Metrobüse özel şikayet sitesi açıldı!

Bu konuyu okuyanlar

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
841502_detay.jpg

'Kavga, dövüş biniyoruz!'

İstanbul'da ulaşıma alternatif sağlayan toplu taşıma araçlarından en önemlisi metrobüsler hakkında kalabalıktan otobüslere itiş-kakış binilmesine ve araç içindeki sıkışıklığa pek çok şikayeti bulunan yolcular, resmi makamlardan umudu kesince şikayetlerini internette paylaşmaya başladı.

www.metrobussikayetleri.com adlı internet sitesine yazılan onlarca tepki arasında en çok metrobüse binme konusunda yaşanan sıkıntılar yer alıyor.

İşte o şikayetlerden bazıları;

Metrobüs şikayetleri!

Kaynak

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Otobüs'e binerken insanlarin birbirine hayvan muamelesi yaptigini görünce üzülüyorum acikcasi. Ne inenlere müsaade ediyorlar ne de binenlere. Kimse kimseye saygi göstermiyor... bu yüzden birbirine söven insanlarla cok karsilastim. Evet biliyorum, istanbul kalabalik bir sehir ( kalabalik laf mi :D ), ama sorun sadece bu degil. Emin olun, otobüs'e on kisi binip on kisi inse durum yine ayni olurdu.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Mümkünse otomatik klima konsun :)

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Mümkünse yolcuları .zip formatına dönüştürmesinler :D

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Yetmiyor arkadaşlar yeraltı, yerüstü,hava,kara, deniz hangi sistemi yaparsanız kaldırmıyor bu şehir bu kadar insanı. Artık göçmeyin şu memlekete İstanbulu bitirdiniz altın denilen taştan topraktan geriye bişey kalmadı.

sleeper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece son 3-5 yılda göç edip gelenler geri gidin hem siz rahat edin hemde biz :D Birde ter kokanlar için söylüyorum.Yaz geldi biraz sorumluluk sahibi olalım.Ya sıklıkla duş alırsın ya deodorant kullanırsın ya da İstanbul'da toplu taşımaya binme lütfen...

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Aralıksız kalkıyo metrobüsler, yinede bitmiyo insan kalabalığı, ne yapsın adamlar.

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Her toplu taşıma aracının olduğu gibi metrobüslerinde bir istihap haddi var, ve yolcu sayısı olması gerekenden 2 kat, belkide daha fazla olunca, Şikayet sitesi sadece formalite olmaktan öteye geçmez.

Sonuç itibariyle Yolcuların kullanabileceği alternatif bir yapı (metro olabiilir) yada metrobüs hattının daha geniş kitlelere hitap edecek şekilde düzenlenmesi (imkan varmıdır bilinmez) dışında hiç bir çözüm yolu yok.

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
onu bunu bilmem de metrobüsün gelmesi beylikdüzünde ev fiyatlarını katladı resmen..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
İstanbul'a girişlerde vize uygulamasına gerçekten başlansamı acaba... :)

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Site çökmüş anlaşılan.. Artık ne kadar şikayet varsa :)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Metrobüste nefes alamıyorum. Bildiğin daralma geliyor.
Panik atak oldum çıktım.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
En mantıklı çözüm metro başka türlü olmaz diye düşünüyorum !

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben daha binmedim bunlara.
Ortamı çok merak ediyorum doğrusu. :D

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Ben daha binmedim bunlara.
Ortamı çok merak ediyorum doğrusu. :D

binmediysen kendini şanslı sayabilirsin çünkü gerçekten doluları için diyorum berbat bir ortam hele ki zincirlikuyuda aktarma yaparken boş metrobüs geldiğinde kimse kimsenin yaşına başına cinsiyetine bakmıyor 50yaşındaki bir adamın 30 yaşındaki bir bayanı iterek kakarak metrobüse bindiğine şahit olabilirsin

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
eziyet valla binmek. @nikney hocam sana ithafen :

[video=youtube;a_CUiHclVI8]http://www.youtube.com/watch?v=a_CUiHclVI8[/video]

çözüm diye getirdilerdi buna da çözüm arıyorlar.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=81135]ms1907[/MENTION]
Bunu daha önce izlemiştim ama varya ben böyle bi' ortamda olsam harbi kafayı yerdim yav. :D
Yalnız anlamadığım bir şey var, İstanbul'da metro var tren var vapur var iett var dolmuş, otobüs, minibüs var, neden millet sadece metrobüse yöneliyor?

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
@ms1907
Bunu daha önce izlemiştim ama varya ben böyle bi' ortamda olsam harbi kafayı yerdim yav. :D
Yalnız anlamadığım bir şey var, İstanbul'da metro var tren var vapur var iett var dolmuş, otobüs, minibüs var, neden millet sadece metrobüse yöneliyor?
metrobüs merkezi yerlerden gidiyor. inip diğerlerine aktarma yapabiliyorsun.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
kusuruma bakmayın dün 3 tane paylaşmışım videoyu. cevaplaya bastıkça hata verdiğinden dolayıdır. silebilirsiniz.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Her sabah ve akşam kullanan biri olarak özellikle özel taktikler geliştirmek gerekiyor binmek için yoksa 30 dk da beklesen binemiyosun :D