MATE kursam ağırlaşır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
(İkinci Bir konu kurmak istemiyordum fakat nedense kurdum)
Xfce kullanıyordum fakat beni sıktı ben de Ubuntu MATE kurdum ben ağırlaşma olduğunu fark etmedim sizce Ubuntu MATE kullanmam doğru mudur daha iyi bir öneriniz var mı? (Manjaro Mate kuracaktım fakat türkçe yoktu.)

Sistemim

Intel Atom N570 1.6GHz ( Intel Atom® Processor N570 (1M Cache, 1.66 GHz) Ürün Teknik Özellikleri )

2GB RAM

20 GB yer ayırdım.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sisteminin MATE için gayet yeterli olması gerek. MATE, Xfce ile kıyasla biraz ağırdır çünkü Compiz kullanır MATE ve animasyonları, efektleri vardır. İkisi ile de yanlış bir şey yapamazsın :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bence daha iyi bir şey yapmışsın. Mate iyidir, KDE sacmaladığı zamanlar epey kullanmıştım.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
macos değil o özelleşebilir:
Ekran Görüntüsü 2017-09-05 23-14-53.png

Ekran Görüntüsü 2017-09-12 14-58-59.png

yaşayan efsaneler...

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Hocam orta diye bir gtk teması var ona bak sen bunun gibi olma. :D

Orta gtk diye Google'da aratabilirsin. :D
iyiymiş şu an mint'i kuruyorum. Fakat Diski Sil ve Yükle çıktı windows'un yanına yükle demedi ben daha önceden ayırdığım bölümü seçerek ilerledim. Açılışta grub hata vermez değil mi vey windows 10 görür.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Gerekenler:
-Bir Spotify
-Bir confickerbelasi

İkisini yan yana getirin başta paneller olmak üzere değişim başlar :D
orta gtk yapımının videosunu bulamadım sizin bildiğiniz var mıdır
--- Gönderi Güncellendi ---
bilgisaayarı yeniden başlattım fakat grub ekranı çıkmadı windows 10 açıldı easyBCD ile yapsam olur mu

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
zaten ordan indirdim fakat türkçe yoktu ayarlarında
mageia mate, antegros mate veya fedora mate nasıldır
Masaüstüne göre dağıtım seçmek sağlıklı bitmez. Bir dağıtım beğen, kafana yatan bir tane, zaten her dağıtıma yüklersin istediğin arayüzü. İstediğin temaları giydirir, kişiselleştirirsin, istediğini alırsın. Sen dağıtımını bul bi :D Tamam anladık masaüstünü bulmuşsun, MATE :D
@Kingchn123 conficker'ın masaüstünü forumda son kullanıcıyı GNU/Linux'a geçiremememizin sebebi, sabotajı yapan etken olarak görüyorum. Lütfen o masaüstüne takılmayalım, şu da yapılabilir GNU/Linux'tan :D
Gerekenler:
-Bir Spotify
-Bir confickerbelasi

İkisini yan yana getirin başta paneller olmak üzere değişim başlar :D
:D

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
ya bir kerede benim masaüstümü örnek göster hep milletinkini gösteriyorsun ayıp yani tamam config inkini anladıkda yani :9

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
ya bir kerede benim masaüstümü örnek göster hep milletinkini gösteriyorsun ayıp yani tamam config inkini anladıkda yani :9
Hocam ben senin hatrına gittim Openbox kurdum, sen çirkin olmuş dedin. Unutmam bunu yazdım bir kenara :D

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Masaüstüne göre dağıtım seçmek sağlıklı bitmez. Bir dağıtım beğen, kafana yatan bir tane, zaten her dağıtıma yüklersin istediğin arayüzü. İstediğin temaları giydirir, kişiselleştirirsin, istediğini alırsın. Sen dağıtımını bul bi :D Tamam anladık masaüstünü bulmuşsun, MATE :D
@Kingchn123 conficker'ın masaüstünü forumda son kullanıcıyı GNU/Linux'a geçiremememizin sebebi, sabotajı yapan etken olarak görüyorum. Lütfen o masaüstüne takılmayalım, şu da yapılabilir GNU/Linux'tan :D

:D
tamam ubuntuya karar verdim fakat sabayon'da fena değil gibi ama sabayon çok kullanılmıyor galiba
Manjaro KDE kaldırır mı ?
kubuntu kaldırır mı

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
tamam ubuntuya karar verdim fakat sabayon'da fena değil gibi ama sabayon çok kullanılmıyor galiba
Sabayon Gentoo tabanlıdır. Gentoo'da programları kaynak koddan derleyerek kurulum yapıyorsun. Kurulumlar uzun sürebilir ve Gentoo en sağlam GNU/Linux dağıtımı falan da değil. Onun için pek kullanılmıyor.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Sabayon Gentoo tabanlıdır. Gentoo'da programları kaynak koddan derleyerek kurulum yapıyorsun. Kurulumlar uzun sürebilir ve Gentoo en sağlam GNU/Linux dağıtımı falan da değil. Onun için pek kullanılmıyor.
kubuntuyu denedim çok güzel çalışıyor sizce kursam bir sıkıntı olur mu
vido açmakta yıllar sürüyor

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234