MEB'in ayırdığı bütçeler yeterli mi?

Bu konuyu okuyanlar

cagdasyavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- Devlet okulları gerçekten ücretsiz mi?
- Velilerin okul yönetimleriyle yaşadıkları şikayetler neler?
- Eğitime ayrılan bütçeler yeterli mi?

Bu sorulara yanıt aradığım videom hakkında eleştiri ve yorumlarınızı beklerim arkadaşlar...

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933

Bu sorulara yanıt aradığım videom hakkında eleştiri ve yorumlarınızı beklerim arkadaşlar...

AA o kadar fazla ki diyanete para lazım oldu mu eğitim bütçesinden kesilip veriliyor. Yahu sen diyanetsin milyarlık bütçeyi sen nasıl harcıyorsun.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
AA o kadar fazla ki diyanete para lazım oldu mu eğitim bütçesinden kesilip veriliyor. Yahu sen diyanetsin milyarlık bütçeyi sen nasıl harcıyorsun.

İmamların ‘dini ihtiyaçlarını’gideriyorlar herhalde!

Her diyanet görevlisinin bir tane jakuzisi olmak zorunda. Yoksa abdest alamıyorlar(!)

Ne yazık ki ülkemizde en az değer verilen alanlardan biri eğitim. Zamanı geldiğinde ülkemiz yapılan bu hataların sonucunu görücek.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
İmamların ‘dini ihtiyaçlarını’gideriyorlar herhalde!

Her diyanet görevlisinin bir tane jakuzisi olmak zorunda. Yoksa abdest alamıyorlar(!)

Ne yazık ki ülkemizde en az değer verilen alanlardan biri eğitim. Zamanı geldiğinde ülkemiz yapılan bu hataların sonucunu görücek.

Kötü olan tarafı eğitim hadi yarın düzelttim de meyvelerini seneye alabileceğin bir alan da değil. Çağdaş, bilime, insana dayalı bir sistem kursan bile geri dönüşü kuşakları bulacak. Ancak ülkemiz inşallah kıyamete kadar var olacaktır bunun üzerine gidilmeli ancak biz fen liselerini kapatıp imam hatip olarak değiştiriyoruz.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Kötü olan tarafı eğitim hadi yarın düzelttim de meyvelerini seneye alabileceğin bir alan da değil. Çağdaş, bilime, insana dayalı bir sistem kursan bile geri dönüşü kuşakları bulacak. Ancak ülkemiz inşallah kıyamete kadar var olacaktır bunun üzerine gidilmeli ancak biz fen liselerini kapatıp imam hatip olarak değiştiriyoruz.

Hocam öyle bir duruma geldi ki, bazı fen liselerinde seçmeli dersleri bile din seçtirmeye çalışıyorlar. Sırf bu yüzden okul değiştiren tanıdıklarım var.

Eğitim dediğiniz gibi meyvesini uzun süreçte aldığımız bir dal. Şuan adam gibi bir sistem kurulsa bile bunun meyvesini almak için en azından 18-20 yıl var.

cagdasyavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef arkadaşlar dediğiniz gibi eğitime yapılan yatırımların geri dönüşü bir nesil sonra oluyor. Ama bu yatırımı yapmamız ve bunu iyi anlatmamız şart