Meslek lisesi hakkında aklıma takılan sorular

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


EtiJhin

Asistan
Katılım
2 Ağu 2017
Mesajlar
253
Puanları
28
Konum
AYDIN
(Bu hesabı abim ile beraber kullanıyorum)
Merhaba şuan Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencisiyim.Ortalamam ilk dömen 69'du şimdi ilk sınavlardan sonra ortalamam 66 şuan için.Üniversitede programlama okumak istiyorum ilgim.Bugün bilgisayarcı bu konular hakkında iyisin bence meslek lisesine gitmeliydin dedi bende düşündüm.Aklımda birkaç soru var yardımcı olursanız sevinirim.
İlk soru orada sayısal sözel gibi bölüm seçiliyormu?
İkinci soru galiba 9.sınıfta bilgisayar elektronik gibi bölümler seçiliyormuş.10.sınıfta gitsem yine seçebilirmiyim
Üçüncü soru stajer öğrencilere para veriliyormuş bilgisayar bölümünü seçtiğimde neye göre para alabilirim ve ne kadar sürede ne kadar alırım?
Meslek lisesine gitmek istememin asıl amacı bilgisayar bölümü ve ek puan sizce gitmelimiyim ve sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
 

Y.Emre41

Asistan
Katılım
10 Mar 2019
Mesajlar
158
Puanları
28
Konum
Türkiye
Meslek lisesine geçebilirsin. O imkân var. İki program var meslek liselerinde. Biri AMP, diğeri de LGS puanıyla yerlesilen ATP programı. AMP ye zaten geçebilirsin. ATP ye ise puanın yeterse geçebilirsin. Fakat ATP programları sınırlı. Birkaç alan vardır. Elektrik elektronik veya motor gibi. Sorman lazım. İyi bir programcı olmak için Meslek lisesi şart değil. Fakat ordaki imkanları iyi kullanirsan gelisirsin. Meslek lisesi mezunlarının avantajları var. 2 yıllık bölümlerde ek puan var(20-25puan civarı). Mühendislik bölümlerinde meslek liseliler için ayrılmış kontenjan var(MTOK)
 
Üst
stat counter