MEB Sitelerine Giremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Fatih Güven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar. Uzun zamandan beri MEB sitelerine (e-okul,EBA,ODSGM) gibi sitelere giremiyorum. Girmek istediğimde "Bu siteye ulaşılamıyor. eokulyd.meb.gov.tr ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı" hatası ile karşılaşıyorum. Nedenini ve çözümünü yazarsanız çok sevinirim

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Merhabalar. Uzun zamandan beri MEB sitelerine (e-okul,EBA,ODSGM) gibi sitelere giremiyorum. Girmek istediğimde "Bu siteye ulaşılamıyor. eokulyd.meb.gov.tr ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı" hatası ile karşılaşıyorum. Nedenini ve çözümünü yazarsanız çok sevinirim
Siteye çok yoğun bir ilgiden dolayı (girişten dolayı da diyebiliriz) sitenin server yanıt vermiyor olabilir?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bağlandığın tarayıcı ne? İşletim sistemin ne? Mesela Windows XP ve İnternet Explorer ile güvenlik nedeniyle izin verilmiyor olabilir.

Fatih Güven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Siteye çok yoğun bir ilgiden dolayı (girişten dolayı da diyebiliriz) sitenin server yanıt vermiyor olabilir?
Alakası yok çünkü 1.5 aydır falan giremiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alakası yok çünkü 1.5 aydır falan giremiyorum
Bağlandığın tarayıcı ne? İşletim sistemin ne? Mesela Windows XP ve İnternet Explorer ile güvenlik nedeniyle izin verilmiyor olabilir.
Chrome ve Mozilla Firefox ile de giriyorum olmuyor. Windows 8 kullanıyorum

Önceden görebiliyordum son zamanlarda (1.5 aydır falan) giremiyorum

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
DNS ayarlarını değiştirdiysen veya bu işlemi gören bir uygulama kurduysan (Hot Spot Shield gibi) ondan kaynaklıdır.

Fatih Güven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
DNS ayarlarını değiştirdiysen veya bu işlemi gören bir uygulama kurduysan (Hot Spot Shield gibi) ondan kaynaklıdır.
Öyle bir şey yapmadım ama kendiliğinden olmuş olabilir mi? Dediğin programları da kurmadım. Bir ara sadece Driver Booster kurmuştum o kadar onu da driver güncellemesi yapıp ise yaramadığını anlayınca silmiştim

Başka neden kaynaklanıyor olabilir? Çözümünü biliyorsan lütfen yaz

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bios'a girebiliyorsan sistem saatine bir bak ne gösteriyor. Yanlış zamana ayarlıysa düzelt.

Eric wan dyk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Bu siteler yalnizca turkiye iplerinde calisir

Fatih Güven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Tarayıcılarda kullandığın eklentilerden de kaynaklanabilir. Addblock veya NoScript türleri kurulumu?

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
hangi oparatörün wifisini kullanıyorsanız söyleyin hatta dnns ayarlarını değiştirte bilirsin