Mesele Sevmek Ya Da Sevmemek...

Bu konuyu okuyanlar

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Birini sevdiğimi nasıl anlarım?
Bu yaşta böyle şeyler doğru değil ama...
Herşey şöyle başladı;
Yine matematik dersindeydik ve yine her zamanki gibi ayakta uyuyordum. Birden gözlerim karşıdaki kızın gözlerine takıldı, onunkilerde benimkine o andan sonra...
Sizce gerçek miydi yoksa bir yanılmamıydı?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Asıl o yaşlarda gayet normal şeyler bunlar :D Liseye geçmek üzeresin yanılmıyorsam?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hoşbulduk, biraz takılayım dedim :)

Lise çağına gelen her erkek böyle duyguları yaşar ve bence yaşamalıdır da. Korkma ve efendilikle ve güzelce durumu samimi bir şekilde etüt et, sonra da gereği için bir daha ama iyice düşüne düşüne adım at.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Hoşbulduk, biraz takılayım dedim :)

Lise çağına gelen her erkek böyle duyguları yaşar ve bence yaşamalıdır da. Korkma ve efendilikle ve güzelce durumu samimi bir şekilde etüt et, sonra da gereği için bir daha ama iyice düşüne düşüne adım at.
Teşekkürler, deneyeceğim. İmdadıma yetiştiniz.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Durum Açıklaması; Kızın Yanına Bile Yaklaşamadım...
O beni seviyor mu bilmiyorum.
Annesine babasına söyler diye korkuyorum.
Bir de insan yalnızca 1 kere mi aşık olur?
Çünkü ben birkaç kişiyi de geçen sene sevdim de (Haberleri yok ve benden küçükler)
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayatın en güzel durumu olabilir bu ya. aynısını ben yaşadım, ayın 27sinde 3. yılımızı kutlayacağız :)
Nice yıllara hocam.

@PARAzitCELL

'sonuçta lise yılları yani ergenlik vs filan duyguların kişiliğin tam oturmamışken birisne ne kadar sevgi duyabilirsin ki ? üniversite ortamı tabi ki de çok farklı bir ortam , üniversite de liseden aşk kalıyor mu bilmiyorum ama evliliğe adım atabilme olayı düşük ihtimalle de olsa olabilir niye olmasın çoğu kişi çocukluk aşkıyla evleniyor '

'Beyni apış arasında olan insanların inandıgı, aşk yalanına, delice bağlı olduğu lise yıllarında yaptığını,olduğunu düşündüğü şeylerden biridir, lisede aşık olmak.
aşkı sevmek zanneden, okulun en popüler insanına hayran olmayı aşk zanneden, bir kukuyu …... isteğini aşk zanneden, bu fazla gelişmemiş insanlar, işleri dersleri öss yokmuş gibi bir de aşk acısı çekerler.
Peşinde koşarlar, şiirler şarkılar düzerler, türlü şebeklikler yaparlar ve ileride dönüp kendilerine baktıklarında ne aptalmışım derler, gayet doğaldır, hak veriririm.
Ergenlik dönemindeyiz diye, her türlü …. yeme haklarına sahip olduklarını sanan liseli, aşk konusunda da, sanki dünyada tek aşık buymuş, sanki dünyada aşık olan tek insan buymuş pozlarına girer. '

Bu yorumların yaşanma ihtimali nedir?

Son düzenleme:

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Çünkü ben birkaç kişiyi de geçen sene sevdim de (Haberleri yok ve benden küçükler)

Nice yıllara hocam.

@PARAzitCELL

'sonuçta lise yılları yani ergenlik vs filan duyguların kişiliğin tam oturmamışken birisne ne kadar sevgi duyabilirsin ki ? üniversite ortamı tabi ki de çok farklı bir ortam , üniversite de liseden aşk kalıyor mu bilmiyorum ama evliliğe adım atabilme olayı düşük ihtimalle de olsa olabilir niye olmasın çoğu kişi çocukluk aşkıyla evleniyor '

