamera kompartmanı oluyor. Ondan sonra ikinci kamera alan derinlik hesaplar ve detay verir ayrıca bokeh işlevi görür önemli olan ana kameradır. Ayrıca 16th de lazer otofokus var mi8'de yok
Ayrıca mi8 amoled ekran ve meizu 16th super amoled, super amoled daha canlı renkler ve daha iyi geçiş sunar. Ayrıca süper amoled daha fazla enerji tasarrufu sunar.
Meizu 16th'de çentik yok öteki cihazda mi8'de var.
Meizu 16th 3.5 mm. jack var ve özel ses çipi var (cirrus logic), xiaomi amiral cihazı mi8 standart bir cihaz kadar ses kalitesi verir ve kulaklık deliği yoktur.
Meizu 16th malzeme kalitesi ve tasarım özgünlüğü daha başarılıdır. Mi8 söylemeye gerek yok zaten her şeyi ortada.
Ayrıca performans noktasında mi8 daha fazla güncelleme alsada meizu flyme arayüzü daha stabildir ve meizu bu arayüzü sürekli günceller ve meizu 16th'de bakır sıvı soğutma varken mi8'de bu yoktur. Ayrıca meizu arayüzünde xiaomi gibi saçma reklamlar çıkmaz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Birde meizu 16th kulaklık olduğu kadar hoparlör sesinde de mi8'den üstündür. Kusura bakmayın tartışmak için değil bilgi vermek amaçlı yazdım. ;)

Son düzenleme:

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Hepsi aynı çekmez kesinlikle mi9'da kullanılacak sensörler ve parmak okuma meizu 16th'de var. Ayrıca sensör diyorum yani arka ve ön kamera kompartmanı oluyor. Ondan sonra ikinci kamera alan derinlik hesaplar ve detay verir ayrıca bokeh işlevi görür önemli olan ana kameradır. Ayrıca 16th de lazer otofokus var mi8'de yok
Ayrıca mi8 amoled ekran ve meizu 16th super amoled, super amoled daha canlı renkler ve daha iyi geçiş sunar. Ayrıca süper amoled daha fazla enerji tasarrufu sunar.
Meizu 16th'de çentik yok öteki cihazda mi8'de var.
Meizu 16th 3.5 mm. jack var ve özel ses çipi var (cirrus logic), xiaomi amiral cihazı mi8 standart bir cihaz kadar ses kalitesi verir ve kulaklık deliği yoktur.
Meizu 16th malzeme kalitesi ve tasarım özgünlüğü daha başarılıdır. Mi8 söylemeye gerek yok zaten her şeyi ortada.
Ayrıca performans noktasında mi8 daha fazla güncelleme alsada meizu flyme arayüzü daha stabildir ve meizu bu arayüzü sürekli günceller ve meizu 16th'de bakır sıvı soğutma varken mi8'de bu yoktur. Ayrıca meizu arayüzünde xiaomi gibi saçma reklamlar çıkmaz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Birde meizu 16th kulaklık olduğu kadar hoparlör sesinde de mi8'den üstündür. Kusura bakmayın tartışmak için değil bilgi vermek amaçlı yazdım. ;)
Döktürmüşsün nabtın böyle

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Türkiye Garantisi ve tasarımsal sebeplerden ötürü Meizu 16th alırdım.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
hangisini almak daha mantıklı olurdu
Ya başkan ikisininde gücü kamerası seni üzmez çünkü bunlar amiral gemisi, Sen o konuda bakıcagın sey bataryası nasıl kamera testleri nasıl arayüzde bir sorun varmı? yoksa eğer bu kriterlerden en iyi olanı seçip al ki bence en iyi olanı mi 8 derim.

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Xiaomi hayranı olmama rağmen çentiksiz olduğu için meizu 16th