Maximum Kart Fazladan Para Çekiyor Yardım!

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar işte üniversiteli aidatsız kredi kartına sahibim. Daha önce steamden 15 tl ye oyun aldim, 15,66 tl çekti. Şimdi de Lol'den 13 liralık rp aldım 13, 36 kuruş çekti.

Bankayı arıyorum biz komisyon faiz vs koymuyoruz diyor. Alışveriş yaptığım steame, lol'e yazıyorum biz küsüratsiz çektik bankanizla görüşün diyor. Benim bu kusuratlar nereye gidiyor?

Daha önceden steamden lolden ayni kartla cekerken kusurat koymuyordu son zamanlarda böyle, sebebini bilen ayni sorunu yasayan var mi? Ne yapmam gerekli? Son yaptığım alışverişin ispatı alttadir.

1ac71c4a309e29f0e9451ad49dc6bd0d.jpg

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar işte üniversiteli aidatsız kredi kartına sahibim. Daha önce steamden 15 tl ye oyun aldim, 15,66 tl çekti. Şimdi de Lol'den 13 liralık rp aldım 13, 36 kuruş çekti.

Bankayı arıyorum biz komisyon faiz vs koymuyoruz diyor. Alışveriş yaptığım steame, lol'e yazıyorum biz küsüratsiz çektik bankanizla görüşün diyor. Benim bu kusuratlar nereye gidiyor?

Daha önceden steamden lolden ayni kartla cekerken kusurat koymuyordu son zamanlarda böyle, sebebini bilen ayni sorunu yasayan var mi? Ne yapmam gerekli? Son yaptığım alışverişin ispatı alttadir.

1ac71c4a309e29f0e9451ad49dc6bd0d.jpg
Fikri olan var mu arkadaslar bu kusurat nereye gidiyor iki tarafta bilmiyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Peki bu 2 alışveriş arasında ne kadarlık bir süre zarfı geçti? Bu ücret farkı bankadan kaynaklı. Neden dersen 2 farklı alışveriş kanalıda fazla çekmiş olamaz. Böyle bir tesadüf olabileceğini düşünmüyorum. Sorun bankadan kaynaklı olduğu kanaatindeyim.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Acaba KDV falan mı hiçbir bilgim yok.
Hocam rp alisverislerinde kdv dahildir normalde ayni olayi bu yaz steamde de yaşadım kusuratli geldi.

Peki bu 2 alışveriş arasında ne kadarlık bir süre zarfı geçti? Bu ücret farkı bankadan kaynaklı. Neden dersen 2 farklı alışveriş kanalıda fazla çekmiş olamaz. Böyle bir tesadüf olabileceğini düşünmüyorum. Sorun bankadan kaynaklı olduğu kanaatindeyim.

Ben de öyle düşünüyorum. Steam'in de merkezi yurt dışı , riot 'un da. Bu konuda bankayi defalarca aradim fiema yurtdışı kaynakli olduğundan ayrıntıyı göremiyoruz ama estra bizim tarafimizdan konulan bir ucret yok dediler.

Riot tarafindan bana gelen cevap ise su sekilde :
291d9df9fb5ffe8d586d8de0f074b8d2.jpg

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Bankayı telefonla aramayın, gidin şubesini ziyaret edin ve detaylı harcama dökümünü isteyin, paraların neden çekildiği birdenbire ortaya çıkacaktır :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bankayı telefonla aramayın, gidin şubesini ziyaret edin ve detaylı harcama dökümünü isteyin, paraların neden çekildiği birdenbire ortaya çıkacaktır :)
Ya simdi 30 kurus için o kadar uğraşmak istemiyorum uzak biraz banka hwehalde yurtdisi kaynaklilarda fiyat farki binmis kurdandir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ya simdi 30 kurus için o kadar uğraşmak istemiyorum uzak biraz banka hwehalde yurtdisi kaynaklilarda fiyat farki binmis kurdandir.
Ama anlık kur değerleri üzerinden hesaplanıyor. Müşteri temsilcin varsa direk onu arayıp sor. Çağrı merkezindekiler pek bilgiye sahip değiller.