Mavi ekran çıkar çıkmaz pc kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Dün akşam bilgisayarı kapatırken pc normal olarak kapattım. Güncelleme program yükleme felan bişey yapmadım. Sabah bilgisayarı açtığımda bir uyarı mesajı çıktı. Bilgisayar kapatılmaktan kurtarıldı, gibi bişeydi. Hemen ardından mavi ekran çıktı. Bir kaç saniye göründü ve bilgisayar kapandı. Bu şekilde devam ediyor. Sorun ne olabilir acaba...

işletim sistemi:win7 home pre
İşlemci: İntel c2d 2ghz
Anakart: Asus p5b mx wifi ap
ekran kartı: his ati x1550

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
hata kodu nedir . bilgisayar ilk acılısında F8 ile aç içersinde hata mesajı verdiginde bilgisayrı kapatma gibi bir terim olacak
mavi ekran geldıgınde en alttakı kodu buraya yaz

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
problem orada zaten hata kodunu alamadan kapanıyor bilgisayar, güvenli moddada aynı durum söz konusu

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Resim1.jpg

sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı devre dısı bırak

secenegını sec. mavi ekran gelince kapanmıyacak pc

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
bad pool header şeklinde bir şey yazıyor hatada

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
birden fazla ram takılıysa sırasıyla cıkartıp dene , bu sorunu cozmesse .
sistem updatelerınden veya driver uyuşmazlıklarından kaynaklı olabilir.
guncel driver kurup deneme yap.

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Ramlerden birini söktüm aynı hatayı verdi. hata ekranını vereyim şimdi diğerini sökeceğim.

dscf1003lu.jpg

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
internette bu hatayla karsılasan cok kişi var ama sonuclarda format çözüm değil.
donanımsal oldugu ortaya cıkıyor son zamanlarda yenı donanım taktınmı .
işletim sisteminnedir sp update yaptınmı .

guvenlı modda ekran kartının driverını tamamen sil.yenıden başlat.
açılırsa guncel bir driver kur.

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
zaten ekran kartının win7 için dirveri yok. bu hatayı alanda baya var ama adam akıllı bir çözümüde yok. Sürücüleri bir kaldırayım bakalım

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:15 ----------

Birde artık güvenli modda kapanmıyor

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
stop un yanında 0000...019 yazan şeyi internette arayıp sorunu bulursun büyük ihtimal, hata kodu bu

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Registry girişinde hata olmş. Tune up vb programla registy bir düzenlersen sorun çözülecektir :)

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Deamon tools v.b sanal sürücü programı yüklüyse sebep olabiliyor :S

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Sorun şu olabilir işletim sistemini yüklerken yani Windows 7'yi HDD yi bölerken 100MB bölüm oluşturur eğer bunu oluşturmadıysan da yapabilir çünkü bazen o 100MB oluşturma atlanabiliyor .

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
Bu olay bazen ram ya da usb portlarına bağlı donanımlardan da gerçekleşebiliyormuş. Şimdi bu söyleyeceğim şey doktora gidip çare bulamayıp bitkisel ilaçlara başvurmak gibi olacak ama bence bir dene. İlk olarak kasandan tüm kabloları sök ve kasanı aç. İçini tüm tozlardan bir elektrik süpürgesi ile arındırdıktan sonra eğer iki tane ise ramlerini slotlarından çıkar ve yerlerini değiştir. Ekran kartını da slotundan ayırıp geri yerleştir. Kasayı geri kapat ve usb ile çalışan donanımlarını takmadan çalıştır (eğer mouse ve klavye varsa bunu yapamazsın tabi :) ). Eğer düzelmedi ise bir de tek ram ile açmayı deneyebilirsin. Dediğim gibi bunlar şifacının reçetesi doktorun değil.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Sorun şu olabilir işletim sistemini yüklerken yani Windows 7'yi HDD yi bölerken 100MB bölüm oluşturur eğer bunu oluşturmadıysan da yapabilir çünkü bazen o 100MB oluşturma atlanabiliyor .
Saçma... Windows bu bölümü otomatik olarak oluşturur bunu atlamak gibi bir durum yok, kullanıcının atlayabileceği birşey değil, hem o bölüm oluşturulmazsa windows u değil çalıştırmak yükleyemezsin bile...

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bence sen rüya görüyosun Demnesia bu dediğim durumu defalarca denedim ve herzaman 100MB oluşturmuyor oluşturmasa bile sistemi kuruyor ama program kurmalarda sorun yaşanıyor ve bu gibi mavi ekran hatası verebiliyor.Sen bilmiyor olabilirsin ama bu işi iyi bilen birileri sana açıklamasını ve uygulamasını yapar.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
arkadaşlar yazdıklarımızda kişisel tartışmadan ziyade konuya yönelmemiz gerekir. bizler belli bir seviyeyi aşmış insanlarız daha seviyeli daha yapıcı bir tarzımız olmalı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar böle kasayi ac felan diyorsunuzda benimki leptop ayni sey geçerlimi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynen benimkide laptop bu olay fanın soğutmasında sorun olduğundan veya pc nin çok ısınmasından olabilirmi ?? benim fandan hıııınnn hıınnn yükselip alçalan sesler gelioda ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim laptopta da var aynı sorun pc biraz ısınıyor oyundayken oluyo sadece mavi ekran geliyo altta 100 e kadar sayıp resetliyo normal kullanımda sorun yokyok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar şuan ram in birini soktum ustarfta olanı sizde rahatlıkla çıkarbilirsiniz korkmayon benimkide laptop denemedeyim full cs pes oynıcam sabaha kadar durumu sizede soylerim sizde birşey bulursanız bizi bilgilendirmek için yazarsanız sevinirim görüşmek üzere olmadı ben dayanamam fazla komple parçalar genel bi kontrol edirim :D(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
takılı olan ramde sorun devam ediyo 1 saat sonra hatayı yine verdi suan 2 rsmi kullanıyorum 8 saat oldu sorun yok şuan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 ramdede aynı hatayı verdi :( ya yazılım ya hardisk yd anakat tan yapıyo ama ben bunları denmicem ısınmı sorununa çözmeye çalışcam akşam altına fanı taıp denicem özel fan yaptın hem ekran kartını hemde anakartı sogutuyor bide oyle denicem bakalım ne çıkcak inşlh problem ısınmadan dolayıdır

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kardeşim hiç uğraşma senin harddisk arıza vermiş bak istersen başka bir harddisk tak çalışır bu sorun harddsik arızasından kaynaklanır.. bu dediklerimi yap sıkıntıyı çözüceksin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pc altına fan koydum bide tune up 2013 kurdum 30626450 tane genel olarak hata buldu d pc açıkken cyi yeniden başlatarak registery açıp yaptı ortalama siyah ekran 1.30 saat durdu şuan sorun yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Saçma... Windows bu bölümü otomatik olarak oluşturur bunu atlamak gibi bir durum yok, kullanıcının atlayabileceği birşey değil, hem o bölüm oluşturulmazsa windows u değil çalıştırmak yükleyemezsin bile...
ben defalarca yükledim okadar emin olma bazı harddisklerde o bölümü oluşturmadan windows 7 yükleniyor ayrıca hata tamamıyla ekran kartı driveri yüzünden belli süre sonra hata veriyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam çözümü çok basit işlemci üzerindeki soğutucu ile fantilatör arasında toz birikmiş onu temizle kurtul