Merak ettiğim bazı sorular?

Bu konuyu okuyanlar

My7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-Merak ettiğim bir konu var.Android kullanıcısıyım ama merak ediyorum.
2-Iphone veya tablet modellerinde Android Modellerine göre az özellik olmasına rağmen nasıl bu kadar etkili ve hızlı olabiliyor.
3-Android Ios gibi daha safyazılım yapmak istemiyorlar mı yapamıyorlar mı?
4-Windows yazılımının ömrü ne kadar?Yani dünyada apple android çok yaygınlaştı ve microsoft birşey yapamadı sizce ömrü ne kadar daha devam eder.
5-MaCBOOK veya Diğer windows laptopları arasındaki farklar nedir?Mcbook önerirmisiniz?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Windows sistemli telefonları soruyorsan pek başarılı değil zaten geç atılım yaptılar gerisi de gelmedi ve gelemez de bu saatten sonra.İphonenin ise kendine özgü sistemi var normal telefon gibi değil normal android telefonu 2-3 sene gidiyorsa iphone telefon 4 sene garanti stabilirdir

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
1-Merak ettiğim bir konu var.Android kullanıcısıyım ama merak ediyorum.
2-Iphone veya tablet modellerinde Android Modellerine göre az özellik olmasına rağmen nasıl bu kadar etkili ve hızlı olabiliyor.
3-Android Ios gibi daha safyazılım yapmak istemiyorlar mı yapamıyorlar mı?
4-Windows yazılımının ömrü ne kadar?Yani dünyada apple android çok yaygınlaştı ve microsoft birşey yapamadı sizce ömrü ne kadar daha devam eder.
5-MaCBOOK veya Diğer windows laptopları arasındaki farklar nedir?Mcbook önerirmisiniz?
2. Ekran çözünürlüğü daha düşük, gereksiz uygulamalar daha az, daha stabil.
3. Soruyu anlamadım.
4. Windows telefonda iyi atılım yapamadı. PC'de rakipsiz gibi birşey. PC'de ömrü uzun.
5. Macbook nette gezinmek, bazı işlerini yapmak için hızlı bir platform. Kullanım amacına göre değişir ama iPhone ve Macbook benim asla para vermeyeceğim cihazlar.

=SOH=GarezZz

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Birincisi kesinlikle macbook alma bi isine yaramaz. Para tuzagi. İkincisi ozelliklere asla aldanma her seye bi butun olarak bak. İos yazilimdan kazanan bi firma. İphonun 1 gb rami andoidin 6 gb tina ve iphonun 2 cekirdekli islemcisi andoridin 8 cekirdekli islemcisine bedel. Ayrica inan bende 5 megapxellik kamerasi olan iphone 4 var. Babamdada 13 mp lik kameraaya sahip olan s4 var benim iphonun cektigi resim onunkinden iyi. O yuzden bisey alcagin zaman asla ozellikleine aldanma ona bi butun olarak bak ve verdigi performansi incele. Ayrica andoidd uygulama yukledimce yavasliyor. İosa yuz uygulama yukle hizi zerre degismez

=SOH=GarezZz

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Bu islemcilerdede ekran kartlarindada telefonlardada aynidir uzun uzadiya sana ornekler verip kiyaslama yapmak isterdim ama flood yapmak istemiyorum

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Lumia kullandım ve gerçekten memnun kaldım ama mağaza beni bıktırdı 2 defa tek dondu Windows 10 7 ve 8.1'e karşılık tam bir fiyasko bence ayrıca ben Windows'un saçma sapan hareketleri yüzünden tellerde yeniden Android ve İos'a geçtim Apple saçma sapan hareket etti.Pc'de ise Linux ve Mac'e geçtim Windows saçmaladı tabi daha kullanma fırsatım olmadı ama.Zaten Androd Remix Os'ta çıktı.:( ;)

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
2. Android sitemi bir bilgisayar sistemi gibi herşeye hakim olduğun bir sistem bu yuzden surekli belli bi islemci performansini sömürüyor. Ios ise sana kısıtlı bi alan sunuyor ve sadece o alanla hakimsin. Bu yüzden telefonun arka plandaki diğer konulara güç harcaması gerekmiyor.
3. Androidin kendi arayüzü nispeten saf ancak bircok marka android ustune kendi arayuzunu kuruyor. Ama android tamamen ios gibj bi arayuz yaparsa o zaman zatem ios olur. Yani karakteri bu androidin

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
4. Windows çoktan öldü de aglayanı yok.
5. Macbok ile digerleri arasindaki fark tıpkı android ve ios arasindaki fark gibi. Ama burda macbook ozelliklerine verdigin parayla cok üstün performanslı windows sistemler alırsın. O yüzden macbook almak bence çok mantıksız

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Keşke soruları bikaç konuya bölüp sorsaydın. Hem daha ayrıntılı cevap alırdın.

=SOH=GarezZz

Asistan
Reaksiyon puanı
70
5. Macbok ile digerleri arasindaki fark tıpkı android ve ios arasindaki fark gibi. Ama burda macbook ozelliklerine verdigin parayla cok üstün performanslı windows sistemler alırsın. O yüzden macbook almak bence çok mantıksız
windows telefon ıcın çöp bi işletim sistemi ama bılgısayar ıcın vazgecılmez. ve wındows bugun en gelısmıs yazılımdır.ayrıca gelıstırılmeye acıktır ve kullanıcıya tam yetkı vermıs bı ısletım sıstemıdır. linux ios gibii degildir sen ıstedıgın her degıısılıgı yapabılırsın. windowsun mobılde tutunamamasının sebebı gec kalması ve reklam yapamaması. bugun samsungun s ve note serısınden daha ıyı ve o sevıyede bı cok model ve marka var kacını tanıyoruz kac tanesının ısmını duydun. bazı seylerr reklamdan gecer wındows bunu basaramadı

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Birincisi kesinlikle macbook alma bi isine yaramaz. Para tuzagi. İkincisi ozelliklere asla aldanma her seye bi butun olarak bak. İos yazilimdan kazanan bi firma. İphonun 1 gb rami andoidin 6 gb tina ve iphonun 2 cekirdekli islemcisi andoridin 8 cekirdekli islemcisine bedel. Ayrica inan bende 5 megapxellik kamerasi olan iphone 4 var. Babamdada 13 mp lik kameraaya sahip olan s4 var benim iphonun cektigi resim onunkinden iyi. O yuzden bisey alcagin zaman asla ozellikleine aldanma ona bi butun olarak bak ve verdigi performansi incele. Ayrica andoidd uygulama yukledimce yavasliyor. İosa yuz uygulama yukle hizi zerre degismez
iPhone 4s kullanıyorum bende ve dediklerinizin Hiçbirini göremedim.En basitinden benim telefonum kamera açısından gerçekten de kötü,s4 kamera konusunda 4s'i de 4'ü de havada karada tokatlar.Bu arada 1 gb ram baz olarak iPhone 6 alalım.6 gb ram olarak ta iPhone 6 Çıktığı zaman öyle bir cihaz olmadığı için oneplus 3 diyelim.Multitasking konusuna bakarsak(direk Rami ilgilendiriyor.)IPhone 6 da direk sayfaları yeniler,hatta uygulamaların durduğu yerde kapandığı oluyor.Yani fazla ram her zaman etki eder...

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Aynen ben bile Linux'a geçmek istiyorum Win10'da çok fena afalladı.:(

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Platform olarak ayrı ayrı incelenmesi gereken konular mesela ben telefonlar da androidin artık iosun da o kadar gerisinde olmadığını düşünüyorum bakın 5s şuan fiyatı 1300-1500 aralığı ve ios 10 la beraber şikayetler gelmeye başladı. Bu fiyat aralığında androide baktığınızda iphone 6 düzeyinde telefonlarla karşılaşabiliyorsunuz. Yani iphone 1 ram le androidin 2 ram ine kafa tutuyor ama bunun ücretini kat kat alıyor.

Windows konusuna gelince herkesin güçlü olduğunu alanlar var örneğin masaüstü laptop sistemlerinde hep Windows. Bunun sebebi bir linuxa veya mac e geçtiğiniz de oyunlarınız programlarınız değişecek ve çoğu alıştığınız kolay gelen şeyi yapamayacaksınız o yüzden ben o alanda tek pc de Windows Linux kullanıyorum yani Linux kullansam da Windows dan vazgeçemiyorum.

Tablet kısmında durum çok daha farklı orada aşırı fiyat farkı olsa da apple alternatifsiz.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Platform olarak ayrı ayrı incelenmesi gereken konular mesela ben telefonlar da androidin artık iosun da o kadar gerisinde olmadığını düşünüyorum bakın 5s şuan fiyatı 1300-1500 aralığı ve ios 10 la beraber şikayetler gelmeye başladı. Bu fiyat aralığında androide baktığınızda iphone 6 düzeyinde telefonlarla karşılaşabiliyorsunuz. Yani iphone 1 ram le androidin 2 ram ine kafa tutuyor ama bunun ücretini kat kat alıyor.

Windows konusuna gelince herkesin güçlü olduğunu alanlar var örneğin masaüstü laptop sistemlerinde hep Windows. Bunun sebebi bir linuxa veya mac e geçtiğiniz de oyunlarınız programlarınız değişecek ve çoğu alıştığınız kolay gelen şeyi yapamayacaksınız o yüzden ben o alanda tek pc de Windows Linux kullanıyorum yani Linux kullansam da Windows dan vazgeçemiyorum.

Tablet kısmında durum çok daha farklı orada aşırı fiyat farkı olsa da apple alternatifsiz.
Aynen Apple tablet çok güzel ve şarjı çok iyi gidiyor. ;)