Mavi Ekran Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,
Ben bilgisayarıma yeni format attım ve bi müddet kullandıktan sonra Kişisel bilgisayarınız bie sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor şeklinde bir mavi ekran hatası çıktı. windows 10 kullanıyorum windows 10 u ise windowsun kendi sitesinden indirdim. dün akşam kodlama ile iligli bişiler yaptım forumlarda gördüklerimi gerçekleştirdim sonrasında ise otomatik onarım hatasında kaldı sürekli şuan sabah tekrar formatladım ama bahsettiğim mavi ekran hatası yeniden geliyor yardım edebilecek kimse yok mu acaba

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
ne yazıyor ama o önemli

---- Mesajlar birleştirildi ----

mesela direk kapanıyormu mavi ekran yada ne yazdığının fotoğrafını falan çekebiliyomusun

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba arkadaşlar,
Ben bilgisayarıma yeni format attım ve bi müddet kullandıktan sonra Kişisel bilgisayarınız bie sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor şeklinde bir mavi ekran hatası çıktı. windows 10 kullanıyorum windows 10 u ise windowsun kendi sitesinden indirdim. dün akşam kodlama ile iligli bişiler yaptım forumlarda gördüklerimi gerçekleştirdim sonrasında ise otomatik onarım hatasında kaldı sürekli şuan sabah tekrar formatladım ama bahsettiğim mavi ekran hatası yeniden geliyor yardım edebilecek kimse yok mu acaba
Merhaba;
Öncelikle mavi ekran hatasının görselini ya da hata kodunu paylaşırmısınız?

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. hata aynen böyle altta ki QR kodun yanında ki başarısız yazısı bazen değişiyor ntfs diyor bazen böyle ama hepp gelmiyor genelde farklı hatalar geliyor. varmı bunun bir çözümü

Ekli dosyalar

• 2e9d4b49-fa6f-446b-9f48-848de3c0f1b3.jpg
    2e9d4b49-fa6f-446b-9f48-848de3c0f1b3.jpg
    57.8 KB · Görüntüleme: 1,502

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Arkadaşlar geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. hata aynen böyle altta ki QR kodun yanında ki başarısız yazısı bazen değişiyor ntfs diyor bazen böyle ama hepp gelmiyor genelde farklı hatalar geliyor. varmı bunun bir çözümü
Elinizde Windows diski varsa bilgisayara takın ve format atar gibi başlayın. Şimdi yükleme ekranına geldiğiniz de sol altta Windows'u onar yazıyor. Gelen ekranda sorun gider seçeneklerini uygulayın.

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Elinizde Windows diski varsa bilgisayara takın ve format atar gibi başlayın. Şimdi yükleme ekranına geldiğiniz de sol altta Windows'u onar yazıyor. Gelen ekranda sorun gider seçeneklerini uygulayın.
modum çözümü yazmış sanırım herhangi bi format cdsi oluyordu

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

bahsettiğiniz adımları yapmıştım bir çare olmadı hatta otomatik onarma geldikten sonra öyle kalmaya başladı masaüstüne bile atmıyordu sürekli otomatik onarma başırısız diyordu

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
bahsettiğiniz adımları yapmıştım bir çare olmadı hatta otomatik onarma geldikten sonra öyle kalmaya başladı masaüstüne bile atmıyordu sürekli otomatik onarma başırısız diyordu
Bir de bilgisayarı Güvenli Mod ile açmayı deneyin.

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
SYSTEM THREAD EXCEPTİON NOT HANDLED hatasını alan arkadaşlar vardır mutlaka forumlarda sürekli araştırmalar yapmıştım ancak birtürlü çözüm bulamamıştım. İnternette yazıyor driver güncelleyin diye ama çoğu arkadaşım benim gibi bilgisayarı bile açtığında hemen reset atıyordur nasıl güncellicem diye düşünüyorsunuz bütün sorunları halletim ve benim gibi mağdur arkadaşlara yardım edebilirsem mutlu olurum.

