Max 3000 TL Telefon Önerisi

Hangisi

• Samsung Galaxy S8

Kullanılan: 6 37.5%
  • Sony XZ PREMİUM

Kullanılan: 4 25.0%
  • Nokia 8

Kullanılan: 0 0.0%
  • Mate 10

Kullanılan: 4 25.0%
  • LG V30

Kullanılan: 2 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Evet arkadaşlar.Max 3000 tl (İTHALATÇI OLMASIN).Biraz ileri bir zamanda alacağım şimdiden kafamdaki soru işaretlerinin kalkmasını istiyorum.O zamana kadar bütçem belki değişir,artar,azalır bilmiyorum ama tahmini bütçe bu.
Performans'a önem veririm.Bana 1 saat oyunu kasmadan,üzerinde sucuk pişirilmeden oynatacak bir cihaz lazım.Kamerası'da iyi olsun yani.Çift kamera önemli değil.Ana kamera ve ön kamera güzel çeksin yeter.Pil olarak normal kullanımın biraz üstünde çıkartacak bir pil lazım.Su geçirmezlik de olursa çok iyi olur.Tasarım olarak pek önem vermiyorum bana vereceği önemli.Genel olarak kriterlerim bunlar.Birde bu telefonun bana 4-5 yıl yetmesi lazım.İlk 3 yıl kullanıcı hatası dışında sorunsuz geçirsin,4 ve 5. yılda hafif kasılmalar,batarya düşmesi olacak elbet.Aşağıya benim aklımdaki cihazları koyuyorum ve lütfen anketi doldurun.

1-Samsung Galaxy S8
Cihaz güzel,performansı kamerası iyi ama bataryası beni şüphelendiriyor.Günde 1 saat oyun,1 saat müzik 1,2 saat de başka şeyler yaparım.Yeter mi acaba.Birde uzun ömürlülük.

2-Sony Xperia XZ PREMİUM
Yine çok iyi bir cihaz,performansı efsane,kamerası efsane bir telefon.Bataryası da beni çıkartıcağını düşünüyorum.

3-Nokia 8
Adında zaten bir kalite var.Performansı iyi ama kamera ve batarya hakkında pek iyi şeyler söylenmiyor.

4-LG V30
Ülkeye gelmedi ve fiyatı belli değil ama biraz zaman geçince bu fiyatta olacağını ön görüyorum.Cihazın her şeyi efsane,çok beğendim ama ön kamerası,tam bir rezalet.Tipim yok çok selfie çekmem ama ara sıra hatıra olsun diye çekerim.Onunda kaliteli çıkmasını istiyorum.

5-Huawei Mate 10
Yine güzel bir model.Çoğu özelliği iyi (batarya dışında yazılımla düzeltilir bence) ama su geçirmezliği yok.O sıkıntı.

GENEL OLARAK AKLIM XZ PREMİUM VE S8'E YATIYOR.ÇÜNKÜ İKİSİNDE DE ARADIĞIM TÜM ÖZELLİKLER VAR.AŞAĞIYA BAŞKA ÖNERİNİZ VARSA BEKLİYORUM.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Yalnız V30'un fiyatı miminum 4000 TL olucak 3000 TL ye satılmaz Tavsiyem kesinlikle Galaxy S8

Reaksiyon puanı
64
S8+ kullanıcısı olarak S8'i öneririm. Ekran boyu ile bataryalarını oranlarsak S8+ ile aynı batarya ömrünü verecektir. Bahsettiğiniz herşeyi aynen bende hatta bazen daha da abartılısını yapıyorum. Cihaz pil ömrü olarak çok iyi performans veriyor ama bazen güç tasarruf modunu açtığım oluyor. Gün içinde her an dışarda birisi olarak daha beni bir kere yarı yolda bırakmadı. Şarj 40' ın altına geldiğinde tasarruf modu ile yola devam ediyorum. Durum bu evreye gelene kadar Level U bluetooth bağlantısı ile sürekli müzik dinler ve always on display aktif kalır. Oyunlarda ekran kasa oranı çok büyük fark ettiriyor ama tam ekran modunu açınca oyunlarda belirli kısımlar görünmüyor. Zamanla oyunları buna uyarlamya başlarlar ki birçok yun bu 16:9 a uygun hale geldi. Kamera ya zaten söylencek söz yok. EFSANE fotoğraflar çekiyor. Sormak istedikleriniz varsa sorun lüttfen.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Eğer 3000TL ye S8 bulursan kaçırma derim. Mate 10 ithalatçı dışında 3000 altına inmez. V30 ithalatçısı da 3000 altına inmez.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
S8+ kullanıcısı olarak S8'i öneririm. Ekran boyu ile bataryalarını oranlarsak S8+ ile aynı batarya ömrünü verecektir. Bahsettiğiniz herşeyi aynen bende hatta bazen daha da abartılısını yapıyorum. Cihaz pil ömrü olarak çok iyi performans veriyor ama bazen güç tasarruf modunu açtığım oluyor. Gün içinde her an dışarda birisi olarak daha beni bir kere yarı yolda bırakmadı. Şarj 40' ın altına geldiğinde tasarruf modu ile yola devam ediyorum. Durum bu evreye gelene kadar Level U bluetooth bağlantısı ile sürekli müzik dinler ve always on display aktif kalır. Oyunlarda ekran kasa oranı çok büyük fark ettiriyor ama tam ekran modunu açınca oyunlarda belirli kısımlar görünmüyor. Zamanla oyunları buna uyarlamya başlarlar ki birçok yun bu 16:9 a uygun hale geldi. Kamera ya zaten söylencek söz yok. EFSANE fotoğraflar çekiyor. Sormak istedikleriniz varsa sorun lüttfen.
hocam sağ olasın.çok iyi özetlemişsin şu an bir sorum yok.ileride olursa sorarım.bu arada keşke bixby yerine kızıl ötesi falan koyulsaymış.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Huawei Mate 10 derdim ama suya dayanıklı değil o kadar para veriyoruz olmalı artık. O yüzden bu listeden XZ Premium diyorum. Tasarımı hoşuna gitmiyorsa LG V30 o zaman.

Reaksiyon puanı
64
hocam sağ olasın.çok iyi özetlemişsin şu an bir sorum yok.ileride olursa sorarım.bu arada keşke bixby yerine kızıl ötesi falan koyulsaymış.
Kızıl ötesi cihazda bulunuyor. Bu arada iris mükemmel çalışıyor. Yüz tanima gibi birçok guvenlik onlemi var. Kamera hakkinda dün dogaclama oynamadan cektigim bir gorseli paylasmak isterim.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Galaxy S8 derdim ben . Nokia 8 'i direkt ele , geri kalan 3 ü iyi cihazlar ama Mate 10 ve V30 'un o fiyata geleceğini sanmıyorum . Sony nin arayüzüde fazla sade , seversen alabilirsin samsung kadar özellik yok , ayrıca ekran kasa oranıda kötü samsunga göre onun harici sony de iyidir .

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Kızıl ötesi cihazda bulunuyor. Bu arada iris mükemmel çalışıyor. Yüz tanima gibi birçok guvenlik onlemi var. Kamera hakkinda dün dogaclama oynamadan cektigim bir gorseli paylasmak isterim.
Bir kaç sitede yok yazıyordu.Neyse öğrendiğim iyi oldu.Teşekkürler bu arada
--- Gönderi Güncellendi ---

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Kamera da en iyisi Mate10 oda türkiye gelmeyecek. O yüzden v30 en iyi kamera oda 4000 lira olur. Bütçen en fazla 3000 demişsin o yüzden s8 kamera da en iyisi. Beni 4 5 yıl götürsün demişsin xz premium dan başka seni 4 5sene götürecek yok.
Bence xz premium almalısın. Gece çekimi hariç xz premium s8 ile eşit=iyi. 960 kare çekiminçok keyifli. Ekran kalitesi bariz hepsinden iyi. Pil aralarında en iyisidir. Tasarımda sıkıntı yapmıyorum demişsin xz premium tek geçiyorum arzularına göre

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
4-5 yıl diyorsan S8’i ele. S8 1-2 sene için muhteşem ama uzun vadede amoled yanığı, arayüzde kasmazlar, bataryanın leş olması gibi sorunlar baş gösterebilir. Uzun vade istiyorsan XZ Premium öneririm. arkadaşım Xperia Z’yi 5 sene kullandı sonra da annesine verdi :D uzun vadede Sony telefonlara güvenebilirsin. Nokia 8 de iyi bir seçenek olabilir benim uzun vade için tercihim 1-XZ Premium 2-Nokia 8 mate 10 pro gelecek buraya o da yüksek fiyatlı olur V30 da yüksek fiyatlı olur o yüzden onları saymadım. Ama 3000’e düşerse V30 derim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Samsung S8 ve Note8 serisinde batarya ömrünü arttırdığını söyledi.Misal olarak normalde 1 yıl sonunda batarya ömründen %15 gidiyorsa Samsung bunu %5 e indirdiklerini söylemişti.Batarya konusunda sıkıntın olmasın.Fakat bugün bir video izledim Oreolu XZ Premium Iphone X i hız testinden yendi.Bana kalırsa bunların arasından XZP çok daha uzun ömürlü.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
LG V30 895 euro dan amazon.de üzerinde siparişe açıldı sonra kapandı. Ülkemize gelirse LG Türkiye tarafından bence pahalı olur ki geçen sene çekildiklerini falan açıklamışlardı. (mobil) Belki paralel ithalatlar daha hesaplı satılabilir.

Sony Xperia XZ' nin bence en büyük eksisi kocaman kasa da ekranının küçücük olması. Bu tasarım dili sona erdi.

S8 ,Huawei Mate 10 (N8 & Mate10 pro) gelirse Oneplus 5t arasından seçim sana kalmış.

Son düzenleme:

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
4-5 yıl diyorsan S8’i ele. S8 1-2 sene için muhteşem ama uzun vadede amoled yanığı, arayüzde kasmazlar, bataryanın leş olması gibi sorunlar baş gösterebilir. Uzun vade istiyorsan XZ Premium öneririm. arkadaşım Xperia Z’yi 5 sene kullandı sonra da annesine verdi :D uzun vadede Sony telefonlara güvenebilirsin. Nokia 8 de iyi bir seçenek olabilir benim uzun vade için tercihim 1-XZ Premium 2-Nokia 8 mate 10 pro gelecek buraya o da yüksek fiyatlı olur V30 da yüksek fiyatlı olur o yüzden onları saymadım. Ama 3000’e düşerse V30 derim.
Tanıdığım s3 kullanıyor.1 sene önceye kadar gayet iyiydi.Kullanıcı forumlarında da note 4,s6 gibi öyle çok kasma olduğunu söylemiyorlar.S6 biraz 7.0'la sorun olmuş ama.Ama evet sony biraz daha götürür gibi geliyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Tanıdığım s3 kullanıyor.1 sene önceye kadar gayet iyiydi.Kullanıcı forumlarında da note 4,s6 gibi öyle çok kasma olduğunu söylemiyorlar.S6 biraz 7.0'la sorun olmuş ama.Ama evet sony biraz daha götürür gibi geliyor.

o senin dediğin telefonlar ölü cihazlar galaxy s6 tam bir facia zaten Note 5 bile hala oldukça performanslı benim sana önerim galaxy s8 olacaktır merak etme seni uzun yıl boyunca götürür eğer bütçeni arttırabilirsen note 8 daha uzun ömürlü cihaz

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
o senin dediğin telefonlar ölü cihazlar galaxy s6 tam bir facia zaten Note 5 bile hala oldukça performanslı benim sana önerim galaxy s8 olacaktır merak etme seni uzun yıl boyunca götürür eğer bütçeni arttırabilirsen note 8 daha uzun ömürlü cihaz
xz premium ve s8 arasında kaldım.ikiside güzel ancak xz premium hoparlör sorunu var galiba.bir bilgisi olan veya deneyimleyen varsa söyliyebilir mi?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
xz premium ve s8 arasında kaldım.ikiside güzel ancak xz premium hoparlör sorunu var galiba.bir bilgisi olan veya deneyimleyen varsa söyliyebilir mi?

Ses konusunda sıkıntısı yok ancak kamerada her türlü s8 2 adım önde o kadar para ödenen bir cihazın ekran kasa oranının düşük olması kötü performansta da geri ama şimdi android oreo ile toplarladı xz premium'u galaxy s8 den daha ucuz bir fiyata bulabilirsen bence onu al diyecem de senin kararın saydığım eksileri umursamıyorsan kesinlikle XZ premium

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Ses konusunda sıkıntısı yok ancak kamerada her türlü s8 2 adım önde o kadar para ödenen bir cihazın ekran kasa oranının düşük olması kötü performansta da geri ama şimdi android oreo ile toplarladı xz premium'u galaxy s8 den daha ucuz bir fiyata bulabilirsen bence onu al diyecem de senin kararın saydığım eksileri umursamıyorsan kesinlikle XZ premium
kamerası bana göre daha iyi gibi.Gerçi ikiside iyi kamera dert değil.Ama genel olarak s8'e biraz daha yatkınım.Tek sıkıntım beni 3 yıl götürür mü?amoled yanması falan olur mu?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
kamerası bana göre daha iyi gibi.Gerçi ikiside iyi kamera dert değil.Ama genel olarak s8'e biraz daha yatkınım.Tek sıkıntım beni 3 yıl götürür mü?

3 yıl boyunca götürür dert etme Gönül rahatlığıyla galaxy s8 alabilirsin eğer bütçeyi biraz daha arttırabiliyorsan s8 plus pil konusunda daha uzun saatler boyunca götürdüğü için s8 telefonun 3 yıl sonra ki pil optimizasyonu sanki 2700 mAh varmış gibi çalışabilir Telefonların pilleri bir süre sonra değer kaybettiğinden 3. yıldan sonra stabiliğini yitiriyor o yüzden de değiştirmek gerekiyor yoksa telefon aşırı ısınabilir birkaç sıkıntı doğabilir ama bütçen yetmiyorsa çok kafana takma

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
nokia 8 s8 mate 10..... yazdığın cihazların hepsi çok güzel cihazlar
ben olsam mate 10 s8 yada nokia 8 e bakardım

mate 10 suya dayanıklı cihaz diye biliyorum.