Mause Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Sinan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merheba arkadaşlar uygun fiyatlı RGB li (gök kuşağı efektli) oyuncu mause almak istiyorum aşağı yukar 100 tl civarlarında önerebileceğiniz bir ürün varmıdır? Birde araştırmalarımda kafamı karıştıran birşey farkettim mause larda (Hz) ve (FPS) gibi özellikler varmış bunlar nedir ne işe yarar?

Örnek olarak bunu buldum

Çözünürlük (DPI) 3500 DPI
Buton Sayısı 6 Buton
Switch Üreticisi Huanyu
Switch Ömrü (Tık Sayısı) 20 Milyon
Tazeleme Hızı (Hz) 250 Hz <------ Biri bu
Mat Teflon Mat
FPS Frame Rate 4500 FPS <------- Biride bu
LED ya da RGB LED RGB BACKLIT
Kablo Uzunluğu 1.8 Metre
Maksimum Hızlanma 20G
Sensör Cinsi Optik
Sensör Üreticisi ve Modeli Avago 3050
Yazılım ve Makro Var

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
FPS Frame Rate monitörlerde ki gibi benzeri özelliktir. Farenin imlecinin anlık FPS'in ifade ediyor. Tazeleme hızı dediği olayda "Polling Rate" yani USB rapor hızı ifade ediyor. 250 Hz 4ms demek oluyor. Ayrıca yazılım varsa bu değer 1000 Hz kadar çıkabiliyordur. Mouseda dikkat etmen gereken parametreler Maksimum Hız ve Hızlanma olacaktır ki biri G ivme değeriyle belirtilir diğeri de IPS ile.

Sinan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
FPS Frame Rate monitörlerde ki gibi benzeri özelliktir. Farenin imlecinin anlık FPS'in ifade ediyor. Tazeleme hızı dediği olayda "Polling Rate" yani USB rapor hızı ifade ediyor. 250 Hz 4ms demek oluyor. Ayrıca yazılım varsa bu değer 1000 Hz kadar çıkabiliyordur. Mouseda dikkat etmen gereken parametreler Maksimum Hız ve Hızlanma olacaktır ki biri G ivme değeriyle belirtilir diğeri de IPS ile.

Peki önerdiğiniz bir ürün varmı uygun fiyatlı RGB gök kuşağı efekti olan yada set olarak klavye mouse RGB gök kuşağı efektli ?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Uygun fiyatlıdan kastın kaç TL? Çünkü bana bir mouse için 200TL'de uygun gelebiliyor. Asıl soru sana ne kadarlık bir şey lazım? RGB Gökkuşağı dediğin mod rainbow heralde bu hem mouse hem klavyede olacaksa anca Çin'den Motospeed CK888 gibi ekonomik ürünler alabilirsin. Türkiye'de istediğine en yakın ürün Cooler Master MasterKeys Lite L Combo olur.

Sinan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Dediğiniz ürüne baktım ama klavye türkçe değil

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Dediğiniz ürüne baktım ama klavye türkçe değil
Hangisinden bahsediyorsun? Ayrıca istediğin özelliklerin tamamını karşılayan Türkçe klavye bulman ve düşük bütçeyle zor. Bütçe konusunda da net bir rakam vermeni bekliyorum hala.

Sinan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hangisinden bahsediyorsun? Ayrıca istediğin özelliklerin tamamını karşılayan Türkçe klavye bulman ve düşük bütçeyle zor. Bütçe konusunda da net bir rakam vermeni bekliyorum hala.

Klavye mouse set olarak verebileceğim 250 tl civarı

Baktığım ürün bu ( Cooler Master MasterKeys Lite L Combo )

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Klavye mouse set olarak verebileceğim 250 tl civarı

Baktığım ürün bu ( Cooler Master MasterKeys Lite L Combo )
Daha önce incelemiş olduğum bir ürün ve Türkçe karakterleri var :)

7:40 dakikaya bakarsan :)