Mesele Sevmek Ya Da Sevmemek...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

BilgisayarUzmani

Profesör
Birini sevdiğimi nasıl anlarım?
Bu yaşta böyle şeyler doğru değil ama...
Herşey şöyle başladı;
Yine matematik dersindeydik ve yine her zamanki gibi ayakta uyuyordum. Birden gözlerim karşıdaki kızın gözlerine takıldı, onunkilerde benimkine o andan sonra...
Sizce gerçek miydi yoksa bir yanılmamıydı?

PARAzitCELL

Dekan
Hoşbulduk, biraz takılayım dedim :)

Lise çağına gelen her erkek böyle duyguları yaşar ve bence yaşamalıdır da. Korkma ve efendilikle ve güzelce durumu samimi bir şekilde etüt et, sonra da gereği için bir daha ama iyice düşüne düşüne adım at.

BilgisayarUzmani

Profesör
Hoşbulduk, biraz takılayım dedim :)

Lise çağına gelen her erkek böyle duyguları yaşar ve bence yaşamalıdır da. Korkma ve efendilikle ve güzelce durumu samimi bir şekilde etüt et, sonra da gereği için bir daha ama iyice düşüne düşüne adım at.
Teşekkürler, deneyeceğim. İmdadıma yetiştiniz.

BilgisayarUzmani

Profesör
Durum Açıklaması; Kızın Yanına Bile Yaklaşamadım...
O beni seviyor mu bilmiyorum.
Annesine babasına söyler diye korkuyorum.
Bir de insan yalnızca 1 kere mi aşık olur?
Çünkü ben birkaç kişiyi de geçen sene sevdim de (Haberleri yok ve benden küçükler)
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayatın en güzel durumu olabilir bu ya. aynısını ben yaşadım, ayın 27sinde 3. yılımızı kutlayacağız :)
Nice yıllara hocam.

@PARAzitCELL

'sonuçta lise yılları yani ergenlik vs filan duyguların kişiliğin tam oturmamışken birisne ne kadar sevgi duyabilirsin ki ? üniversite ortamı tabi ki de çok farklı bir ortam , üniversite de liseden aşk kalıyor mu bilmiyorum ama evliliğe adım atabilme olayı düşük ihtimalle de olsa olabilir niye olmasın çoğu kişi çocukluk aşkıyla evleniyor '

'Beyni apış arasında olan insanların inandıgı, aşk yalanına, delice bağlı olduğu lise yıllarında yaptığını,olduğunu düşündüğü şeylerden biridir, lisede aşık olmak.
aşkı sevmek zanneden, okulun en popüler insanına hayran olmayı aşk zanneden, bir kukuyu …... isteğini aşk zanneden, bu fazla gelişmemiş insanlar, işleri dersleri öss yokmuş gibi bir de aşk acısı çekerler.
Peşinde koşarlar, şiirler şarkılar düzerler, türlü şebeklikler yaparlar ve ileride dönüp kendilerine baktıklarında ne aptalmışım derler, gayet doğaldır, hak veriririm.
Ergenlik dönemindeyiz diye, her türlü …. yeme haklarına sahip olduklarını sanan liseli, aşk konusunda da, sanki dünyada tek aşık buymuş, sanki dünyada aşık olan tek insan buymuş pozlarına girer. '

Bu yorumların yaşanma ihtimali nedir?

Son düzenleme:

Troob

Sesler rüzgara karıştı..
Çünkü ben birkaç kişiyi de geçen sene sevdim de (Haberleri yok ve benden küçükler)

Nice yıllara hocam.

