Merhaba laptop the wicher 3 oynarken ani takılma

Bu konuyu okuyanlar

fatihqolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba the wicher 3 oynuyordum "orjinal oyun" oyuna girdiğim anda takılmalar başlıyor ve 2-5 dk devam ediyor sonra yaratık yada npc geldiğinda anlık fps 20 fln düşüyor takılıyor 1 saniye sonra düzeliyor sebebi nedir ?

Bir sorum daha var laptop ısısı 80-85 derece oynuyorum normal mi günde 2 saat bu sıcaklıkta oynuyorum laptop zarar eder mi ? cevaplarsanız sevinirim ?

düşük ayarda oynuyorum

laptop özellikleri
Msı GL62M 7RDX
i7 7700hq
dd4 8gb 2400mhz
gtx 1050 4gb
hdd 1tb
ssd yok

Adsız.png

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Turbo fan açıyor musun oyun esnasında?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Grafik ayarlarını çok abartma Witcher 3 grafik açısından sağlam bir oyundur donanımına güvenipte yarı yolda kalma orta ayarlara çekmeyi dene birde ekstra ayarlarda "NVidia Hair" tarzı bişey vardı bildiğim kadarıyla o da çok fazla kastırabiliyordu.
Ayarlarını biraz kurcaladıktan sonra drop oluyor mu yaz.
80-85 derece sorun çıkarmaz.
Turbo fan açıyor musun oyun esnasında?
Sistem yük altında kaldığı zaman her türlü turbo fanı çalıştırır diye biliyorum :)

fatihqolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Turbo fanı oyun oynarken aç neden açmıyosun :O
Hatta neden turbo fan otomatik devreye girmiyor?
kendiliğinden fan hızlı ama turbo tuşuda var onu dedin sandım

Mesaj otomatik birleştirildi:

Grafik ayarlarını çok abartma Witcher 3 grafik açısından sağlam bir oyundur donanımına güvenipte yarı yolda kalma orta ayarlara çekmeyi dene birde ekstra ayarlarda "NVidia Hair" tarzı bişey vardı bildiğim kadarıyla o da çok fazla kastırabiliyordu.
Ayarlarını biraz kurcaladıktan sonra drop oluyor mu yaz.
80-85 derece sorun çıkarmaz.

Sistem yük altında kaldığı zaman her türlü turbo fanı çalıştırır diye biliyorum :)

ayarlar en düşükte keşke yüksekte olsa düşürsem :D

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
fan hızlı ama extra turbo tuşuda var onu dedin sandım
O manuel tuştur PC yük altına girdiği zaman istesen de istemesen de otomatik çalıştırır kendisi.
Arka planda aralıklı çalışan herhangi bi uygulama program anti-virüs programı falan var mı?

fatihqolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
O manuel tuştur PC yük altına girdiği zaman istesen de istemesen de otomatik çalıştırır kendisi.
Arka planda aralıklı çalışan herhangi bi uygulama program anti-virüs programı falan var mı?

her şey kapalıyken ram %30 kullanıyor arka planda windows defender çalışıyor ve birde sysmain

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
MSI serisinde fan otomatik çalışmıyor turbo modu sen devreye sokuyorsun keza Lenovo ürünlerinde de öyle. Oyunlarda turbo modu çalıştır zira işlemci ısınınca throttle yapıyor frekansını düşürüyor büyük ihtimalle. Her oyunda turbo modu aç onun için var zaten.

fatihqolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
MSI serisinde fan otomatik çalışmıyor turbo modu sen devreye sokuyorsun keza Lenovo ürünlerinde de öyle. Oyunlarda turbo modu çalıştır zira işlemci ısınınca throttle yapıyor frekansını düşürüyor büyük ihtimalle. Her oyunda turbo modu aç onun için var zaten.
boştayken ram kullanımı %30 normal mi?