Merdiven elektriği kesildi, UyduNet kullanılamıyor

Bu konuyu okuyanlar

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
UyduNet'e geçtim ama maalesef daha önce bilgilendirlmediğim için çok kötü bir sorun ile karşı karşıyayım... Apartman merdivenindeki elektrik kesildiğinde UyduNet kullanamıyorsunuz. Daireniz de elektrik varsa bile...
Apartmanda birkaç zibidi aidatı vermediği için merdiven boşluğundaki elektirk kesildi sonuç benim elektriğim olmasına rağmen UyduNet'im kesildi...
Müşteri hizmetlerini aradım merdiven elektriği kesilirse Uydunet kullanamazsınız dedi..
Ya arkadaş insan başvurmadan önce bu bilgindirmeyi yapar... Ne sitelerinde böyle bir şey yazıyor ne de başvururken müşteri temsilcisi söylüyor... Bilmiyoruz ki... sanıyoruz TTNet gibi elektrik kesilse sahi internet çalışmaya devame decek. Ama maalsef öyle değil... Sonu merdiven boşluğuna çok uzun süre elektrik gelmez büyük ihtimalle bu nedenle UyduNet'i de iptal etcez artık... Bu sorunu çözmenin bir yolu yok mu? Nasıl çözebilirisim?

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bende de oldu birkaç kere. Mühürü kopar geç. Ben öyle yaptım :)

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Ne kadar saçma bir sistem öyle..

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bende de oldu birkaç kere. Mühürü kopar geç. Ben öyle yaptım :)

Ah hocam bu kez kabloyu komple kesmişler galiba... Borç da 40TL... hayır ben ödicektim kimse üstüne almamış faturayı... ben kiracıyım aldım faturayı başka bir dairede ev sahibine gittim alın bunu üstünüze dedim.. abone parası 110TL onu da ben verim... yok kaç gündür ses seda yok...

Ne kadar saçma bir sistem öyle..

Saçmalığın daniskası... olması gereken şu... madem sen oraya tesisat döşüyorsun kendin için bir saat takarsın zaten ne kadar geleceği bellidir faturanın o saat için... bölersein apartmanda kullananlara dağıtırsın... ya da ne bilim arkadaş... telefon ankestresi elektrik dicince çalışmıyor mu? çalışıyor? onlar nasıl yapıyor... Kahretsin böyle işi... başvururken bileydim kesinlikle bağlatmazdım uydunet...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Ne saçma şeymiş öyle ya ilk defa duydum

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
O nasıl bir bina öyle ya hiç binanın otomatı kesilirmi.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kutunun ortak merdiven elektiriğine bağlı olması sebebi ile kesinti yaşandığında doğal olarak kutu çalışmayacağından dolayı internet ve uydu bağlantısı kesilecektir.
Her apartmanda vardır bir iki cengaver. Bizim apartmanda da oluyor. Baskın olma gereği duyuyorlar, ondan sonra tüm apartman sakinleri tarafından kötü adam ilan ediliyor. :D

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Kutuya en yakın komşudan ara kablo çekin olsun bitsin :)

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
bizim apartmanın merdiven elektriği faturası yılda ya bir ya da iki kere geliyor :) en güzeli birisi hayrına modemi evine kuruversin

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bizimki de böyle gort açıyor ğzını susturmak mümkün olmuyordu tele dünya izliyorken bizim kinde sigorta atıyordu öyle kesiliyordu...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
UyduNet'e geçtim ama maalesef daha önce bilgilendirlmediğim için çok kötü bir sorun ile karşı karşıyayım... Apartman merdivenindeki elektrik kesildiğinde UyduNet kullanamıyorsunuz. Daireniz de elektrik varsa bile...
Apartmanda birkaç zibidi aidatı vermediği için merdiven boşluğundaki elektirk kesildi sonuç benim elektriğim olmasına rağmen UyduNet'im kesildi...
Müşteri hizmetlerini aradım merdiven elektriği kesilirse Uydunet kullanamazsınız dedi..
Ya arkadaş insan başvurmadan önce bu bilgindirmeyi yapar... Ne sitelerinde böyle bir şey yazıyor ne de başvururken müşteri temsilcisi söylüyor... Bilmiyoruz ki... sanıyoruz TTNet gibi elektrik kesilse sahi internet çalışmaya devame decek. Ama maalsef öyle değil... Sonu merdiven boşluğuna çok uzun süre elektrik gelmez büyük ihtimalle bu nedenle UyduNet'i de iptal etcez artık... Bu sorunu çözmenin bir yolu yok mu? Nasıl çözebilirisim?
Ne kadar sacma seymis kardeş geçmiş olsun mühuru kopar geç mr rain inde dediği gibi

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar şikayetvar.com üzerinden konu açtım... Uydunet ankasterinin elektrik tüketimi ile ilgili şu yanıtı verdi: "Kablo TV Kutusu içerisinde bulunan yükselteç/amfiler 220 V ile çalışmakta ve saatte yalnızca maksimum 7W güç tüketmektedirler. Bu ise günde 168 Watt’tan ayda maksimum 5 Kilowatt olarak hesaplanmaktadır. Aylık tüketim bedeli olarak ise 1-1,5 TL arasında bir tüketim bedeli söz konusudur."

Ben de cevaben bu kadar düşükse ankesteti benim saate bağlayın dedim... telefondan yazdım dışarda idim...
biraz önce eve geldim... merdiven elektriği yok... eve geldim... modeme gözüm kaydı... o da ne modem çalışıyor ve şu an internet var...
Bugün cumartesi ankestre şu an elektriği nereden alıyor bilmiyorum ama internet var... Benden alsaydı herhalde arayıp bilgi verirlerdi... ya başka biri halleti ya da bilmiyorum anlamadım...
Ama şunu herkesin bilmesi lazım arkadaşlar ona göre uydunet alın... merdiven elektriği ile ilgili sıkıntı yaşıyorsanız bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz...
Gerçei Uydunet'in ankestreinin bu kadar az elektrik tükemettiğini belirmesi çok iyi bir bilgi oldu... bu tarz sorunlar yaşandığından en azından kendi saatimiz üzerinden elektrik verilebilir...
Uydunet ile 50mb tam değerlerinde alıyorum ve gerçekten çok memnunum... bu sorun çözülmeseydi hiç istemeye istemeye iptal edecektim... rahatladım baya...

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
bazi yerlerde uydunet sistemine elektrik ihtiyaci merdiven elektriginden sağlanır buda seni etkilemiş olmalı kutuyuda açamazsınız yasak..

Son mesajlar