Mercedes Concept A Sedan'a İki Kapılı Convertible Yorumu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Türk Gücü

Bombastik
Katılım
22 Mar 2017
Mesajlar
318
Puanları
43
Konum
Türkiye
Yeşil Olan Minik ve Üstü Açık Bir AMG GT R'a Benziyor

Mercedes-Benz, 2017 Şanghay Otomobil Fuarı'nda tanıttığı Concept A Sedan ile A-Serisi ailesini genişletme konusundaki fikirlerini açık etmişti. Şu anda bu yönde bir açıklama yok ancak düşünmeden edemedik: Bir Cabriolet nasıl olurdu?




Paylaştığımız tasarım yorumu, tam da bu soruya cevap veriyor. Çin'de görücüye çıkan konsepti temel alan üstü açık A-Serisi modeline ait tasarım yorumu, kesinlikle hoş görünüyor.



CLA Serisi varken A-Serisi Sedan'ın yelpazeye eklendiğini göz önüne alırsak, Audi A3 Cabrio ile rekabet etmek için bir de üstü açık bir A-Serisi modeli üretmek, tam da Mercedes'in yapacağı tarzda bir iş. Ancak bu konuda Alman üreticiden henüz bir açıklama yok, bu yüzden hemen heyecanlanmamak lazım.



Aslına bakarsanız Mercedes, geçtiğimiz haftalarda cabrio ve coupe satışlarının zayıflığından dolayı bu kasa tipine sahip araç sayısını azaltacağını açıklamıştı. Yine de A-Serisi'ni temel alan bir cabrio fikri kulağa hiç de fena gelmiyor.



Son çıkan haberlere göre Mercedes, kompakt araç yelpazesinde A-Serisi Sedan'ın yanında GLB adında bir modele de yer verecek. Adından crossover olacağı anlaşılan yerden yüksek otomobil, GLA ve GLC arasına yerleşecek. Bazı iddialara göre bahsi geçen model "mini G-Serisi" olacak.



Alman üretici, şu anda kullanılan MFA platformunun güncel bir versiyonunda üretilecek olan yeni jenerasyon A-Serisi'ni önümüzdeki sene içerisinde tanıtacak.

kaynak: motor1

 
Üst
stat counter