Mehmet Şimşek: Atatürk madeni paradan çıkarılmayacak

Bu konuyu okuyanlar

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu arada bana "Huzur Bozucu Tartışmalar Oluşturmak" cezasını yersiz şekilde yakıştıran yeni adminimize selam olsun. Forum demek bilgi ve tartışmanın kaynağı demek hatırlatmakta fayda var.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Klasik ezberlenmiş cümleler söylemektesin.
Biz herşeyi hızlı öğreniriz, merak etmeyesin.
Ben de sana klasik uslupla cevap vereceğim.
Senin kimseyi sevme mecburiyetin yok.
Hakaret etmemen kafi.
Manipüle etmemen kafi.
Yozlaşmaman kafi.
Terör destekçilerine sahip çıkacağına, Atatürke sahip çıkman kafi.

Sizin söylemleriniz ancak modacı söylemlerdir.
Sizin görüşleriniz de ancak konjektürel görüşlerdir.
Biz dün ne dediysek bugün de aşağı yukarı aynısını demekteyiz.
Siz ise dün çıkarınız neyi gerektiriyorsa onu derken, bugün çıkarınız neyi uygun görmekteyse onu demektesiniz.

Misal böyle bir resim var.
AKP-T%C3%9CRKLERE-NEDEN-D%C3%9C%C5%9EMAN.jpg

Bu resimde mutlu musun yüzde elli sözünü son derece yanlış bulduğumu söyleyerek başlayayım.
Ama bugün milliyetçi geçinen bazı şahısların geçmişte Türk bayraklı gösterilere dahi izin vermediklerini ve aynı dönemde PKK, Abdullah Öcalan bayraklı gösterilerin rahatlıkla yapıldığını hatırlatıyorum.
akil-insanlar-heyeti-toplantisinda-bayrak-ve-istiklal-marsi-tartismasi-1505131200_m.jpg

Bu da yetmedi bayrağa, istiklal marşına ve her türlü milli değere hakaret eden haddi aşmış kötü niyetli kişiler vardı ve bu kişilerin çoğu yüksek mevkilerde idi.

Peki bunu niye hatırlatıyorum ?
Birkaç yıl önce olsa idi sizin gibi milliyetçi geçinenler çıkarları gerektirdiği için bu yapılanları savunacaktı ve nitekim şiddetle savundular.
Biz ise aynı değerleri savunacaktık.
Çünkü siz yapılan herşeyi çıkarınız uğruna savunma alışkanlığına sahipsiniz.
Bundan vazgeçmeniz ve samimi olmanız sizin hayrınızadır.

Benim demek istediğim tek bir nokta var.
Açıklamalar artık güven vermiyor çünkü güven kaybedildi ve tekrar kazanılması zaman alacak.
Gerçi iktidarda sizin gibi kitle mevcutken o güven kısa ve orta vadede kazanılır mı, emin değilim.
Bakıyorum, görmeyeli iyice kibirlenmişsin.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Senin beni nasıl gördüğünün önemi yoktur.
Allah nasıl görürse, hak odur.
Eğer kibirlendiysem inşallah Allah beni hizaya soksun.
Lakin bende aslında kibrin tam tersi başka bir hastalık mevcuttur.
Kibirlenmekten korkarım ve Allah'a sığınırım.
Sen de bu duayı edebiliyorsan ne ala.

Güvenin kaybedildiğinden bahsettim.
O yüzden bu iddialar bazı arkadaşların bahsettiği üzere yersiz değildir ve bu kaybın sonucudur.
O yüzden bu algı yönetiminden vazgeçilmesi lazımdır.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Senin beni nasıl gördüğünün önemi yoktur.
Allah nasıl görürse, hak odur.
Eğer kibirlendiysem inşallah Allah beni hizaya soksun.
Lakin bende aslında kibrin tam tersi başka bir hastalık mevcuttur.
Kibirlenmekten korkarım ve Allah'a sığınırım.
Sen de bu duayı edebiliyorsan ne ala.

Güvenin kaybedildiğinden bahsettim.
O yüzden bu iddialar bazı arkadaşların bahsettiği üzere yersiz değildir ve bu kaybın sonucudur.
O yüzden bu algı yönetiminden vazgeçilmesi lazımdır.
Yazıp yazıp da sonradan üzülüp Allah'a sığınmak erdemlik değildir. O kadar erdemliysen, o kadar Allah korkusu varsa, yazmadan önce düşüneceksin..

