Mavi hata ekranı

Bu konuyu okuyanlar

casan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorun bende 2 gün önce olmaya başladı. Önceleri sadece bir oyundayken 5 dakika içinde oyundan atıp bilgisayar kendini yeniden başlatıyordu. Artık müzik dinlerken bile böyle olmaya başladı. İnternette gezinirken sorun yok ama. Her neyse bilgisayar kendini yeniden başlatınca mavi bir hata ekranı geliyor ve şöyle diyor:

Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için Windows kapatıldı.
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Bu durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyin.
Yeni tüm donanım veya yazılımların doğru yüklenmesini sağlayın. Bu yeni bir kurulumsa gereksinim duyabileceğiniz windows güncelleştirmelerini donanım veya yazılım üreticinizden isteyin.
Sorun devam ederse, yeni yüklenen tüm donanım veya yazılımları devre dışı bırakın veya kaldırın. Önbelleğe alma veya gölgelendirme gibi BIOS bellek seçeneklerini devre dışı bırakın. Bileşenleri kaldırmak veya devre dışı bırakmaka için güvenli mod kullanmanız gerekirse bilgisayarınızı yeniden başlatın, F8'e basarak önce gelişmiş başlatma seçeneklerini sonra güvenli modu seçin.
Teknik Bilgiler
***STOP:0X000000D1 (0X0A220004, 0X00000002, 0X00000001, 0XF7A0E63D)

***smwdm.sys-Addres F7A0E63D base at F7A00000 datestamp 3defc7ab

Fiziksel belleğin dökümüne baş(ğ)lanıyor.

Hiç yeni bir donanım yüklemedim. En son 2 yıl önce RAM, ekran kartı değiştirdim o kadar. Sadece 2 gün önce de internetten 2 oyun indirmiştim; onunla bi alakası olduğunu sanmıyorum ama gene de söyleyeyim.

BreakOut

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanırm ya ramLerinde yada harddiskinde sorun oluşmuş birader...
FarkLı bi ramLe bide dene yada ramLrın sulotlarını degiştir..
Onlarda bi sorn olmassa büyük ihtimal harddiskdedir bnce.. ;)

casan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya ben kasayı açıp da neyin ne olduğunu bilen birisi değilim. Bu sorunla ekran kartı ile rami yeni aldığımda da karşılaşmıştım ama o zaman nasıl olduysa geçmişti kendiliğinden. Ramların diyorsun da bir tane RAM yok mu benim bilgisayarda?

Piştof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sxe inject programı varmı bilgisayarda varsa kesinlikle sil. Tam bir mavi ekran verme canavarı.

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede çok sık oluyo.Bu mavi ekranlardan kurtulamadım gitti.Ama bazen dediğin gibi kendileğinden problem çözülüyo.Ama yüklediğin oyunlarla alakalı olduğunu düşünüyorum.Çünkü soruna bakarsak driver la ilgili olduğu belli.O yüzden o oyunları silip güncel bir virüs proğramıyla tarat.Problem çözülür.Ayrıca işletim sistemin nedir?Vistamı?

casan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows XP. FIFA 2008 yüklemiştim, ama o bu hatadan 1 hafata önce falan. İnternetten indirdiğim Dracula Origin oyununu yüklerken yükleme esnasında takılmaya başladı, reset atıp tekrar yüklemek istedim; 3,4 kez böyle takıldı; aman ben de oyun oynarım o zaman dedim artık her oyunda böyle yapıyor.

FM 2008 oynayabiliyorum artık sadece ki onda da bazen reset atıyor. Bazı resetlerde hiç mavi ekran çıkmadan kendi kendine baştan başlıyor.

SxE yüklü sanırım ama kuzenim CS oynamak için mi ne yüklemişti. Ben hiç kullanmıyorum.
Ekran kartım GeForce FX5500 256MB