'Beyni apış arasında olan insanların inandıgı, aşk yalanına, delice bağlı olduğu lise yıllarında yaptığını,olduğunu düşündüğü şeylerden biridir, lisede aşık olmak.
aşkı sevmek zanneden, okulun en popüler insanına hayran olmayı aşk zanneden, bir kukuyu …... isteğini aşk zanneden, bu fazla gelişmemiş insanlar, işleri dersleri öss yokmuş gibi bir de aşk acısı çekerler.
Peşinde koşarlar, şiirler şarkılar düzerler, türlü şebeklikler yaparlar ve ileride dönüp kendilerine baktıklarında ne aptalmışım derler, gayet doğaldır, hak veriririm.
Ergenlik dönemindeyiz diye, her türlü …. yeme haklarına sahip olduklarını sanan liseli, aşk konusunda da, sanki dünyada tek aşık buymuş, sanki dünyada aşık olan tek insan buymuş pozlarına girer. '

Bu yorumların yaşanma ihtimali nedir?

ben katılıyorum bu yoruma çünkü lisede aşk yaşanacak kadar olgun olmuyor insanlar. gün geçtikçe büyüdükçe daha iyi anlıyor insan ne neymiş.. ama tabi yine de güzel dugyular :)

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
ben katılıyorum bu yoruma çünkü lisede aşk yaşanacak kadar olgun olmuyor insanlar. gün geçtikçe büyüdükçe daha iyi anlıyor insan ne neymiş.. ama tabi yine de güzel dugyular :)
Hocam bir adım atayımmı?

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
senin tercihin, bişey kaybetmezsin :)
Yani sonra sevgim bitecekse hiç başlamasın daha iyi.

senin tercihin, bişey kaybetmezsin :)
Bir de

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Her insan 35 gram aşk taşır bünyesinde. İdareli kullan. :)
Ne ilginç sorular buluyorsun.

Kalbinin atışları hızlanıyorsa, ve bünyendeki sınırlı aşk hücreleri hızla tükenmeye başlamışsa, o zaman gerçekten aşık olmuşsun. Ve bunun bir kurtuluşu da yok.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Her insan 35 gram aşk taşır bünyesinde. İdareli kullan. :)
Ne ilginç sorular buluyorsun.

Kalbinin atışları hızlanıyorsa, ve bünyendeki sınırlı aşk hücreleri hızla tükenmeye başlamışsa, o zaman gerçekten aşık olmuşsun. Ve bunun bir kurtuluşu da yok.
Ona her şeyi açıklasam anasına babasına der mi acaba? En çok merak ettiğim şey :)

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Annesine der. Ablasına kesin der. Babalar biraz sert olur, ona söylemez. Abileri de varsa, dayak yemeye hazırlıklı ol.
Tüh o zaman ben çenemi kapatıp oturayım. Başımı belaya sokmayayım.

Annesine der. Ablasına kesin der. Babalar biraz sert olur, ona söylemez. Abileri de varsa, dayak yemeye hazırlıklı ol.
Birde gözüm başkalarına kayıyor nu sevmediğim anlamına mı geliyor?

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Birini sevdiğimi nasıl anlarım?
Bu yaşta böyle şeyler doğru değil ama...
Herşey şöyle başladı;
Yine matematik dersindeydik ve yine her zamanki gibi ayakta uyuyordum. Birden gözlerim karşıdaki kızın gözlerine takıldı, onunkilerde benimkine o andan sonra...
Sizce gerçek miydi yoksa bir yanılmamıydı?
Hocam bunu yapmanızı asla önermem. Çünkü kızın bir abisi olabilir, ya da başka 1 sevgilisi. Sizin dayak yemenizi istemeyiz. ?

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Abisi de sevgilisi de yok ise
Hocam dediğim gibi sevgili yapmak sizin ders başarınızı çok düşürür, bir de her dediği şeye güven olmaz. Siz belki onun ile sevgili olduğunuz zaman abisi gelecek. Sizi dövecek. Güven olmaz. Siz hayatınızı yaşamaya devam edin. Mesela ben. Karı kız peşinde değilim. Sevgilim vb birşey yok. Kafam rahat.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Hocam dediğim gibi sevgili yapmak sizin ders başarınızı çok düşürür, bir de her dediği şeye güven olmaz. Siz belki onun ile sevgili olduğunuz zaman abisi gelecek. Sizi dövecek. Güven olmaz. Siz hayatınızı yaşamaya devam edin. Mesela ben. Karı kız peşinde değilim. Sevgilim vb birşey yok. Kafam rahat.
Tamamdır bence de gerek yok :) Yardımlarınız için çok teşekkürler...