Mesajından kibir akıyor. Sence sadece bana göre mi kibirlisin? İşine öyle geliyorsa öyle olsun..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Yazıp yazıp da sonradan üzülüp Allah'a sığınmak erdemlik değildir. O kadar erdemliysen, o kadar Allah korkusu varsa, yazmadan önce düşüneceksin..

Mesajından kibir akıyor. Sence sadece bana göre mi kibirlisin? İşine öyle geliyorsa öyle olsun..

Senin niyetin zaten iyi değildir.
Buraya bana sataşmak için gelmiş bulunmaktasın.
Bunun nedeni önceki mesajlarımızdaki tartışmadan kalmış olması muhtemel kin parçalarıdır.
Benim ise kimseye kötü duygum yoktur.
Mesajımdan kibir aktığı da yoktur, bunlar senin hoşuna gitmeyen sözler olduğundan böyle demektesin.
Senin hoşuna gitmediğin sözler söylediğimden bana çamur atmaktasın.
Erdemliğin ne olduğunu sana soracak değiliz.
Allah neyi emrederse ve neye iman ettiysek onu yaparız, senin tavsiyen ile bırakacak değiliz.
Birşeye üzüldüğüm yoktur, ben sadece dua etmekteyim, şifayı Allah verir, sen değil.
Sen ancak kendi kendine gelin güvey olmaktasın.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Kendini böyle avutuyorsan, ben aradan çekileyim.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hiç kimse hatasını kabullenmiyor ve insanların fikrine saygı duyulmuyor. Böyle tartışma böyle uzlaşma olmaz. Hep bir laf sokma ve kendi düşüncesini üstün gösterme çabası... Bu hareketler bir müslümana yakışır mı ? Siyasetten önce çok ama çok tartışılması ve düzeltilmesi gereken şeyler var. Öncelikle ahlakımızı ve insan ilişkilerimizi düzeltmemiz gerekiyor. Tartışmayı bile bilmiyoruz. Hiç bir şeyin dozajını ayarlayamıyoruz ve bunları bırak düzetlmeyi farkında olamıyoruz.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
piluvv yine uzaklaştırılmış, elbette şaşırmadım.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Birileri kurucu ve milli değerleri sürekli içten içe yozlaştırıp değersizleştirme çabası içerisindeyken sessiz kalacak değiliz.
Bunu yapıcı bir şekilde dile getiriyoruz.
Ama bu şahıslar bunu dile getirenleri sürekli itibarsızlaştırma çabası içerisinde.
Bu tür oyunlardan vazgeçmeleri kendileri için daha hayırlıdır.
Ben sürekli kişiler yerine olguları tartışmaya çalışırken benim karşımda olanlar tipik olarak şahsıma ve kişiliğime saldırıyor.
Allah onların oyununu bozar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Benim senin şahsına saldırdığım yok. Aksine sürekli dilinden düşürmediğin vasıfları sergilemediğini yazmaktayım. Karakterinle, yazdıkların arasındaki tezatlığı yüzüne vurmaktayım. Lakin, sen benim sözlerimi kendince dikkate almazsın. Allah katında her şey hakkıyla bellidir. Mahkeme-i Kübra'da dil susar, eller ayaklar konuşur. O zaman, hiç kimse yaptıklarına bir bahane uyduramayacaktır..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Bunları söylemenin nedeni, senin hoşuna gitmeyen bazı gerçekleri söylememden ötürüdür.
Nitekim peygamber ahlakından nasiplenmemiş kimseler, hoşuna gitmeyen gerçekleri duyduğunda önce yüz çevirir sonra saldırır.
Peygamber ahlakı ise saldırmak yerine aklını kullanıp düşünmeyi ve eğer yanlış ise doğrusunu söylemeyi emreder.
Hiç kimse hiç kimsenin üzerinde zorba değildir.
Ben doğruyu söylerim, eğer yanlışım varsa da düzeltirim.
Sen ise hatada ısrar edenlerdensin.

Hala yazılanlara cevap vermemekte ısrar edip, kişiliğime saldırmaktasın.
Mahkeme-i Kübra'da dil susmaz ancak gerçekleri konuşur.
Herkesin haram kazandığı mal da, çıkarı için söylediği söz de, yaptığı dalkavukluk da orada hesabı adaletle görülür.
Karakterim ile yazdıklarım arasında tezatlık yoktur, sen insanın içerisindekini görme yeteneğine sahip değilsin.
Allah kalplerdekini bilir.
Lakin kullar bilmese de bazen tahmin eder.
Nitekim Allah insanı çeşitli özelliklerle nimetlendirmiştir.

Atatürk hakkında olumsuz düşündüğün zaten bellidir.
Sizin kalbinizde saklayıp söylemeye çekindiğinizden Allah haberdardır.
Benim bu konudaki eleştirilerimden rahatsız olduğun da bellidir.

Benim amacım kurucu değerlere sahip çıkılmasını hatırlatmaktır.
Senin amacını ise Allah bilir.

Sen benden rahatsız olsan da ben senden rahatsız olacak değilim.
Allah yolunda bu mücadeleden vazgeçecek de değilim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Allah, beni de mü'minleri de fitnecilerin şerrinden korusun..

Ben böyle bir kişilik ömrümde görmedim.. Allah'ım bizi ancak sen korursun..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Fitneciler olguları değil kişileri tartışır ve itibarsızlaştırmaya çalışır.
Ben görüşümü dile getiriyorum.
Velev ki bazen görüşlerim yanlış da olabilir.
Sen ise sadece tartıştığın şahısları itibarsızlaştırma çabasındasın.
Allah kim oyun oynuyorsa bozar, merak etmeyesin.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hasbünallahü ve ni'mel vekil..!

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Bu arada bana "Huzur Bozucu Tartışmalar Oluşturmak" cezasını yersiz şekilde yakıştıran yeni adminimize selam olsun. Forum demek bilgi ve tartışmanın kaynağı demek hatırlatmakta fayda var.
Eskiden huzur dağıtırdınız şimdi ise huzur bozmaya mı başladınız?:D :)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bunları söylemenin nedeni, senin hoşuna gitmeyen bazı gerçekleri söylememden ötürüdür.
Nitekim peygamber ahlakından nasiplenmemiş kimseler, hoşuna gitmeyen gerçekleri duyduğunda önce yüz çevirir sonra saldırır.
Peygamber ahlakı ise saldırmak yerine aklını kullanıp düşünmeyi ve eğer yanlış ise doğrusunu söylemeyi emreder.
Hiç kimse hiç kimsenin üzerinde zorba değildir.
Ben doğruyu söylerim, eğer yanlışım varsa da düzeltirim.
Sen ise hatada ısrar edenlerdensin.

Hala yazılanlara cevap vermemekte ısrar edip, kişiliğime saldırmaktasın.
Mahkeme-i Kübra'da dil susmaz ancak gerçekleri konuşur.
Herkesin haram kazandığı mal da, çıkarı için söylediği söz de, yaptığı dalkavukluk da orada hesabı adaletle görülür.
Karakterim ile yazdıklarım arasında tezatlık yoktur, sen insanın içerisindekini görme yeteneğine sahip değilsin.
Allah kalplerdekini bilir.
Lakin kullar bilmese de bazen tahmin eder.
Nitekim Allah insanı çeşitli özelliklerle nimetlendirmiştir.

Atatürk hakkında olumsuz düşündüğün zaten bellidir.
Sizin kalbinizde saklayıp söylemeye çekindiğinizden Allah haberdardır.
Benim bu konudaki eleştirilerimden rahatsız olduğun da bellidir.

Benim amacım kurucu değerlere sahip çıkılmasını hatırlatmaktır.
Senin amacını ise Allah bilir.

Sen benden rahatsız olsan da ben senden rahatsız olacak değilim.
Allah yolunda bu mücadeleden vazgeçecek de değilim.

Lütfen yanlış anlamayın..Affınıza sığınarak soruyorum.Her hangi bir psikolojik olay yaşadınız mı ?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Affınıza sığınarak size güzel bir cevap verirdim lakin uygunsuz cevaplardan Allah'ın affına sığınırım.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Yaşınız benden illaki büyüktür saygı da kusur yok fakat kurduğunuz cümleler kelimeler birleşince anlamsız bir bütünlük ortaya çıkıyor yani kişisel düşüncelerini yazıya dökmek istemişsiniz ama başaramıyorsunuz ve sürekli çelişki mevcut

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ben sadece bir kulum.
Elimden geleni yapmaktayım.

