Mekanik klavye ve switchleri üzerinden öneriler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

alsh

Üyecik
Merhabalar Mekanik bir klavye almak istiyorum. Aradığım özellikler şöyledir:
-Yazı yazmak için ve oyun için ideal bir seçim olmalı
-Klavye hissiyatının iyi olmasını istiyorum yazarken ve oyun oynarken beni hızlandırmalı
-Mavi switch olmamalı. Çünkü denediğimde ertesi gün ürünü iade etmek zorunda kaldım ciddi bir ses yapıyor kendileri.
-Bütçem 500-510 gibi.

Uygun bi klavye ve sebeplerini buradan tartışabiliriz. Benim de beğendiklerim var elimde ona göre buradan paylaşarak konuşmak isterim.

Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
@Utkuversus hocama yardımcı olurmusun?

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
K68-70 oneririm ben de.

Utku Cabir

Yönetici
Moderatör

ben buna yoğunlaştım kahverengi swtich buna ne dersiniz acaba
Buda gayet iyi bir urun. Ama Corsair daha iyi olur cikabilirseniz.

alsh

Üyecik
Buda gayet iyi bir urun. Ama Corsair daha iyi olur cikabilirseniz.
peki hocam bunu söyleyip getirttim diyelim kutusunu açıp kontrol edip tuş sesi vs.ne baksam sonrasında iade edebilir miyim?
Gittigidiyorun iade politikasında problem çıkar mı? Eğer beğenemezsem sonra corsair e geçerim belki

Utku Cabir

Yönetici
Moderatör
peki hocam bunu söyleyip getirttim diyelim kutusunu açıp kontrol edip tuş sesi vs.ne baksam sonrasında iade edebilir miyim?
Gittigidiyorun iade politikasında problem çıkar mı? Eğer beğenemezsem sonra corsair e geçerim belki
İade hakkınız var 14 gün içinde.

Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
Corsair çok iyiymiş hocam. :)

alsh

Üyecik
Pimpirikliğimden coolermaster ı iade ettim. Sebebi ise şuydu. Klavye çok güzel çok iyi bir hissiyat veriyor. Sesi ne kısık ne yüksek tam kararında tek sıkıntısı üst numaratikler ve F tuşları arasında parmak kadar geniş bir boşluk var. Bu klavye için olumsuz bir özellik değil. Böyle seven de olabilir. Ancak benim istediğim button aralarında en minimum genişliğe sahip bir klavyeye sahip olmak. Şimdi yine corsaire bakıyorum. onunda red switch inden çekiniyorum. Çünkü hissiyatı bayağı düşük ve çok sessiz olduğunu söylüyorlar ama denemedim hiç. Ben hissiyatı da sesi de az da olsun çıksın istiyorum ki bunu da kahverengiler veriyor sanıyorum. Kırmızı için ne düşünürsünüz acaba?

Görkem Say

Suç, toplumun fazla anlayışından çoğalmıştır.
Yönetici
Super Moderator
Kırmızı switchler çok sessiz değil hocam, ses tatmini konusunda merak etmeyin. O fiyata bulabileceğiniz en iyi klavye bana kalırsa.

alsh

Üyecik
Kırmızı switchler çok sessiz değil hocam, ses tatmini konusunda merak etmeyin. O fiyata bulabileceğiniz en iyi klavye bana kalırsa.

bunun mavisini kullanmıştım çok sesliydi hocam. kırmızısını buldum tip olarak gerçekten iyidi. Buna ne dersiniz peki?

Görkem Say

Suç, toplumun fazla anlayışından çoğalmıştır.
Yönetici
Super Moderator

bunun mavisini kullanmıştım çok sesliydi hocam. kırmızısını buldum tip olarak gerçekten iyidi. Buna ne dersiniz peki?
Ben genel olarak Rampage ürünlerine pek güvenemiyorum. Utku galiba bu ürünü kullanmıştı ona sorun derim.

alsh

Üyecik

Utku Cabir

Yönetici
Moderatör

mttzn

Doçent
Rampage önermem.
Bu nasıl bir dönüşümdür böyle :D
Red ile Brown switchler benzer ses karakterindedir. Brown daha çok yazı işleri için Red oyun için daha yatkın ama çok abartılacak farkları yok. Kullanmaktan en keyif aldığım switch Brown oldu ama "Gaming" ürünlerde özellikle Türkiye'de markalar Red getirmenin daha mantıklı olacağını düşünüyorlar ki haksız sayılmazlar.

alsh

Üyecik
Rampage önermem.
Çok keskin oldu hocam. Nedenlerini anlatmak ister misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu nasıl bir dönüşümdür böyle :D
Red ile Brown switchler benzer ses karakterindedir. Brown daha çok yazı işleri için Red oyun için daha yatkın ama çok abartılacak farkları yok. Kullanmaktan en keyif aldığım switch Brown oldu ama "Gaming" ürünlerde özellikle Türkiye'de markalar Red getirmenin daha mantıklı olacağını düşünüyorlar ki haksız sayılmazlar.
Bende brown u çok sevdim Yazı yazan biriyim ben de oyunla birlikte ama TR de yaygın değil sanırım Brown hocam. Çok fazla çeşit bulamadım çünkü. Bir yukardaki coolermaster aldım. Onu da klavyenin şeklinden iade ettim. Başka da brown bulamadım. TR de önerdiğiniz brown ne var?

stat counter