MEB 2017 TEOG 1. Nakil Sonuçlarını Açıkladı!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
542a75e6f493b81280feea9f.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2017 TEOG 1. nakil sonuçlarının e-Okul'da açıklandığını duyurdu. MEB'in alt sitelerinden olan e-Okul duyrusu sayfasında TEOG 2. nakil başvuruları başladığı belirtildi. TEOG’un açıklamasının ardından lise tercih sonuç üzerinden veliler ve öğrenciler bakanlığın resmi web sitesine girdi. Bundan sonra süreç nasıl devam edecek? Bakanlık yayımladığı kılavuzda açıklık getirdi. İşte sonuçları ve nakil başvuru takvimleri…

Milli Eğitim Bakanlığı, veliler ve öğrenciler tarafından beklenen sonuçları sabah saatlerinde açıkladı. Sonuçların açıklanmasından hemen sonra MEB, 2017 TEOG2. Nakil başvurularının başladığını e-Okul’un duyuru kısmında paylaştı. Öğrenciler, sonuçları gördükten sonra kayıt işlemleri veya nakil başvurularına devam edecek. İşte sonuç sayfası ve yapılması gereken işlemler…

Sonuç Sayfası İçin Tıklayın!

Bakanlık, resmi duyuruda ikinci nakil başvurularının başladığını duyurdu.

Başvuru İçin Tıklayın!

Kayıt işlemleri nasıl olacak?

Bakanlık yayımladığı kılavuzda kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağını açıkladı. Buna göre;

Ortaöğretimi kurumlarına atanan öğrenci kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır. Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır. Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır.

Bakanlık sözleşme üzerinden uyarıyor

Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir. Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğretim Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

Nakil başvurusuna devam eden veliler için “Açık kontenjan” konusunda önemli açıklama geldi

Belli oldu: MEB 2017 TEOG 1. nakil sonuçları! e-Okul sorgulama