Max. 3000tl laptop önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Leerbox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar mühendisliği 1. Sınıf öğrencisiyim. Dolar daha fazla yükselmeden beni bi kac yıl idare edebilecek, çok ağır olmayan, şarji uzun giden bi laptop arıyorum. Estetik değer gözetmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Merhaba :)

Öncelikle bu fırsatı kesinlikle kaçırmamanızı öneririm çünkü 4000 tl lik bilgisayaara %25 lik bir indirim yaparak 3000 tl ye düşürmüşler kesinlikle çok iyi bir fırsat :)

HP 17-AK009NT AMD A10 9620P 8GB 1TB Radeon 530 Freedos 17.3" Fiyatı

Her neyse şöyle özetliyim

6 Saat ve üstü şarj süresi (şimdi çok değil gibi gelicek ama bilgisayarı sağlıklı bir şekilde kullanırsanız 10 saat bile gider)
8GB ram a sahip eğer herhangi bir mühendislik programı gerekirse çok rahat yardımcı olur (Mühendislikten anlamam ne yapılır filan programı varsa diye söyledim hani grafik filan gerektirir mi bilmiyorum ama çok hızlı çalışıcaak )

2-4 KG gibi bir ağırlığı var ki bu bence gayet uygun bir ağırlık

Ekran karıtıda küçümsenemez açıkçası ne bileyim oyun oynamayı seviyosanız yada sıkılırsanız oyun yükleyip oynayabilirsiniz

1TB lık bir alana sahip bu gayet güzel bir depolama alanı geniş geniş kullenilabilir yani :) (1000 GB)

17 Inch lik ekranıyla da bir laptopa göre gayet geniş bir ekrana sahip olucaksınız (Inch pek anlaşılmıyorsa eni yaklaşık 40 cm yüksekliğide 25 cm filan)

Ha bide şu var içinde işletim sistemi free dos yani bu pc nin yanına 10-15 tl lik de bir windows 10 almanızı tavsiye ederim :)

Bleus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz daha detaylandırabilir misin? Amd ekran kartı oyunlarda sorun çıkartabiliyor deniyor. Çok oyun oynamam ama az olsa da oynadığımda sorun çıkar masın.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kardeş Amd ekran kartları evet bazen oyunlarda sıkıntı çıkartabiliyor maalesef çünkü ekran kartların driverlarına çok önerm vermiyorlar yada veremiyorlar bilemiyorum :/
Mesela şu aralar fortinte a merak saldım ama 1GB 256 bit lik (asus 4890) ekran kartı ile oynayamıyorum ama arkadaşım nvidia gt640 512mp lık ekran kartıyla oynayabiliyor çünkü benim driverlarım geride kaldığı için oyunu çalıştıramıyorum ancak 5 fps filan görebiliyorum Nvidia gt640 ta ise en düşük ayarlar 40 fps rahatlıkla oynanabiliyor :)

Her neyse şöyle söyleyeyim benim ekran kartı biraz eski 2009 yılında çıkmış desem anlarsın yani :D Senin alacağın laptopta ise RX 540 var biraz araştırdım 2017 senesinde filan çıkmış yani AMD hala driver çıkartıyor olmalı ki bu driverlar 5-6 sene rahat idare eder ha 5-6 dedim diye çok az diye düşünme EN AZ 5-6 sene her türlü idare eder için rahat olsun :)

Dumbledor3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Ben de 3000 TL civarında laptop almak istiyorum. Laptopu oyun için değil, intenette sörf yapmak, Office programlarını kasmadan kullanmak, film izlemek gibi işler için kullanacağım.
Araştırdığım kadarıyla bir kaç laptopa denk geldim, sizin de bakmanızı veya olumlu ya da olumsuz şekilde yönlendirmenizi rica ediyorum.

HP 15 Smoke Grey Intel Core i3 6006U 4GB 500GB Windows 10 Home 15.6"

HP G5 250 Intel Core i3 5005U 4GB 500GB R5 M330 Windows 10 Home 15.6"

HP 250 G6 Intel Core i3 6006U 4GB 500GB R5 M430 Windows 10 Home 15.6"

Asus X540LA-XX1032T Intel Core i3-5005U 2GHz 4GB 500GB Intel HD Graphics 5500 15.6"

Not: AMD işlemci almayı tercih etmiyorum.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
@Dumbledor3 lütfen başkalarının konusuna yandan yandan yeni konu açmayalım Bir sorun varsa forumda konu açabilirsin !

Dumbledor3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Dumbledor3 lütfen başkalarının konusuna yandan yandan yeni konu açmayalım Bir sorun varsa forumda konu açabilirsin !

Selam,

Yeni Forum Kuralları

1- Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Sunucumuz arama için oldukça hızlıdır ve bu işlem sadece birkaç saniyenizi alır. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa yenisi açılamaz.

ilk kuralı uyguladığım için bu konuya yazma gereği duydum, konu bakımından aynı, yeni konu başlığı oluşturmam gereksiz olacaktı. Bir konu altında hem fikirlerimizi hem de tecrübelerimizi kıyaslarız diye düşündüm.

Ben de orada birkaç tane laptop belirttim, hem konu başlığını açan kişi de görsün hem de diğer arkadaşlarda bunun üzerine yorum yapsın diye

Bu şekilde olduğu zaman, yandan yandan olacaksa, ilk kuralı ya değiştirin ya da kaldırın.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ben yetkili değilim öncelikle bunu belirtryim yani bana bu kuralı kaldırmamı söyleyemezsiniz yada söyleyin forumu değiştiremem öylesine bir üyeyim :D

İlk kuralı yanlış anlamışsınız.Orada yazanı şöyle açıklayayım şimdi bu konunun sahibi mühendislik 1. sınıfım demiş ve buna göre bir laptop istemiş bizde buna göre laptoplar öneriyoruz ancak siz mühendislikle alakası olmayan bir bilgisayarı konu sahibine sunuyorsunuz.Ha birde şunu söyleyeyim 1. kuralın amacı şu diyelimki birisi bi kaç yıl önce ''X bilgisayar parçam arızalandı'' diye bir konu açtı ve o konu çözüldü siz ise gidip ''X bilgisayar parçam arızalandı'' diye o konunun aynsıısnı açtınız.Evet bu o kuralı çiğnemektir gidip oradan yararlanmak varken siz aynısını bir daha soruyorsunuz ve gereksiz kalabalık oluyor konu listesinde işte bu yasak.

Herneyse sizin yapmanız gereken foruma bi göz atmanız arama yerinden aramanız (sağ üstte) eğer forumda size uygun 3000 tl lik laptop yok ise yeni bir konu açmalısınız.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Y
Ben yetkili değilim öncelikle bunu belirtryim yani bana bu kuralı kaldırmamı söyleyemezsiniz yada söyleyin forumu değiştiremem öylesine bir üyeyim :D

İlk kuralı yanlış anlamışsınız.Orada yazanı şöyle açıklayayım şimdi bu konunun sahibi mühendislik 1. sınıfım demiş ve buna göre bir laptop istemiş bizde buna göre laptoplar öneriyoruz ancak siz mühendislikle alakası olmayan bir bilgisayarı konu sahibine sunuyorsunuz.Ha birde şunu söyleyeyim 1. kuralın amacı şu diyelimki birisi bi kaç yıl önce ''X bilgisayar parçam arızalandı'' diye bir konu açtı ve o konu çözüldü siz ise gidip ''X bilgisayar parçam arızalandı'' diye o konunun aynsıısnı açtınız.Evet bu o kuralı çiğnemektir gidip oradan yararlanmak varken siz aynısını bir daha soruyorsunuz ve gereksiz kalabalık oluyor konu listesinde işte bu yasak.

Herneyse sizin yapmanız gereken foruma bi göz atmanız arama yerinden aramanız (sağ üstte) eğer forumda size uygun 3000 tl lik laptop yok ise yeni bir konu açmalısınız.
Yıllar önce durum farklı olabileceği için yenisini açabilir sorun yok.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Selam,

ilk kuralı uyguladığım için bu konuya yazma gereği duydum, konu bakımından aynı, yeni konu başlığı oluşturmam gereksiz olacaktı. Bir konu altında hem fikirlerimizi hem de tecrübelerimizi kıyaslarız diye düşündüm.

Ben de orada birkaç tane laptop belirttim, hem konu başlığını açan kişi de görsün hem de diğer arkadaşlarda bunun üzerine yorum yapsın diye

Bu şekilde olduğu zaman, yandan yandan olacaksa, ilk kuralı ya değiştirin ya da kaldırın.
Konu açabilirsiniz hocam.

Son düzenleme:

Son mesajlar