Mause alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

ANTERAS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Genius marka mausem vardı 1 yıl(yaklaşık 6 yıl da başkası kullandı) şimdi yeni bir tane almak istiyorum. Cs:go ve PUBG oynuyorum. Çok profesyonel değilim. Aim almak çok zor oluyor. Nelere dikkat etmem gerekir? Kara cuma indirimini beklemeli miyim? Sizin önerileriniz nedir? İnternette amatör bir araştırma yaptım. Bulduğum mause'lar:

Teşekkürler...

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Konfor için her şeyden önce eline tam oturması gerekir sonrası DPI ve malzeme kalitesi. Mümkünse Vatan, Media Markt vb. mağazalara gidip oradaki mouseları incele, elinle test et.

ANTERAS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Peki dpi mi daha önemli yoksa sensör kalitesi mi?
Her insanın rahat ettiği bir tutuş şekli mi var yoksa tutuş şekli mause'den mause'a değişir mi?
Teşekkürler.

safex

Asistan
Reaksiyon puanı
229
Her insanın rahat ettiği bir tutuş şekli mi var yoksa tutuş şekli mause'den mause'a değişir mi?
Teşekkürler.
dpi 3 seviye olsa yeterli o yüzden sensör kalitesi daha önemli. tutuşunuz sabittir fakat uyumlu mouse bulmak zor

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Rampage den memnunum ben
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bloody de alabilirsin ama

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Teşekkürler.
Herkesin rahat ettiği bir tutuş şekli vardır, mesela ben elimle mouseı kavrarım serçe ve yüzük parmağım bitişik olur, eğer kullandığım mouse çok küçükse veya çok büyükse yapısı gereği kavramama engel olur ve bu yüzden oyunlarda net refleksler gösteremem. @safex'in dediği gibi uyumlu yani elinize tam oturacak mouse bulmak pek kolay değil ama idare edecek kadarını bulmak çok zor olamaz. DPI ihtiyacınıza göre değişir, ne kadar yüksek veya ne kadar düşük o kadar iyi demek biraz yanlış olur. İstersen DPI geçişleri yapabilen mouse alıp ihtiyacına göre artırıp azaltabilirsin, zaten yeni nesil mouselar dpi modlu oluyor.

El uyumluluğu olarak örneğin Everest SGM-X7'nin sağ tarafında bulunan çıkıntılar sayesinde serçe ve yüzük parmağımı rahat şekilde oturtabiliyordum, şuan geçici olarak kullandığım Hadron markalı basit bir mouse var, boyutu ortalama ama diğer parmaklarım boşta kalıyor bu yüzden elimi biraz yukarıda tutmam gerekiyor, sanırım bu örnek yeterli olur.

ANTERAS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yüzük ve serçe parmağımı koyacak yer olmadığında rahat edemediğimi fark ettim. Mause'u tutarken parmak uçlarımı kullandığım avuç içinin değmediğini gördüm (fingertrip grip).
Teşekkürler.