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Sanki içimde bir dert varmış gibi, baya rahatsız ediyor...

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Diyalog kurmaya çalış fakat açılma. Reddedilmek psikolojinde sorunlar neden olabilir. Seviyorsa zaten belli eder.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sanki içimde bir dert varmış gibi, baya rahatsız ediyor...
İçindeki dertle baş etmeyi başarabilmek için önce o derdi tanımlayabilmeli, ne olduğunu iyice tespit edebilmeli sonra bi hal çaresine ancak bakılabilir, dememiz gerekiyor. Genelde bu biraz zaman işi, zamanla her şey daha açık, net olabilmekte. Sabırla, gözlem yapmalı ve kendini anlamaya çalışmalısın aynı zamanda. Eğer o kızı seviyorsan gerçekten zaten o ruh hali seni saracaktır ve genelde yaşanmadan da kurtulmak imkansız gibi bi şeydir...

Hemen açılma kıza, önce kendinde olanı, biteni bi iyice anlamaya çalış, kızdan ne çok uzak dur ne de çok yaklaş... Her şey senin aşık olduğun yönünde kanıtlar sunuyorsa hafif hafif adım atman, gönül kazanman da zarar yok.

Eğer aşık olduğun yönünde güçlü hisler kendinde bulursan ve ruh halin ile bu duygular beraber destekleniyorsa kıza o yaşlarda sadece sevdiğini belli etmen yeterli olacaktır, aşırı ve gereksiz aksiyonlar zarar, ziyan sebebi olur. Günün birinde belki de mutlu bir yuva kuracağınız güzel bir sevgi bağı geliştirebilirsiniz....

Son düzenleme:

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
İçindeki dertle baş etmeyi başarabilmek için önce o derdi tanımlayabilmeli, ne olduğunu iyice tespit edebilmeli sonra bi hal çaresine ancak bakılabilir, dememiz gerekiyor. Genelde bu biraz zaman işi, zamanla her şey daha açık, net olabilmekte. Sabırla, gözlem yapmalı ve kendini anlamaya çalışmalısın aynı zamanda. Eğer o kızı seviyorsan gerçekten zaten o ruh hali seni saracaktır ve genelde yaşanmadan da kurtulmak imkansız gibi bi şeydir...

Hemen açılma kıza, önce kendinde olanı, biteni bi iyice anlamaya çalış, kızdan ne çok uzak dur ne de çok yaklaş... Her şey senin aşık olduğun yönünde kanıtlar sunuyorsa hafif hafif adım atman, gönül kazanman da zarar yok.

Eğer aşık olduğun yönünde güçlü hisler kendinde bulursan ve ruh halin ile bu duygular beraber destekleniyorsa kıza o yaşlarda sadece sevdiğini belli etmen yeterli olacaktır, aşırı ve gereksiz aksiyonlar zarar, ziyan sebebi olur. Günün birinde belki de mutlu bir yuva kuracağınız güzel bir sevgi bağı geliştirebilirsiniz....
Birde şunu eklemeyi unutmuşum. Kızı göreli 1 hafta oldu olmadı adını bugün öğrendim :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Birde şunu eklemeyi unutmuşum. Kızı göreli 1 hafta oldu olmadı adını bugün öğrendim :)
Bazen bir saniye bile görmen yeterlidir, eğer gerçekten aşık isen zamanla her an o anı yaşarsın veya onun o anki mesela bir gülümsemesini hep gözünün önünde düşünüp durursun... Fazla kaptırmamak iyidir :)

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Git konuş. Yoksa geç kaldığın için pişman olursun. Lise hayatı her haliyle güzel..
Arkadaşlarımla anlaştık kızı 2 defa yanıma gönderdiler söyleyemedim. Mesajla mı halletsem?

Kızı şuan özlüyorum yani geçekten aşığım.

@Biıssırabilsem

@PARAzitCELL

Son düzenleme: