Meb onaylı Bilgisayar işletmenliği sertifikası

Konusu 'Diğer Yazılım Konuları' forumundadır ve sonercelix tarafından 29 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. sonercelix

sonercelix Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

- Meb onaylı Bilgisayar işletmenliği sertifikası

Merhabalar, Meb onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası için kursa gitmek şart mıdır? Kurs içeriğinde
    Bilgisayar donanım ve yazılım bilgisi, Word, Excel, Powerpoint, outlook , internet kullanımı var.
    Kursa gidilmeden sınava girilmiyor mu, sürücü belgesi olayında olduğu gibi.

2. timuruntorunu

timuruntorunu Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    devlet işi için arıyosan derste aldığın bilgisayar dersi sertifika olarak kabul ediliyor, diğer konuyu bilmiyorum

3. ffgul

ffgul Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    >>Bu kursu bir halk eğitim kurumunda veren bir öğretmen olarak şunu söyleyebilirim ki;
    >>Yeni ismi BİLGİSAYAR KULLANIM KURSU(eski ismi; bilgisayar işletmenlik kursudur) 7 Modülden (konudan) oluşmaktadır.
    1.Modül;Bilgisayar kullanım modülü(henüz foyet kodu yoktur.)
    2.Modül;İşletim sistemleri temelleri
    3.Modül;İşletim sisteminin gelişmiş özellikleri (win-7 işletim sistemi)
    4.Modül;Kelime işlemci(office word 2010)
    5.Modül; Elektronik tablolama(Office excel 2010)
    6.Modül; Sunu hazırlama (Office power point 2010)
    7.Modül; İnternet ve e-posta yönetimi, modüllerinden oluşmaktadır..
    Kursun tamamı 160 saat olup 160 saatin 5 te 1'i kadar devamsızlık hakkınız( 32 saat) vardır.Ayrıca milli eğitim bakanlığının yeni uygulamaya koymuş olduğu her modülden de 5 te 1 i kadar devamsız oranı vardır..
    >>O nedenle bırakın gitmeden almayı belli bir saati aşarsanız devamsızlıktan kalırsınız...
    >>Devamsızlık yapmayan yada sınırları içinde yapıp her modülün sınavından başarılı olan kursiyerlerimize kurs sonunda 1 adet il yada ilçe milli eğitimden onaylı sertifika ve okulun düzenlemiş olduğu transkript verilir(üzerinde almış olduğunuz modüller ve saatleri yazar.Başka kurslara giderseniz bu transkripti gösterek o mödülden başka kursta muaf sayılmanız için...Örneğin; tıbbi sekreterlik kursunun ilk modülü de işletmenlik kursumuzun ilk modülüyle aynıdır.)
    >>Bakanlığın kursiyerlerimizden istemiş olduğu şey kursa devam zorunluluğudur...

4. nurtacfirat

nurtacfirat Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam, yani "Bilgisayar Kullanımı" sertifikasını alan biri KPSS' de Bilgisayar İşletmenliği mesleğini seçebilir mi?
    Kpss de bu meslek için zorunluluk: Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası.
    Ve ben bu sertifikayı aldım fakat web tasarımı dersi görmedik. Sorun olur mu ?

Sayfayı Paylaş