Meireles hareketin anlamını açıkladı

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Meireles hareketin anlamını açıkladı

1355832020-meireles.jpg

Önce takım arkadaşlarına pozisyonu anlatan, ardından Portekiz basınına konuşan F.Bahçeli yıldız kendisini böyle savundu..

Meireles, "Ne hakeme tükürdüm ne de gay işareti yaptım. Dünyanın her yerinde o hareket 'Okey' anlamına gelir" dedi. Takım arkadaşlarına dert yanan Portekizli, hakemin aynı pozisyonlarda farklı kararlar vermesini eleştirirken, Özkahya’ya“Eşit davranmıyorsun” dediğini söyledi. Konuyla ilgili olarak Halis Özkahya’nın “Bana gay dedi” şeklinde bir rapor hazırlaması, dünkü idmanda da günün konusuydu.

F.Bahçeli oyuncu, takım arkadaşlarına hayretle durumu aktarırken, "Ben asla ve asla gay demedim. Ayrıca kimseye tükürmedim. Kariyerimin ilk kırmızı kartını gösterdiğini anlattım" ifadelerini kullandı.

PORTEKİZ BASININA KONUŞTU

Portekiz basını da kariyerinde ilk kez kırmızı kart gören Raul Meireles’in peşine düştü. Tecrübeli yıldız, Portekizli gazetecilere de kendisini savunurken, “Kariyerimin ilk kırmızı kartı oldu. Çok üzgünüm. Ama üzüntümün nedeni ilk kırmızı kartı görmek değil, takımımı yalnız bırakmak. Hakeme tükürdüğüm söyleniyor. Saçma. Gay işareti yaptığım söyleniyor! Hangi işaret? O hareket dünyanın her yerinde, ‘Okey’ anlamına gelir. Türklerin, ‘gay’ olarak kullandığını ilk kez duyuyorum. Hakeme, pozisyonun bana kırmızı kart gösterecek kadar sert olmadığını anlattım. O da bana, ‘Hayır sertti’ dedi. Ben de ‘Okey’ dedim ve sahadan çıktım. Sonra yanıma Melo geldi, o da pozisyonun ikinci sarıyı gerektirmeyeceğini kabul etti” ifadelerini kullandı.

1355831954-1355822123-meireles.jpg

Raul Meireles’in oyundan çıkarken Fenerbahçe armasını göstermesi ve formasını öpmesi de dikkat çekmişti. Portekizli, takım arkadaşlarına bu hareketin nedenini açıklarken, “O an çok sinirlendim. Ve sinirlendikçe de bu formayı ne kadar önemsediğimi düşünerek formamı öptüm” dedi.

PORTEKİZ BASININDA GENİŞ YANKI BULDU

Portekiz'in en saygın spor gazetelerinden ''A Bola'' haberi ''Meireles'e ağır ceza riski'' başlığıyla duyurdu. Pozisyonun fotoğraflarını da internet sayfalarına taşıyan gazete Meireles'in yaptığı hareketi ''uygunsuz'' olarak tanımladı.

1355831171-bolameireles.jpg

kaynak

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Dünyanın her yerinde o hareket gay anlamındadır. Avuç içi hakeme dönük olsaydı okey anlamına gelebilirdi. O hareketi yapmadan hemen önce bileğini göstererek bir şeyler diyor diye gördüm. Önceki pozisyonda çekilmesini veya o pozisyonda bileğinden tutup düşürmesini anlatıyor sanmıştım. "Okey" savunması yapıyorsa artık hakemin anlayışına kalmış bir şey.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Caner küfür etmedi bu gay işareti yapmadı.. Fenerbahçeliler böyle şeyler yapmazlar.. Tarihlerinde yoktur zaten. Üstlerine gitmeyin.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Caner küfür etmedi bu gay işareti yapmadı.. Fenerbahçeliler böyle şeyler yapmazlar.. Tarihlerinde yoktur zaten. Üstlerine gitmeyin.

komple kulüp olarak görmezden gelsek şunları keşke :D ne bir yorum ne bir tartışma. maçtan maça hatırlasak olmaz mı.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Çocuk mu kandırıyorsun Meireles!

Takım arkadaşın sana bir şey dediğinde de yap o zaman o hareketi. Aykut Kocaman bir şeyler söylediğinde yap.

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Demek ki birde hareket yapsa maçları gece 12 den sonra izleyebileceğiz.

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
komple kulüp olarak görmezden gelsek şunları keşke :D ne bir yorum ne bir tartışma. maçtan maça hatırlasak olmaz mı.

Nerde o günler ... keşke yapabilseniz ... oyuncağı elinden alınmış çocuklar gibi olursunuz..:)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
:D yaptı hareketi şimdi hafif bir ceza ile yırtmaya çalışıyor yada tersi ama 6 maçı geçmeyecek bu da bir gerçek.
caner küfür etmedi hala neyi tartışıyosunuz bu da ayrı bir muamma

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Adamlarda hukuk kurulu danışmanlar vs. var. Hemen Meireles'e geçmişlerdir ayarı sen böyle savunma yap gerisini de bize, medyaya ve taraftara bırak diye. Cezaya yakın da başlarlar ağlanmaya herkes bize düşman, olmaz böyle, küseriz oynamayız digiturk çekilir aç kalırsınız felan diye.

ernesto_che

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aslında orda hocam ben topa vurdum topun tam şu noktasına vurdum ama sanırım.....
yok yok siz biraz gaysiniz:)

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hocam ben tükürmedim gözünde sinek vardı onu avlıyordum

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
maşallah :) neler duyuyoruz görüyoruz.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Fenerbahçeli arkadaşlar, Meireles'in hareket konusunda haklı olduğunu mu düşünüyorlar?

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Aziz yıldırım her zamanki gibi çıkar.fenerbahçe cumhuriyetini kimse bölemez der.saf fenerli kardeşlerimde soluğu tff ve adliye binasında alır.her zamanki gibi yine uyutulan fenerli taraftar olur.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Emre'nin Nigga demedim Prick dedim demesine benzemiş. Ahh emre ahh bir de etimoloji yapmıştı orada :D

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Raul Meireles An itibariyle FBTV'de

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tükürdükten sonra hakem zaten gözünü kapatmış gelmesin diye, sonrasında yüzünü siliyor, En sonrasında hakeme hareket çekiyor. Tartışmak gereksiz görüntüler her şeyi anlatıyor.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
okadar şeye adam neden ılk sarı cıkariyor direkt kırmızı cıkariyor?

Fenerbahçe düşmanlari tek tek dökülüyor :)

Qushman 18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tükürmesede tükürdü derler, cezayı verirler, Tff her zaman yaptığı haksızlıkları, haklı olarak göstererek kendini savunuyor bu da bu tür olaylardan bir tanesi, şaşırmamak gerek. Fakat kendi fikrimce tükürdüysede iyi yapmış diyorum.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Şükür ki kameralar varda görünüyor ne hareketi yaptığı, yoksa hakemin adı yalancıya çıkardı. :)

yunasyus

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
hala bahane buluyolar ya gözleriyle görseler bile hala yok öyle değil diyen cahil insanlar topluluğumu desem ne desem bilemedim..

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Meireles de "gay" işareti ile "ok" işareti arasındaki farkı bilmeyecek kadar salak sanıyor herhalde bizi. "Ok" işaretinin içindeki parmak ne peki?

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53

Konuyla ilgisi ve alakası nedir? Tartıştığımız kişi Raul Meireles, Hagi değil. Burada Hagi'nin yaptığını savunan bir kişi bile yokken yaptığınız tahrikten başka bir şey değil. Hagi bu hareketleri sonrasında 6 maç ceza aldı zaten, bakalım Federasyon Meireles'e kaç maç ceza verebilecek.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
okadar şeye adam neden ılk sarı cıkariyor direkt kırmızı cıkariyor?

Fenerbahçe düşmanlari tek tek dökülüyor :)

çünkü zaten kırmızıyı gördükten sonra yapıyor.bu fenerbahçe düşmanı lafınıda kabul etmiyorum.tanımlamanız şu olsa gerek her GS li aslında fener düşmanı her fenerde aslında GS düşmanı.