Atatürk ve kurucu değerlere daha fazla sahip çıkılması ile ilgili mesajlar yazarken bazılarından kişiliğime saldırı alacağımı zaten tahmin etmekteydim.
O yüzden dert etmemekteyim, Allah dert vermesin.
Bu sebeple hakaretleri veya saygısızlıkları dert etmiyorum, yine de meydanı boş bırakmamak adına Allah'a verdiğim söz neticesinde yazıyorum.
Nitekim biz meydanı bıraktıkça, İslam dinimizde hiçbir yeri olmayan ve bir çeşit Şamanizm ritüeli olan ruh ile konuştuğunu iddia edip(Atatürk'ün ruhu), onu sevenleri kafir ilan eden, ayrıca Fes takmayı marifet zanneden, dinden çıkmış olma ihtimali oldukça yüksek, kendisini ve takip edenleri felakete sürüklemekte olan, kinden ötürü mahvolacak bir takım şahıslar saygı ve övgü görmekteler. Bunu engellemek adına benim basit bir Anadolu genci olarak (yaşım 27.5) elimden gelen bu.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Biz kuluz ve kula kulluk yapma peşinde değiliz.Elimizden geleni yapmak mücadelemizdir taktir Allahındır ama ne yaptığın önemli çünkü amellerimiz niyetlere göredir.Senin doğrun başkasına yanlış olabilir veya tam tersi emin olsan bile..Bu da demek değildir ki herkes yanlış.Kimse dos doğruda değildir.Burada kimse Atatürke hakaret etmiyor edemezde.Çünkü cumhuriyetimizin kurucusu Atatürktür.Senin sorunun insanları kendi düşüncene göre en ufak bir zıt kavram söylese direk bir kefeye koyup cümle altı imalarda bulunuyorsun bu yaptığın ne yazık ki doğru değil.Herkes yaptığıyla mükelleftir.Bu mesajın bile dediklerimi kanıtlar niyetinde

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Selahattin Demirtaş herkesi ırkçılık ve faşistlik ile suçlar iken gerçek ırkçı ve faşist kendisi idi.
Sizin beni suçlamakta olduğunuz şeyler beni yansıtmamaktadır ancak sizi yansıtmakta olabilir.
İnsanları suçlarken mutlak suret ile kendimize de bakmak gerekir.
Ezberlenmiş cümleler duymaktan bıkmış vaziyetteyim.

Kimsenin Atatürk'e kulluk ettiği yoktur.
Bazı insanlar bu cümleyi leblebi yer gibi söylerken, büyüklüğünün farkında değiller.
Siz böyle diyerek insanlara aslında büyük bir iftira etmektesiniz.
Misal buradaki cümle sizin bahsetmiş olduğunuz cümle altı imalar kategorisindedir.

Zaten kula kulluk edenler, bunu çıkarları için yapmaktadır.
Atatürk'e kulluk etmek böyle bir dönemde kimsenin makam ve mevkisini arttırmaz.
Nitekim kula kulluk edenlerin mevki ve makamları yüksektir, bundan şüpheniz olmasın.
Kula kulluk edenleri tembel olmasına rağmen zenginliklerinden, makamlarından, mevkilerinden, gösterişlerinden ve kibirlerinden tanırız.

Ben kimseyi zıt kategoriye koymamaktayım.
Benim kimsenin düşüncesine saygısızlık niyetim yoktur.
Lakin birçoğu ilk mesajlarımda göstermiş olduğum yazılardan ve fotoğraflardan rahatsız oldu ve şahsıma hep çamur atıldı.
Onlar rahatsız da olsa yapılan yanlışları gösteririm, kendi düşüncelerimi de söylerim.
Benim iktidarı eleştirmem ona düşman olduğum için değildir.

Sizin de bahsettiğiniz üzere Allah'tan başka kimse dosdoğru değildir.
Dolayısıyla benim bazı laflarım ağır olabilir, katılıyorum, bunu tavsiyeniz üzere düzeltmeye çalışırım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sizin beni suçlamakta olduğunuz şeyler beni yansıtmamaktadır ancak sizi yansıtmakta olabilir.
İnsanları suçlarken mutlak suret ile kendimize de bakmak gerekir.
Ezberlenmiş cümleler duymaktan bıkmış vaziyetteyim.
Bilmukabele..

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Bu tarz Konularda hep tartışmalar doğuyor ve bazı arkadaşlar haklı/haksız yere ban yiyor veya ceza alıyor.Bence Forumda Siyaset ile ilgili bir yazı yazmak veya konu açmak kesinlikle yasak olmalıdır.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ben yasak olmasına karşıyım.
İnsanlar fikirlerini özgürce söyleyebilmeli.
Altı üstü sıradan insanların görüşleri, rahatsız olmayı gerektirecek bir durum yok.
Herkes birbirine saygı duymayı ve haddi aşmamayı öğrenmeli.
Cezalar zaten genelde kalıcı olmuyor, süre kısıtlı oluyor.

Reaksiyon puanı
10,324
Sevgili @Ben Kenobi,
Bu konu 1.sayfadayken noktalanmıştı aslında. Bizim Koreli arkadaş bir duyumdan bahsetmişti, biz de münasip bir lisanla bunun üfürük bir haber olduğunu falan anlatmıştık. Bilahare Sevgili Elbruz kardeşim bazı linkler vererek konunun ziyadesiyle vüzuha kavuşmasını sağlamıştı.

Derken!
Evet derken, bir anda ortalığı kan gölüne çeviren senin müdahalen geliverdi. Ülkede ne kadar deli, mecnun, kaçkın varsa mahut basının köpürtmesiyle haber yapılmış, saçma sapan zırvaların alıntılarını, kupürlerini boca ediverdin bir anda. Sonra da üzerine bir savaş manifestosu gibi yorumunu döşendin üzerine.

Hayatta en nefret ettiğim ve kaçındığım fitne Mustafa Kemal Atatürk üzerine yapılan ve bizleri bıçak gibi ortadan biçiveren gereksiz tartışmalardır. Birileri niye küfreder, diğer bir kısmı niye bu kadar putlaştırmaya tevessül eder hiç bilemedim, akıl da erdiremedim. Biz bu insanı niye rahat bırakmayız, niye huzur içinde yatmasına müsaade etmeyiz anlayamadım.

Lâkin, bu konuda anladığım birşey var. O da bu konuları her iki tarafı da müslüman olan kişilerin tartışıp birbirlerinin gönüllerinde onulmaz yaralar açmasının büyük bir fitne olduğudur. Ve fitne hakkında Kur'an-ı Kerim: "Fitne adam öldürmekten daha ağır bir günahtır" (Bakara-191) diye buyurur Rabbimiz. Keza Hz. Peygamber efendimiz de, "Kıyametin hemen önünde karanlık gecenin parçaları gibi fitneler olacak!" "Fitne uykudadır, onu uyandırana Allah lanet etsin" (Ebu Davud 4259, İbni Mace 3961/fiten) diye buyurur.

Bu konu sizin ateşe benzin dökmenizle 7. sayfalara ulaşmış nerdeyse. Sevgili kardeşim, ne olur yapmayın böyle, Allah için yapmayın. İnanın bana bunun ne Atatürk'e, ne ülkeye, ne millete ne sizlere ne de başka bir şeye fayda vermez, yarar sağlamaz. Aksine, kırdığımız kalplerin, edindiğimiz günahın boyutunu tahmin bile etmesi zordur. Yazdıklarımı sizin özelinizde yazmış olmam başlangıcı sizin yapmanızdan dolayıdır, ama tartışmanın bu noktalara getirilmesinde katkısı olan herbir arkadaşımıza da söylemiş olduğumu ayrıca ifade etmeme gerek olmayacağı açıktır.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Sayın hocam.
Siz konuya önyargı ile bakmaktasınız.
Siz konuya taraf olmuş vaziyette bakmaktasınız.

Görmekteyim ki o şahsın etrafında birbirinize taraf olmaktasınız.
Allah ise haklı olana taraftır.
Sizin taraf olmanızın kanıtı, sadece beni muhattap almanızdır.
Sizin birbirinize taraf olmanızın nedeni, benim sizin çevrenizde duyduklarınızdan farklı bir takım sözler söylemiş olmamdandır.
Peygamberimize karşı da, insanlara, kendi çevrelerinde duydukları ve alıştıklarından farklı bir takım sözler söylemiş olmasından ötürü, taraf olmuşlardı.
Dolayısı ile yadırgamıyorum.
Lakin insanoğluna doğru olanı seçmek sorumluluğu verilmiştir.
Bu yükümlülük sizin seçiminizdir.