@PARAzitCELL

'sonuçta lise yılları yani ergenlik vs filan duyguların kişiliğin tam oturmamışken birisne ne kadar sevgi duyabilirsin ki ? üniversite ortamı tabi ki de çok farklı bir ortam , üniversite de liseden aşk kalıyor mu bilmiyorum ama evliliğe adım atabilme olayı düşük ihtimalle de olsa olabilir niye olmasın çoğu kişi çocukluk aşkıyla evleniyor '

'Beyni apış arasında olan insanların inandıgı, aşk yalanına, delice bağlı olduğu lise yıllarında yaptığını,olduğunu düşündüğü şeylerden biridir, lisede aşık olmak.
aşkı sevmek zanneden, okulun en popüler insanına hayran olmayı aşk zanneden, bir kukuyu …... isteğini aşk zanneden, bu fazla gelişmemiş insanlar, işleri dersleri öss yokmuş gibi bir de aşk acısı çekerler.
Peşinde koşarlar, şiirler şarkılar düzerler, türlü şebeklikler yaparlar ve ileride dönüp kendilerine baktıklarında ne aptalmışım derler, gayet doğaldır, hak veriririm.
Ergenlik dönemindeyiz diye, her türlü …. yeme haklarına sahip olduklarını sanan liseli, aşk konusunda da, sanki dünyada tek aşık buymuş, sanki dünyada aşık olan tek insan buymuş pozlarına girer. '

Bu yorumların yaşanma ihtimali nedir?
ben katılıyorum bu yoruma çünkü lisede aşk yaşanacak kadar olgun olmuyor insanlar. gün geçtikçe büyüdükçe daha iyi anlıyor insan ne neymiş.. ama tabi yine de güzel dugyular :)

BilgisayarUzmani

Profesör
senin tercihin, bişey kaybetmezsin :)
Yani sonra sevgim bitecekse hiç başlamasın daha iyi.

senin tercihin, bişey kaybetmezsin :)
Bir de

kmurat

Dekan
Her insan 35 gram aşk taşır bünyesinde. İdareli kullan. :)
Ne ilginç sorular buluyorsun.

Kalbinin atışları hızlanıyorsa, ve bünyendeki sınırlı aşk hücreleri hızla tükenmeye başlamışsa, o zaman gerçekten aşık olmuşsun. Ve bunun bir kurtuluşu da yok.

BilgisayarUzmani

Profesör
Her insan 35 gram aşk taşır bünyesinde. İdareli kullan. :)
Ne ilginç sorular buluyorsun.

Kalbinin atışları hızlanıyorsa, ve bünyendeki sınırlı aşk hücreleri hızla tükenmeye başlamışsa, o zaman gerçekten aşık olmuşsun. Ve bunun bir kurtuluşu da yok.
Ona her şeyi açıklasam anasına babasına der mi acaba? En çok merak ettiğim şey :)

BilgisayarUzmani

Profesör
Annesine der. Ablasına kesin der. Babalar biraz sert olur, ona söylemez. Abileri de varsa, dayak yemeye hazırlıklı ol.
Tüh o zaman ben çenemi kapatıp oturayım. Başımı belaya sokmayayım.

Annesine der. Ablasına kesin der. Babalar biraz sert olur, ona söylemez. Abileri de varsa, dayak yemeye hazırlıklı ol.
Birde gözüm başkalarına kayıyor nu sevmediğim anlamına mı geliyor?

Melih Beyefendi

Profesör
İSTANBUL/Sultangazi (Türkiye Cumhuriyeti)
Birini sevdiğimi nasıl anlarım?
Bu yaşta böyle şeyler doğru değil ama...
Herşey şöyle başladı;
Yine matematik dersindeydik ve yine her zamanki gibi ayakta uyuyordum. Birden gözlerim karşıdaki kızın gözlerine takıldı, onunkilerde benimkine o andan sonra...
Sizce gerçek miydi yoksa bir yanılmamıydı?
Hocam bunu yapmanızı asla önermem. Çünkü kızın bir abisi olabilir, ya da başka 1 sevgilisi. Sizin dayak yemenizi istemeyiz. 😀

Melih Beyefendi

Profesör
İSTANBUL/Sultangazi (Türkiye Cumhuriyeti)
Abisi de sevgilisi de yok ise
Hocam dediğim gibi sevgili yapmak sizin ders başarınızı çok düşürür, bir de her dediği şeye güven olmaz. Siz belki onun ile sevgili olduğunuz zaman abisi gelecek. Sizi dövecek. Güven olmaz. Siz hayatınızı yaşamaya devam edin. Mesela ben. Karı kız peşinde değilim. Sevgilim vb birşey yok. Kafam rahat.

stat counter