MetaGmae Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Sedasamsung

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayar açıldığında chrome'da otomatik olarak bu uygunsuz site açılıyor. Virüs taraması yapıyorum bir şey bulamıyorum. Chrome'u sıfırladım olmadı, sildim geri yükledim yine olmadı. ctrl shift esc de başlangıçtan bakıyorum yabancı uygulama göremiyorum. Ekran görüntüsü de bıraktım. Denemediğim şey kalmadı. Lütfen biri yardım etsin nasıl kurtulacağız bundan?

Ekli dosyalar

• 66a36f0e86.jpg
    66a36f0e86.jpg
    33.4 KB · Görüntüleme: 250

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
"Windows Command Processor" ismindeki komut işlemcisi startup girdisini yanındaki ok ile genişletebilir misiniz? hatta üstünde iken ayrıntı ya da özelliklerini görebilirsek çok daha iyi olur.

Sedasamsung

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
"Windows Command Processor" ismindeki komut işlemcisi startup girdisini yanındaki ok ile genişletebilir misiniz? hatta üstünde iken ayrıntı ya da özelliklerini görebilirsek çok daha iyi olur.

Buyrun hocam

Ekli dosyalar

• 66a36f0e86.jpg
    66a36f0e86.jpg
    45.2 KB · Görüntüleme: 341

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Chrome da vpn uzantısı varsa onu kaldır büyük ihtimal sorun ondan kaynaklı olduğu yazılmış !

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
1. Chrome geçmişini, "tüm geçmiş" seçtikten sonra sil.
2. Olmadı eklentilere bak ve kendin yüklemediğin eklentilri sil.
3. Veya Anasayfa ayarlarına bak ve oradan varsayılan olanı seç.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Tamam, makine başlangıcında başına buyruk çalışan komut istemcisini ve yürüttüğü komutların ana kaynağını yakaladık. Bundan sonrası biraz daha basit. Şöyle ki, öncelikle "Windows Command Processor'u" devre dışı bırakın. Win+R ile çalıştır penceresini açın ve tırnaksız "taskschd.msc". Burada "Görev zamanlayıcı kitaplığı, kütüphaneleri" tarzında bir kategori olacak onu genişletin. Gördüğünüz listede sizin ayarlamadığınız bir startup girdisi varsa bunu silin ve kaydedip çıkın. Bu kısıma kadar sorunun çözülebileceğine inanıyorum. Son olarak bir anti yazılımı ile derin tarama öneriyorum tüm diskleri kapsayacak biçimde.

Sedasamsung

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamam, makine başlangıcında başına buyruk çalışan komut istemcisini ve yürüttüğü komutların ana kaynağını yakaladık. Bundan sonrası biraz daha basit. Şöyle ki, öncelikle "Windows Command Processor'u" devre dışı bırakın. Win+R ile çalıştır penceresini açın ve tırnaksız "taskschd.msc". Burada "Görev zamanlayıcı kitaplığı, kütüphaneleri" tarzında bir kategori olacak onu genişletin. Gördüğünüz listede sizin ayarlamadığınız bir startup girdisi varsa bunu silin ve kaydedip çıkın. Bu kısıma kadar sorunun çözülebileceğine inanıyorum. Son olarak bir anti yazılımı ile derin tarama öneriyorum tüm diskleri kapsayacak biçimde.
Windows Command Processor'u devre dışı bıraktım ve sorun çözüldü. Kütüphanede herhangi bir şey göremedim, değişiklik yapmadım. Chrome yine otomatik açıldı ama o sorun değil, en azından o kötü içerikli site açılmadı. Sorun nihayet çözüldü yani, çok teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1. Chrome geçmişini, "tüm geçmiş" seçtikten sonra sil.
2. Olmadı eklentilere bak ve kendin yüklemediğin eklentilri sil.
3. Veya Anasayfa ayarlarına bak ve oradan varsayılan olanı seç.
Chrom'u kaldırıp tekrar yüklediğimi söylemiştim. Bu öneriler anlamsız geldi o yüzden ama yine de sağolun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Chrome da vpn uzantısı varsa onu kaldır büyük ihtimal sorun ondan kaynaklı olduğu yazılmış !

Teşekkürler ama bir şey indirmeye gerek yok. Sonradan okuyan arkadaşlar olursa diye yazıyorum. Ben ctrl + shift+esc ve açılan pencerede başlangıç bölümünde Windows Command Processor'u devre dışı bırakarak sorunu çözdüm.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Chrome'u kaldırsan da ayar dosyaları oldukları yerde kalıyor. Yeniden yüklediğinde eski ayarlarından tekrar açılıyor. Diğer tarayıcılar için de geçerli. Site kötü içerikliyse Windows Defender ile bir tam tarama yap. O zaman kesin bir virüstür çünkü. Ben bir oyun sitesi olarak algılamıştım.

Sedasamsung

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Chrome'u kaldırsan da ayar dosyaları oldukları yerde kalıyor. Yeniden yüklediğinde eski ayarlarından tekrar açılıyor. Diğer tarayıcılar için de geçerli. Site kötü içerikliyse Windows Defender ile bir tam tarama yap. O zaman kesin bir virüstür çünkü. Ben bir oyun sitesi olarak algılamıştım.
Kötü içerikli siteydi. Yukarda belirttiğim gibi sorun çözüldü teşekkürker.

Son mesajlar