meizu 16 alınır mı? ya da 2300 tl civarında önerebileceğiniz benzer özellikte telefon var mı?

Bu konuyu okuyanlar

yavuz900

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir telefon almayı düşünüyorum MEİZU 16'nın özellikleri iyi gibi görünüyor ama ileride çok başımı ağrıtır mı? Kullanan arkadaşlardan tavsiye istiyorum. Onun yerine şu telefonu alsan daha iyi olur dediğiniz bir model varsa tavsiyenizi dinlemek isterim.
Şimdiden teşekkürler.

omertzts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1 Aylık Meizu 16 (16x) Kullanımımla ilgili detayları paylaşmak istiyorum.

Tasarım ve Malzeme Kalitesi
+Tasarım olarak oldukça şık ve dikkat çeken bir yapıya sahip özellikle cihazın ön yüzü ve ekran & kasa oranı çok güzel konumlandırılmış büyük bir ekrana sahip cihaz kullanırken aynı zamanda küçük bir telefon kullanıyorsunuz kesinlikle ergonomik bir yapıya sahip boyutları itibari ile çok memnun olduğumu söyleyebilirim.
+Malzeme kalitesi beni cidden şaşırttı diyebilirim. Ben beyaz olan modeli kullanıyorum beyaz renkler diğer ( mavi ve siyah) dan farklı olarak yekpare seramik bir gövdeye sahip ve elde gerçekten bir sağlamlık hissiyatı veriyor. Narin şurası ilerde sıkıntı çıkarır diyebileceğim bir fonksiyonu şimdilik yok.
+ Hafif bir telefon uzun kullanımlarda sizi yormayacaktır.
+herşey perspesktif. sizi sinir hastası etmeyecektir. takıntılı olan kişiler kesinlikle memnun kalacaktır.
+beyaz renkte sanki ekran daha güzel duruyor.
  • global versiyonda yasal olarak satışı olan cihazlarda telefonun arka kısmına "MADEİN CHİNA " yazısı var öyle aman aman belli olmuyor ama can sıkıcı işte :) kılıf kullanırken zaten bir önemi yok.
  • Pocophone F1 ve Oppo rx17 yi elime aldığımda cidden Premium bir cihaz kullandığımın farkına vardım. İki cihazdada malzeme kalitesi çok kötü ( oppoda ön kamera yazılımı çok başarılı ! )

Ekran Kalitesi ve Özellikleri
+Amoled ekranı oldum olması seviyorum ve bu cihazdada gerçekten kaliteli bi hissiyatı var.
+100000:1 Kontrast oranı ile düşük ışıkta bile oldukça net ve parlak bir görüntüye sahip. Buda sürekli düşük ekranda kullanım imkanı sağlarken pil ömrünede oldukça faydası oluyor.
+Görüntüler oldukça canlı ve net. Gölgede ve güneşte yeterli bir görüntü sunuyor.
-403 ppi üzeri bir ekranda olabilirmiş dedirtebiliyor. Ama standart bir kullanıcı farketmeyecektir bile.

Arayüz & Ekran Kullanımı & Bildirimler
+
İlk defa Meizu cihaz kullanıyorum ve beni bu cihaza bağlayan kesinlikle Flyme oldu!
+Mback muazzam bir olay , Uygulamalar arasında çok rahat gezinebiliyorsunuz ve size sonsuz bir ekran kullanım olanağı sağlıyor.
+Ekrana gömülü bir buton var ve titreşimle sizi uyarıyor hissiyatı aşırı güzel ve işlevsel.
+Bildirim sıkıntısı yaşadığım hiç bir uygulama yok şuan için. Hepsinin bildirim ayarlamasını yaptım ve sıkıntı yaşadığım bir durum yok.
+Stabil , hızlı ve kararlı çalışıyor. Geliştirici seçeneklerden animasyon ölçeklerini tamamen düşürdüm ( ihtiyaç duymuyorum )

Kamera & Fotoğraf , Video
+Cihazda kullanılan kamera kesinlikle kaliteli portre modu haricinde bile odaklamada harika bir alan derinliği veriyor. ( Alan derinliği nedir bilmiyorsanız araştırın lütfen )
+Kamerada netliği güzel sağlarsanız net ve kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz. ( Telefonun kamerası kötü değil ama siz işlevini bilmiyorsanız hangi ışık koşullarında nasıl kullanmayı bilmiyorsanız problem yaşayabilirsiniz. )
+Gece Performansı beni oldukça tatmin etti ( G cam ile +1 daha başarılı diyebilirim. )
+Videoda OİS bence çok başarılı.
+Yapay zeka başarılı çalışıyor. Ortamı ve nesneleri tanıyabiliyor.
+Always On Display Şık ve Az Batarya Tüketiyor.
  • Fotoğrafta OİS geliştirilebilir. İş Görüyor varlığı belli ama rakipleri +1 daha iyi diyebilirim.
  • Yazılım konusunda bariz eksiklikler var.

Ses Kalitesi & Mikrofon
+Kulaklıkta ses çok yüksek ve başarılı geliyor.
+Square Sound ile gerekli ayarlamalara olanak sağlıyor ( Cidden işe yarar ve başarılı )
+Mikrofon oldukça net ve gürültü engelleyicisi çok iyi çalışıyor.
+Ahize sorunsuz ve yüksek sesli
-Videolarda ses kaydı çok net ama sanki biraz ses seviyesi düşük gibi geldi bana.

Parmak İzi & Yüz Tanıma
+
Parmak izi Muazzam diyemem ama başarılı çalışıyor nadirde olsa takılmalar olabiliyor.
+Yüz tanıma başarılı ve hızlı çalışıyor

Ayrıca Bilmeniz Gerekenler
+ Netflik ve Youtubede Tam ekran video , film seyredebiliyorsunuz.
+Tüm banka uygulamaları ve operatör uygulamaları çalışıyor ve hediye , ödül vs imkanlardan yararlanabiliyorsunuz ( Vodafone için konuşuyorum )
+Pupg en yüksek ayarlarda sıkıntısız donma kasma olmadan oynatabiliyor.
+F/P olarak alabileceğiniz bence en güzel şık ve Premium bir cihaz.

Batarya
+3100 Mah Batarya ile Geceyi rahat görebilirsiniz.
+Aşırı oyun oynarsam 6 saat max süre alabiliyorum oyunu az oynarsam 7,30 saat ekran süresi almanıza engel bi durum yok ( wifi için geçerli tüm bunlar )
+Daha yüksek olabilirmiydi batarya ? kesinlikle ama cihazın batarya tüketimi fazla değil bu sebeb ile şuanda beni üzen bi durum yok

SONUÇ OLARAK BU CEP TELEFONUNU KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.

yavuz900

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim detaylı bilgiler için. Başka tavsiyesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
kesinlikle meizu 16 alın o paraya süper cihaz. Büyük ihtimalle tanıyabilmek yada kimse tanımadığı için firmayı satış olmadığından fiyatları düşürmüşler bence bu cihazı alın, meizunun malzeme kalitesi iyidir, yazılımıda biraz eksiklikler olsada stabil güzel bir yazılımdır.

yavuz900

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim tavsiye için.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Meizu iyi güzel hoş marka da distribütör ve servis konularında bir netleşemedi arkadaş.

Oppo'nun bağıra çağıra girdiği piyasada meizu suskun, içine dönük biri gibi.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Maliyetleri kısma politikası. İyi donanımı daha ucuza vermek için android in üst sürümlerini dahi satın almıyor marka... Onun getirdiklerini kendi yazilimcilariyla flyme ye ekliyor ve sunuyor. Reklam ve bayi ağı tasarrufu da bu yüzden bence.

omertzts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Maliyetleri kısma politikası. İyi donanımı daha ucuza vermek için android in üst sürümlerini dahi satın almıyor marka... Onun getirdiklerini kendi yazilimcilariyla flyme ye ekliyor ve sunuyor. Reklam ve bayi ağı tasarrufu da bu yüzden bence.
Dediğiniz gibi genel olarak android güncellemesi vermiyor ama flyme ile bu açığı kapatıyor. flyme gerçekten kullanışlı.

yavuz900

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazın ısınma sorunu var mı? Mesela 1 saate yakın navigasyon açıkken ısınma, hızlı sarj düşüşü var mı? tecrübe edebildiniz mi hiç?

omertzts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihazın ısınma sorunu var mı? Mesela 1 saate yakın navigasyon açıkken ısınma, hızlı sarj düşüşü var mı? tecrübe edebildiniz mi hiç?
merhaba test etme şansım oldu bataryayı oldukça az tüketiyor. Isınma neredeyse hiç yok diyebilirim.

yavuz900

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar merhaba arkadaşlar. bir yerde meizu 16 ile ilgili aşağıdaki gibi şikayet gördüm.
-telefonda kronik mikrofon problemi mevcut. aldığınızın 3. haftası ortaya çıkan bir problem.
Siz ne düşünüyorsunuz ?

omertzts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kronik olduğuna nereden kanaat getirdiniz acaba ? çünkü bu problemi sadece sizden duyuyorum. bence kronik kelimesinin anlamını araştırın lütfen.

yavuz900

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o yorumu ben yapmadım sadece bir yerde okudum. sizin yorumlarınızı merak ettiğim için paylaştım.