Max 2400 tl toplama pc önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Kadiryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Max 2400 tl ileriye dönük geliştirilebilir bir toplama pc önerebilir misiniz bayağı araştırma yaptım ama tam istediğim ürünü bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Max 2400 tl ileriye dönük geliştirilebilir bir toplama pc önerebilir misiniz bayağı araştırma yaptım ama tam istediğim ürünü bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Buyrun:
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlerde harici ekran kartı alabilirsiniz. İşlemciyi yükseltebilirsiniz. Birde RAM'i 16 GB'ye de ileride yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 2400 TL PC.pdf
    143.8 KB · Görüntüleme: 102

Kadiryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Teşek
Buyrun:

İlerde harici ekran kartı alabilirsiniz. İşlemciyi yükseltebilirsiniz. Birde RAM'i 16 GB'ye de ileride yükseltebilirsiniz.
TeşekKürler bunu değerlendireceğim bu APU sistem olduğu için ilk etapta tek slot ramdan kaynaklı düşük fps alacağım gibi gözüküyor

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
apu sistemlerde harici ekran kartı kullanmıyosanız eğer tek kanal ram kullanmayınız, kanser değil bilgisayarda oyun oynanmaz bile. ama çift kanal ram ile ekran kartı almanıza gerek olmaksızın apunun güzelliklerinden daha güzel faydalanırsınız. mutlaka çift modül kullanın arkadaşın önerdiği sistemde. o ilerde kısmına gelene kadar pişman olursunuz :D

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Apu sistem kuruluyordu Rami 2 tane al.

Şu an her oyunu en yüksek ayarlara alıp oynatabilen bir kart olan RX 570 li bir sistem de alabilirsin.APU ile genelde düşük ayarlarda oynarsın.
Seninkinin güç kaynağı 400 Watt. Ayrıca bende M2 SSD ve 1 TB HDD var. Ama RAM aynı.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
O işlemcinin o anakartla kullanılması için bios güncellemesi gerek,bu da 1. veya 2. nesil bir işlemci gerek demek.
Ram de 2x4 seçilebilirse gayet iyi bir sistem.
İtopya'dan alırsa ya da aldığı yerden BIOS Update yaptırır zaten.

O işlemcinin o anakartla kullanılması için bios güncellemesi gerek,bu da 1. veya 2. nesil bir işlemci gerek demek.
Ram de 2x4 seçilebilirse gayet iyi bir sistem.
RAM konusunda haklısın.

Kadiryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
İtopya'dan alırsa ya da aldığı yerden BIOS Update yaptırır zaten.

RAM konusunda haklısın.
Peki bu sisteme 2x8 16gb ram taksam ve B450 M S2H anakartı seçsem ilerde de bi fp ekran kartı alsam rahat kullanabilir miyim tavsiyeniz var mıdır ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191214-144152_Chrome.jpg
    Screenshot_20191214-144152_Chrome.jpg
    72.8 KB · Görüntüleme: 166

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Peki cs go veya gta 5 gibi bi oyunu sizce high veya ultrada oynama imkanım var mıdır?
Fazladan ekran kartı almadan evet bu iki oyunu da rahatlıkla oynatır.Aldiktan sonra hayli hayli oynatır ?
Ancak GTA 5 i High ayarlarda 30-40 FPS verir.

Kadiryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Fazladan ekran kartı almadan evet bu iki oyunu da rahatlıkla oynatır.Aldiktan sonra hayli hayli oynatır ?
Ancak GTA 5 i High ayarlarda 30-40 FPS verir.
Peki herşey için teşekkürler sanırsam kararımı verdim herkese teşekkürler :)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Peki bu şekilde ne gibi bir kaybım olur cidden bütçemi zorlıyacağım ama 100 tl daha atabilir miyim emin değilim çok sıktıysam özür dilerim arkadaşlar
Buraya bir bak:

Ka
Peki bu şekilde ne gibi bir kaybım olur cidden bütçemi zorlıyacağım ama 100 tl daha atabilir miyim emin değilim çok sıktıysam özür dilerim arkadaşlar
Kazanan 3200G.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Alabilirsen 3200g tabi ki daha iyi ama seni çok sıkıntıya sokacaksa kendini zorlama,ülke şartları malum.
İki işlemcide de Vega 8 var yani oyunlarda aşırı fark olmaz,hatta olmaz desek pekte yalan olmaz.

İşlemci gücü olarak biraz daha üstün bir islemci ama dediğim gibi zorlanacaksan R3 2200g de sıkıntı çıkartmaz.

Kadiryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Alabilirsen 3200g tabi ki daha iyi ama seni çok sıkıntıya sokacaksa kendini zorlama,ülke şartları malum.
İki işlemcide de Vega 8 var yani oyunlarda aşırı fark olmaz,hatta olmaz desek pekte yalan olmaz.

İşlemci gücü olarak biraz daha üstün bir islemci ama dediğim gibi zorlanacaksan R3 2200g de sıkıntı çıkartmaz.
Peki bu pcye 8 gb ram eklesem dediğim gibi yine ilerde ekran kartı alsam pek bi fark olur mu açıkçası bu gözüme daha iyi gözüktü :) amd ryzen 5 2400G var ve psu 550w gamepower ne olduğu belli bunun ve donanım arşivi oyun testi de vardı cs go şimdilik benim dediğim halinde benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum hem ilerde upgrade olanağı daha yüksek gibi :D

Peki bu pcye 8 gb ram eklesem dediğim gibi yine ilerde ekran kartı alsam pek bi fark olur mu açıkçası bu gözüme daha iyi gözüktü :) amd ryzen 5 2400G var ve psu 550w gamepower ne olduğu belli bunun ve donanım arşivi oyun testi de vardı cs go şimdilik benim dediğim halinde benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum hem ilerde upgrade olanağı daha yüksek gibi :D
Pardon yanlış bakmışım o sistem bu deģil :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191214-160415_Chrome.jpg
    Screenshot_20191214-160415_Chrome.jpg
    50.9 KB · Görüntüleme: 158

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635

Ne demek istediğini tam olarak anlayamadım.

Kadiryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ne demek istediğini tam olarak anlayamadım.
Şundan bahsediyorum donanım arşivinin bir videosunda apu ryzen 5 2400g ile bir sistem topluyordu kasa buydu fiyat 2100 dü ben de açıklama kısmındaki linkten kasaya geldi ve kasa bu ama daha sonra kasayı sepete eklediğimde screenshot alırken işlemciyi gördüm :( demek ki ya fiyatı kısmak için ya da stoklardan dolayı bazı ürünleri kasadan çıkarmış yerine başkalarını eklemişler .

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967

Tamam. Şimdilik 2.nesil Ryzen alabilirsiniz. Gelecekte BIOS Updateyi kurarak 3.nesil Ryzen'e geçebilirsiniz.

Kadiryasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Tamam. Şimdilik 2.nesil Ryzen alabilirsiniz. Gelecekte BIOS Updateyi kurarak 3.nesil Ryzen'e geçebilirsiniz.
Hepinize teşekkürler sanırım ilk olanı yani union 2200G alacağım çünkü bu ikinci seçeneğim bana fazla özelleştirme imkanı sağlamıyor bu nedenle ilk olan kasayı tercih edeceğim belki biraz daha zorlarsam r3 3200G taktırabilirim gerçekten bu kadar emek verdiğiniz için teşekkürler.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Hepinize teşekkürler sanırım ilk olanı yani union 2200G alacağım çünkü bu ikinci seçeneğim bana fazla özelleştirme imkanı sağlamıyor bu nedenle ilk olan kasayı tercih edeceğim belki biraz daha zorlarsam r3 3200G taktırabilirim gerçekten bu kadar emek verdiğiniz için teşekkürler.
şimdiden hayırlı olsun.. :)

Son mesajlar