Mavi Balina bu kez Ordu'da can aldı!

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
Mavi-balina-ibrahim.jpg

https://shiftdelete.net/mavi-balina-bu-kez-orduda-can-aldi

İnternet dünyasının en kötü şöhretli oyunlarından olan Mavi Balina, Ordu'nun Altınordu ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki İbrahim'i intihara sürükledi.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Çokta meraklılar bu oyunu oynamaya

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Aileleri ve gençleri bilinçlendirmeye çalışın lütfen

efsane x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu oyunun ve kurucusunun bi şekilde piyasadan kaldırmak en doğrusu onunda ne oluyo vilmiyoeum ama eğer online bi oyunsa birileri tehtit vs hatta büyü bile yapıyo olabilir

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
İnsanlar hala bu oyuna nasıl erişim sağlıyor ?!

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
ailelerin biliçlendirilmesi lazım birde böyle uygulamalar testten geçmıyor mu devletın google diyalog eksikliği mi var her önüne gelen her uygulamayı yapıyor şu durumda ?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Anladığım kadarıyla yanlış bilinen bazı şeyler var. Bu normal bir oyun değil
oyunun bir internet adresi yok. rusyalıların takıldığı chat sayfalarında sizi oyuna alacak birileriyle karşılaşmanız gerekiyor. benzer bir gizli sistem daha önceki yıllarda kuzey avrupa ülkelerinde de yayılmıştı.

oyuna girmek isteyen kişilere yönetici bir link gönderiyor. bu linke tıklandığında, karşı taraf bir virüs ile şahsi bilgilerinize ulaşıyor. oyunu geri çıkılamaz yapanın, burada alınan bilgiler üzerinden yapılan şantajlar olduğu iddia ediliyor.

oyunun mantığı verilen günlük görevlerin yapılması ve bir fotoğraf ile kanıtlanması üzerine kurulu. görevler tahmin edilebileceği gibi korku ve şiddet temalı. 50. günde ise kendinizi öldürme görevini alıyorsunuz.

oyunun insanların mutsuz yaşamasındansa mutlu ölmesi hedefi ile kurulduğu iddiaları var. önerdiğimden tabii ki değil ama böyle bir mottonun bu kadar kolay insan kazanması bence şaşırtıcı değil. yüzün üzerinde ilişkilendirilmiş vakanın hepsi kandırma ve tehdit ile yaşanmış olamaz (tabii vakaların hepsi gerçekten oyunla ilgiliyse).

oyunun ismi, mavi balinaların toplu intihar girişimi yapmaları sebebiyle seçilmiş olmalı. yöneticilerin oyuncuları ölümü normalleştiren cümlelerle motive ettikleri söyleniyor.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Şuna nasıl inanırlar anlamıyorum. Hayır diyelim ifşa oldun tehdit ettiler. Git savcılığa çözüm yolu bul niye kendine kıyma gereği duyuyorsun?

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Hayatta bir şey başaramamış insanların , görevleri tamamladığında aldığı hazdır belki de sona götüren.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İyi olmuş intaharları.
Yoksa bunlar bu kafayla zaten katil olurdu.
İntaharın geçerli sebepleri olabilir ama bu kadar ahmakça intaharlar dünya tarihinde görülmemiştir zannediyorum.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
İyi olmuş intaharları.
Yoksa bunlar bu kafayla zaten katil olurdu.
İntaharın geçerli sebepleri olabilir ama bu kadar ahmakça intaharlar dünya tarihinde görülmemiştir zannediyorum.

Merhaba,

yavaş gel üstad. Herkes sizin gibi düşünseydi zaten bunlar olmazdı. Kaldı ki ülkemizde çoğu genç bildiğiniz üzere bir arayış içerisinde. Ailelerin yetersiz bilgilendirmesi, geçim çabası ve birde buna yetersiz eğitim eklenince bunların olması kaçınılmaz. Sinirlenmenizi anlıyorum, insanın zoruna gidiyor. Ama gelin yardımcı olalım.

Her kim bu oyunu oynuyor veya oynatıyor ise Bilgi İşlem Daire Başkanlığımızı bilgilendirelim ve destek olalım, hem ailelere, hemde devletimize. Kurum anında cevap ve işlem yapıyor bilgilerinize..

Ayrıca Rusya'da (sanırım Ukrayna) oyunun programcıları göz altına alındı ve sorgulandı. Fakat ne yazık ki kimliği belirlenemeyen bir email tarafından onay alındıktan sonra yine kimliği belirlenemeyen kullanıcılardan gelen email görevleri var. Oyunu oynuyorsunuz ayrı ama öte yandan da farklı şekillerde alıyorsunuz görevleri. Yargıç delil yetersizliğinden oyunun yapımcıları ve programcılarını serbest bırakmak zorunda kaldı.

Yani bu şu anlama geliyor; ya birlik olur bunun gençlerimizi ve etkilenebilecek kesimi zehirlemesine engel oluruz, ya da sık sık bu haberleri okuruz.

Saygılarımla