Ben kimseye savaş açmış değilim.
Benim fitne yapmakta olduğumu ima etmektesiniz
Ben böyle bir ithama, kalp ve gönül kırmadan nasıl karşılık verebilirim ?
Şöyle vereyim.
Siz bu iddiaların boş bir takım söylemler olduğundan bahsettiniz.
Ben de karşılık olarak bu iddiaların güven kaybından ötürü oluştuğundan bahsettim.
O resimlerin ve yazıların sebebi bunu açıklamak idi.
Bu sebebi zaten resimlerden hemen sonraki cümlelerde belirttim.

İşte tekrar o iddialara karşılık veriyorum.
İktidarı temsil eden yayın organlarından biri böyle paylaşımlar yapmaktayken, güven ortamı sağlanabilir mi ?
ataturk-akit.jpg

O yüzden bu tür iddiaların boş olduğu iddiası boştur.
Algı yönetimi şu şekilde yapılır.
* İlk önce haber çıkar, tepki ölçülür
* Belli zaman sonra benzer bir haber tekrar çıkar, tekrar ölçülür.
* Bu döngü birkaç kez devam eder, her devam edişte tepki azaltılmaya ve kamuoyu duyarsızlaştırılmaya çalışılır.
* İstenilen kıvama gelince tartışma başlatılır.
* Bu tartışmalarda, karşı tarafa sürekli çamur atılır.
* Bu tartışmalarda, karşı tarafa sürekli hakaret edilir.
* Bu tartışmalarda, karşı tarafa sürekli özür dilemesine rağmen geçmişte bir hatası varsa sürekli yüzüne vurulur.
* Bu tartışmalarda, karşı taraf hor görülür, aşağılanır, kibirlenilir.
* En sonunda karşı taraf itibarsızlaştırılınca sonuç elde edilmiş olur.
Elde edilen sonuç, hayırlı bile olsa bu yöntem şüphesiz yanlıştır.
Bu yöntem Allah'ın emrettiği adalete de aykırıdır.

Bunları savaş açma niyetiyle söylemiyorum.
Bunları eleştirme niyetiyle dahi söylemiyorum.
Sadece bu tür uygulamalar, zamanında sıkça yapıldığı için bozulan güven ortamından bahsediyorum.
Günümüzde, özellikle darbeden sonra, Atatürk ve kurucu değerlere yapılan bu manipülasyonlar kısmen azaldı.
Bu muhakkak iyi bir gelişme.
Nitekim FETÖ'cü teröristler, Atatürk'ün kurduğu değerlere karşı düşman idiler, tıpkı PKK'lı teröristler gibi.

Bu vesile ile fitne ithamınıza bir kez de buradan yanıt vereyim.
Sizin formülünüze göre devlet ile FETÖ'nün mücadelesi de fitne çıkmakta.
Halbuki bu mücadele fitne değildir.
Nitekim o teröristler haddi aşanlardandı.
Fethullah'ın ettiği tüm bedduaların(birliklerinin dağılması, vs) kendilerine dönmüş olması, aklını kullananlar için bir kanıttır.

Dolayısıyla benim mücadelem de haddi aşmışlar iledir.
Sizin rahatsızlığınız ise haddi aşmış bazı kimselere hak vermenizden ötürüdür.
Bu elbette sizin takdirinizdir.

Hocam, maalesef benimle tartışan diğer insanlar gibi ezber konuşmaktasınız.
Üzülerek söylüyorum ki bu konuştuğunuz ezber cümlelerin ne anlama geldiğini ihmal etmektesiniz.

Atatürk'ü putlaştırmak ne demek ?
İnsanın dinden çıkması demek.
Siz bu cümle ile Atatürk'e olumlu düşünce besleyen insanlara dolaylı yoldan dinden çıkmış etiketi vurmuş oluyorsunuz.
Atatürk'ü putlaştırmak ne demek ?
İslam'ın yıktığı putperestlik dinine mensup olmak demek.
Siz bu cümle ile Atatürk'e olumlu düşünce besleyen insanlara dolaylı yoldan kafir etiketi vurmuş oluyorsunuz.
Eğer ki bu kişiler öyle değil ise siz bu cümle ile kendinize günah almaktasınız.
Bu tür cümleler şahısların kendilerini haklı çıkarmak adına söylediği ezberlerden ibarettir.

Bu söylemleri söylerken sizin böyle bir amacınız olmadığını şahıs olarak bilmekteyim.
İşte bu yüzden böyle ezbere cümleler konuşulmasına karşı çıkarım, tepkimi de koyarım.
Atalarımız biraz kızacak ama Allah'ın izniyle her doğruyu, her yerde söylemeye devam edeceğim.

Son düzenleme: