Medya Player Görüntü Karşılaştırması

Hangisi Daha İyi?

• Kullanılan toplam oy
    111

Bu konuyu okuyanlar

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
AllPlayer 4.6
O0

BS Player Pro 2.57 Build 1051
O1

DAPlayer 1.0.1.9
O2

Daum PotPlayer 1.5 build 27313
O3

Gom Player 2.1.28.5039
O4

KMPlayer 3.0.0.1439
O5

Media Player Classic-HC 1.5.0.2827
O6

SPlayer 3.6.1931
O7

Splash Player PRO 1.7.0.0
O8

VLC Player 1.1.4
O9

Windows Media Player 12.0.7601.17514
OA

Zoom Player Home MAX 7.00
OB

Görüntüler bütün playerların en iyi ayarlarinda alınmıstır, sadece görüntü hakkında bir fikir verebilir. SD-HD Performans, altyazi özellikleri, ses, ince ayarlar vs yönünden karşılastırma değildir.

Diğer Resimler
http://hotfile.com/dl/113507662/91f01d8/capture.rar.html
ya da
http://www.usershare.net/rq03ihe5lbvk/capture.rar

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
windows 7'de wmp ile izliyorum. BS'den POT'dan çok daha kaliteli görüntü var.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
benim denemelerim sonucu fikrim daum pot,kmplayer ve splash pro en iyi görüntüyü verenler. pot ve km zaten hemen hemen ayni görüntüyü veriyor splash gpu kullandıgı icin görüntüsü iyi ama onunda altyazi, ince ayar vs secenekeleri cok kısıtlı ve video izlerken hızlanıp yavaslama gibi bi sonuc verdi bende gözlerimi agritti izlerken. km kullanıyodum ama o da gecen bazi videolari acmadi suan daum pot player devam. ilk 3 böyle digerlerinin zaten görüntüsü birebir ayni.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bence cok fazla kurcalamayın her player kendıne gore renk düzeni belirler standardında o gelir. renk ayarlarıyla daha görsel yapabilrisiniz. ama clasic medi player daha iyi herşeyi acıyor altyazı sorunuda yok eskisi gibi üstüne sürükleyerek de film de göstertebiliyorsunuz. k lite ile birlikde geliyor fazladan kurmaya gerek yok kanımca.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Diğerleri hani bana hani bana demesin diye hepsini seçtim.

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ben filmin görüntü kalitesine bakıyorum.
İşin bu tarafı iyiyse,aralaraında çok büyük farklar yok gibi.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sonunda döndün aykut :)

Benim PC'de 720p takılmadan oynatabilen bi tek MPC var, bir de en güzel altyazı özelliği de onda, o yüzden MPC.

Ama splash'ın görüntüsü güzel.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
saol biraderim 1 ay yattık ciktik, nys o konulara girmiycem deli oluyorum. mpc'yide ben hic sevemiyorum çamur gibi görüntüsü var tipi, ayarlarida bildigin kalas. daum pot, km, splash en iyi görüntü verenler kmden dauma gectim devam ediyoruz simdilik bakalım ilerde nolucak.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Güzel konu olmuş, eline sağlık Aykut. Benim oyum da Pot, SPlayer, Splash ve modlamak şartıyla KM'ye gitti. :) Yalnız SPlayer ciddi anlamda kötü görüntü vermiş ona şaşırdım. :confused1:

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
VLC en iyisi ardından KM ve GOM gelir bana göre..Bir de Splash var onun da klas bir görüntüsü var ...

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
daum pot'u deniycem
ayarları paylaşabilir misin ?

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
daum pot'u deniycem
ayarları paylaşabilir misin ?

http://hotfile.com/dl/114009594/932227e/PotPlayer_yedek_ayarlar.reg.html
yanlız bende farklı fontlar oldugu icin ayarlari yükleyince yazilar birbirine girebilir, eger öyle olursa OSD ayarlindan kendin bi font secersin.

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

Güzel konu olmuş, eline sağlık Aykut. Benim oyum da Pot, SPlayer, Splash ve modlamak şartıyla KM'ye gitti. :) Yalnız SPlayer ciddi anlamda kötü görüntü vermiş ona şaşırdım. :confused1:

aynen görüntü olarak seninde saydıklarin belli ediyo kendini. km kullanıyodum ama gecen bi kac dosyayi acmayinca gözümden düstü, splash GPU destegiyle iyi görüntü veriyo ama görüntü hızlaip yavaslar gibi oluyo bende gözlerimi başımı cok agritiyo, ayarlarida cok basit. aslında splayer'in görüntüsü kötü degil ama digerlerinden cok farklıda degil, ayarlarini zaten sende biliyosun hayal kırıklığı. tabi bunalr sadece anlık görüntü karsilastirmasi ayarlar vs cok daha önemli, yani şuanda daum pot devam cok lazim olmuyo ama bide türkce destegi gelse tam kral olucak :)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
kaynak görüntü iyi olduğu sürece media player o kadar önemli değil :) ben işlevsellik ve tabi kodekleri hazır gelmesi açısından kmplayer kullanıyorum :)

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Neuview Professional her daim

surmelim37

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Media Player Classic,Km Player, ve bugun forumda verilen UMPlayer i kurdum UMPlayeri kullanıyorum görüntü ve ses oldukca iyi oldukca hızlıda.

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
KM player kullanıyordum Splash Player PRO ayarlarını yapınça harika performans sergiliyor doygunluk ayarları falan renk'i ciddi anlamda etkiliyor

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
ben hangi playerin görüntüsü daha iyi diye anket acmistim ama Media Player Classic ikinci sirada :) yani üyelerimiz kendi kullandıklari programlari en iyi sanmaya devam ediyorlar malesef.

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
uzun zamandır MPC yani media player classic kullanıyorum. hem çok hafif (bellek açısından) hem de 64-bit versiyonu var :)
he bu arada eğer video aynıysa tüm player'larda kalite aynı olmalı. sadece player'ın kontrast, parlaklık vs. gibi ayarların default değerleri farklı olduğu için görüntü farklı gelir. zaten çoğu player'da da var kontrast ayarı falan..

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
sadece kontrast ayariyla olacak is degil onlar. :) yukarıdaki resimlerin hicbirinde kontrast, brightness vs ayarlariyla oynanmadi.

Z7vrF.png

---------- Post added at 00:54 ---------- Previous post was at 00:52 ----------

0snvd.png

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
arkadaşım videoda olmayan bir sakalı veya ince bir kılı/saçı player kullanarak oraya koymanın imkanı yok :) olanı kaybedebilirsin ona bi şey diyemem ancak senin de gösterdiğin gibi mesela ikinci resimde sharpen/keskinlik değeri 307 verilmiş, belki diğerinde 200. kontrast ile oynanmadı diyorsun, tamam sen oynamadın da, nasıl diyeyim, bir player denizin maviliğini sıfır alırken diğeri gökyüzünün maviliğini sıfır alır (saçma bi örnek mi oldu :D). he şunu diyebilirsin bak, orjinal çözünürlüğü atıyorum 800x600 olan videoyu tam ekran yaptığımda hangi player daha kaliteli görüntü verir. burda player önemli çünkü yeni kareler falan oluşturulması gerekiyor vs.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
videoda olmayan biseyi verebildigini söyleyen yok zaten olamaz öyle bisey :) ama kaynak görüntüyü ince filtre,render ayarlariyla yada direkt GPU destegiyle daha iyi veren playerler var, mcp standart ve yetenekleri, ayarlari sınırlı bi program dedigim bu. Kontrast, parlaklık vs cogu playerde var ama diger ince ayarlar hepsinde yok. daha bunun altyazi destegi var, ses özellikleri desteği var, arayüz ve tema destegi var.. var oğlu var...

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
demek istediğim o benim de, mesele ayarlarla halledilebiliyor. he her player'ın ayarı o kadar detaylı mı değil tabi :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Güzel bir çalışma olmuş, uğraşmışssın, eline sağlık. Görüntülerden en çok Splash'ı beğendim, indirip deneyeceğim.
.

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Karşılaştırmayı orjinal ayarlarda bir kez daha yapmanızı öneririm.
Çünkü çoğu kişi ben de dahil yükledikten sonra sorun çıkmadığı takdirde player ayarları ile oynamaz.
Mesela ben az önce daum pot player'dan etkilendim ama media player classic ile birebir aynı görüntü verdi.
Belki de orjinal ayarlarda ikisi de aynı directshow filtresini kullanıyor.
Aynı şekilde ben ffdshow ile oynayarak daha güzel görüntü elde edebiliyorum ama parametreler bütün filmler için farklı oluyor. Tek ayar yapıp bütün filmleri aynı ayarda izlersek bazılarının kalitesini arttırabildiği gibi bazılarını düşürebiliyor, o yüzden en iyisi orjinal ayarlarda kalmak.
Dediğim gibi karşılaştırma orjinal ayarlarda yapılmalıydı.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu anketteki playerlerin içinde denemediğim 2 player var Daplayer ve Zoom görüntülerinede bakınca baya iyi görüntü vermişler onlarıda denicem...

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
hepsini denedim ama yalandan değil gerçekten denedim hala da deniyorum ama sonunda potplayer rulezz:)

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
ben Miro 4 derim daha yeni bilgisayarımda 20 gb bir HD film miro 4 de oynatım ve görüntüsünü led tv me aktardım hd izledim 1080p harika sonuc aldım
[h=1][/h]

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
MİRO 4 yapabildikleri coğu işlemi icinde barındırır

Her türlü medya dosyasını oynatabileceğiniz eski adıyla Democracy Player olarak tanıdığımız Miro, sahip olduğu birçok farklı özellik ile ücretsiz medya oynatıcıları arasında işlevselliği ile ön plana çıkan alternatif bir araç. Açık kaynak olarak sürekli geliştirilen yazılım güçlü özelliklerini şık arayüzüyle sunuyor.

Tüm medya dosya formatlarını destekleme, internet tv kanallarına kayıt olma ve izleme, tam ekran çevrimiçi video özelliği, geniş HD video ağı ile en kaliteli görüntüyü yakalama ve YouTube videolarını indirme gibi birçok özelliği Miro (Ücretsiz İnternet Televizyonu ve HD Video Oynatıcı) içerisinde bulup faydalanabilirsiniz. BitTorrent desteği sayesinde torrent dosyalarını indirebilen yazılım indirme hızı konusunda da oldukça iddialı.
Klasik video ve müzik oynatıcılara göre pek çok ekstra özellik sunan Miro ile video ve müzik dosyalarını dilediğiniz formata dönüştürerek mobil cihazlara uygun hale getirebilirsiniz. Android cihaz sahipleri programdan masaüstü senkronizasyon aracı olarak yararlanabilir. iTunes kullanıcıları dilerse birkaç adımla kopyalama işlemi yapmadan arşivlerini Miro ile yönetebilirler.
Miro internet üzerinden video izlemeyi daha kolay ve eğlenceli hale getirirken popüler ve güncel konularla ilgili beslemeleri size sunabiliyor. Gelişmiş video arama seçenekleri ile aradığınız tüm videolara rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve en beğendiğiniz videoları bilgisayarınıza indirebileceğiniz Miro sahip olduğu basit ve sade arayüz ile kolaylıkla kullanılabiliyor.

Burdan indire bilirisiniz

http://www.tamindir.com/program/14004/Miro.htm

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

yorumunu bekliyorum