SYSTEM THREAD EXCEPTİON NOT HANDLED hatası wireless ve bazı driverlarla ilgilidir bu yüzden bilgisayarınıza format attıktan sonra wifi kapalı olmalı hata verip reset atmaması için, başka bir bilgisayardan pc nizin driverlarını indirin özellikle indirmeniz gerekenler BIOS, WIRELESS dır ancak ben bütün driverlarını indirdim herhangi bir sorun çıkmasın diye o size kalmış birşey bios ve wireless yeterli oluyor özellikle diyorum hiçbir şekilde internete bağlanmıcaksınız format attığınız bilgisayardan bu yüzden sizin pc nizin driverlarını başka pc den indirip kendi bilgisayarınıza aktarıp driverları kurup yeniden başlattıktan sonra hiçbir sorun kalmıcaktır

EK OLARAK :

Windows 8 veya Windows 10 yüklü bilgisayarlarda genelde çıkan System Thread Exception Not Handled sorunu’nun çözümü burada.

System Thread Exception Not Handled hatası ile Windows 8 ve yeni Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda bu sorun baş gösteriyor. Bu sorun genelde eski donanıma sahip bilgisayarlara yeni işletim sistemi yüklerken veya yükledikten sonra yaşanan uyumsuz sürücülerden kaynaklanıyor.

System Thread Exception Not Handled Hatasının Çözümü Nasıl Düzeltilir?

Bu sorunun çözümü bilgisayarınızın donanımına ve yüklediğiniz işletim sistemine göre Driver yani sürücüleri indirip kurmanız gerekiyor. Eğer sürücüleri Windows kendi yüklediyse sizde yüklü sürücüleri kaldırıp uyumlu sürücüleri kurmanız gerekiyor.

• En iyi İSO Yazdırma Programları

• Windows 10 Driver Sürücüleri Nasıl Kaldırılır?

Bilgisayarım iconuna Sağ tıklayın ve Özellikler sekmesine tıklayalım. Açılan pencerede en sol üstte bulunan Aygıt yöneticisine tıklayın. Açılan aygıt yöneticisinde istediğiniz donanıma sağ tıklayın ve sürücüleri kaldırın.
    • Advanced SystemCare Bilgisayar Hızlandırma Programı

• System Thread Exception Not Handled Hatasının Çözümü Nedir?
      1. Driver yani Sürücülerinizi Güncelleyin.
      2. Windows’u kurulum DVD’niz yada USB’niz ile tamir edin.
      3. Bilgisayarınız açılırken hata alıyorsanız güvenli modda açın ve en son yüklediğiniz sürücüleri veya programları kaldırın.
      4. Windows güncellemelerinizi yapın.
      5. Antivirüs yada Malware programlarından kaynaklanabilir devre dışı bırakarak deneyin.

Son düzenleme:

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dediği gibi tek bir hata değil hatalar değişiyor sürekli buda gün içinde çekilmiş bir diğer fotoğraf. ayrıcagüvenlik mod olsun diğer türlü hiç bir şeyi yemiyor dün yine format atmıştım aynı formatı kullandım ama yine olmadı günde 1 ila 2 defa oluyor böyle bu mavi ekran hatası.

not: durdurma kodu hatası system service exepciton bu sefer ki gelen kod

Ekli dosyalar

• 27939439_10156091403937505_1316462667_n.jpg
    27939439_10156091403937505_1316462667_n.jpg
    41.6 KB · Görüntüleme: 1,979

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Dediği gibi tek bir hata değil hatalar değişiyor sürekli buda gün içinde çekilmiş bir diğer fotoğraf. ayrıcagüvenlik mod olsun diğer türlü hiç bir şeyi yemiyor dün yine format atmıştım aynı formatı kullandım ama yine olmadı günde 1 ila 2 defa oluyor böyle bu mavi ekran hatası.

not: durdurma kodu hatası system service exepciton bu sefer ki gelen kod
Bilgisayar açılırsa HDD Tune ile sorun var mı kontrol edin.
Format atacaksanız Microsoft'un sitesinden güncel Windows'u indirip tekrar deneyin.

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar aranızda minidump dosyalarından anlayan varmı upload etsem bi göz atsak olurmu acaba çünkü biraz baktım minidump dosyalardan anlaşılıyormuş

Bilgisayar açılırsa HDD Tune ile sorun var mı kontrol edin.
Format atacaksanız Microsoft'un sitesinden güncel Windows'u indirip tekrar deneyin.
https://drive.google.com/open?id=1UN18PFsUygHv_-1UPRSIY5-4IGg6UkzK
ben hala çözüm bulamadım herşeyi denedim yine sıkıntı oluyor şuanda minidump dosyalarını aldım. minidump dosyalarından anlayan kimse var ise yardımcı olabilirmisiniz Arkadaşlar.

Son düzenleme: