Max 100 TL'ye Biss girilebilen ve kolay güncellenen UYDU ALICI ÖNERİLERİ

Bu konuyu okuyanlar

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar max 100 tl'ye, biss keyi girilebilen, kolay güncelleme yapılabilen, fiyat performans oranı iyi olan bir uydu alıcı arıyorum. neyin kaliteli olduğu hakkında pek fikrim yok. önerilerinizi bekliyorum.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
neta 6400 hd almaya karar verdim.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Hd cihaz takıntın yoksa Seoul Hiremco X1 önerebilirim 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum, adına bakma %100 türk malıdır ve kaliteli bir uydu markasıdır bilen bilir, hd ürünleri falan da var, çeşitli forumlarda yaygın desteği de var. Ama bu model senin işini fazlasıyla görecektir ucuz ve fazlasıyla hakkını verir. Uydudan otomatik yazılım güncelleyerek kanal ve frekans listesini güncel şifreleri güncelliyordu halada güncelliyor ama tabi çok yeni bir cihaz olmadığı için artk pek yeni yazılım gelmiyor pek ihtiyacın olmaz ama olsada şifre değiştirmek çok basit.

http://www.akakce.com/uydu-alicisi/en-ucuz-seoul-hiremco-x1-fiyati,14892.html

yada şöyle bişey var direk tv arkasına takılabilen bi versiyonu.

http://www.hepsiburada.com/liste/hi...productId=evhiremcominiplus&categoryId=155057

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
hiremco ürünlerine de bir gör gezdireyim teşekkürler.

televizyonum lcd tv olduğu için hd bakmıştım ama çok da gereksinim duymuyorum aslında.

ufak bir sorum var. bu mini uydu alıcılar ile büyük kasa uydu alıcılar arasında çekim sinyal kalitesi ve problem çıkarma açısından fark oluyor mu?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Son sorudan başlayım hiçbir fark sorun olmaz. verdiğim uydu gayet güzel bir cihaz ama tabi HD diyorsan diğer uydulara rakip olamaz biss'li ucuz cihasz istediğin için önermiştim. Hd cihaz ülkemizde çok önemli değil çünkü HD yayın yapan kanal sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor malesef, yani lcd tv'de olsa izleyeceğin kanalların %99'u sd yayın yapıyor nasıl olsa. nys iyi forumlar kolay gelsin.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
yok hd zorunluluğum yok.
aradığım şeyler biss kolaylığı, yazılım güncelleme kolaylığı(usb+uydu), usb video kaydı, ve kanallar arası hızlı geçiş.

hdmi girişi yok sanırım hiremco x1'de. scart girişi ile mi hdmi ile mi daha kaliteli bir yayın alırım?
hiremco x1 ile x2'nin farkı nedir acaba?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
standart yayın izleyeceğin için HDMI yada scart olması çok önemli değil ama tabi teknoloji olarak HDMI daha kaliteli doğal olarak. x2'nin x1'den farkı smartcard takılabiliyor yani bazı uydulardaki gelişmiş kartlı şifreleme türlerini açabiliyor uygun kart takılarak tabi. onun dışında usb/uydu güncelleme, usb'ye kayıt vs x1'de var.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
HIREMCO-X1_228240_2.jpg

hiremco x1'in usb girişini göremedim. sanırım usb desteği derken rs232-usb kablosundan bahsediliyor?

bu da hiremco x2

HIREMCO-X2_228241_2.jpg

sanırım video kayıt için de laptop gerekiyor, flash belleğe kayıt yapmıyor.

Bilimzeka

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Al bi goldmaster gitsin üst seviye istiyorum dersen dsmart al

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
x1'de usb girişi ön kapağın altında kapağı açmadan göremezsin usb kayıt ve usb ile güncelleme mevcut kullandığım için biliyorum. Resim koyayımda kafanda soru işareti kalmasın.

HxprLm1.jpg

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
haha :) arka taraflarını kurcalıyordum ben de :) şimdi içim rahatladı