Mate 20 Pro vs P20 Pro

Bu konuyu okuyanlar

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Çok uzun bir süredir kafamda Huawei markalı bir akıllı telefon alma düşüncesi vardı. P20 Pro ilk çıktığı zamanlar almayı istedim fakat bütçem yoktu. Şuan bütçem P20 Pro'ya yetiyor fakat piyasa da bir de mate 20 pro var :). Telefonu kamerası ve pil performansı için almayı düşünüyorum. Sıklıkla geceleri araba da snap çekiyorum sağda solda denk gelirsem enteresan şeyleri ve hoşuma giden kareleri yakalarsam çekmeyi seviyorum. Gün boyu neredeyse elimden düşmediği içinde bataryaya önem veriyorum. Size şunu sormayı çok istiyorum bütçemi biraz taşırıp mate 20 pro alsam aralarında çok devasa farklar olur mu ? Yoksa p20 pro bana yeter mi :) . Çevremde ki bazı arkadaşlar snap çekme olayını duyunca mate 20 pro kesin daha iyidir P20 pro o kadar iş yapmaz gibi sözler söylüyorlar bir de size sormak istedim ben. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. İyi geceler

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mate 20pro çok pahallı ve lg ekranı var bu modelde ekran yeşilleşme sorunu oluyor ben olsam gider note9 alırım süper bir cihaz illa senin seçeneklerden olacaksa p20pro ama bu iki huawei cihazı ederinden pahallı bilgin olsun istersen xr'de bakabilirsin huaweidense apple bence daha alınası android'te o aralıkta note9 tek geçerim.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İkisi işini görür. Ama elbette Mate 20 pro her türlü daha iyi.

Fakat arkadaşın dediği gibi Mate 20 pro’nun iki çeşidi var:

Birisi LG ekranlı,birisi ise BOE ekranlı...

LG ekranlı olanı yeşil ekran sorunu yaşıyor( Gluegate) Eğer hangi ekran kullandığını biliyorsan BOE olduğuna emin ol. Bilmiyorsan hiç bulaşma derim. O Riski alma...

P20 pro hem kamerada hem de bataryada işini görür.
Fakat video çekiyorsan p20 pro aklından bile geçmesin.

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
İkisi işini görür. Ama elbette Mate 20 pro her türlü daha iyi.

Fakat arkadaşın dediği gibi Mate 20 pro’nun iki çeşidi var:

Birisi LG ekranlı,birisi ise BOE ekranlı...

LG ekranlı olanı yeşil ekran sorunu yaşıyor( Gluegate) Eğer hangi ekran kullandığını biliyorsan BOE olduğuna emin ol. Bilmiyorsan hiç bulaşma derim. O Riski alma...

P20 pro hem kamerada hem de bataryada işini görür.
Fakat video çekiyorsan p20 pro aklından bile geçmesin.

P20 pro alsam gece video çektiğim zaman çok mu büyük hayal kırıklığı yaşatır ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
P20 Pro alınmaz şahsen Note 9 çok daha mantıklı. Her anlamda iyi bir cihaz ve performans olarak çok daha iyi P20 modeline göre.

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
P20 Pro alınmaz şahsen Note 9 çok daha mantıklı. Her anlamda iyi bir cihaz ve performans olarak çok daha iyi P20 modeline göre.

Note8 cihazım vardı bir takım problem yaşadığım için not serisi düşünmüyorum. Ayrıca p20 pro ile yan yana getirince kaba gözüküyor öyle görüyorum yani :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Note8 cihazım vardı bir takım problem yaşadığım için not serisi düşünmüyorum. Ayrıca p20 pro ile yan yana getirince kaba gözüküyor öyle görüyorum yani :)
Hocam bir cihazda problem yaşadınız diye bunu bütün bir seriye bağlamak bana pek adaletli gelmedi şahsen. Yani sizi anlıyorum tabi insanda bir ön yargı ve endişe oluyor ama Note serisi Samsung'un en başarılı serisi. Note 9, P20'ye göre her anlamda daha üstün bir cihaz olduğu için önerdim.

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hocam bir cihazda problem yaşadınız diye bunu bütün bir seriye bağlamak bana pek adaletli gelmedi şahsen. Yani sizi anlıyorum tabi insanda bir ön yargı ve endişe oluyor ama Note serisi Samsung'un en başarılı serisi. Note 9, P20'ye göre her anlamda daha üstün bir cihaz olduğu için önerdim.
Hocam öneri için teşekkür ederim ön yargımı bir kenara bırakırsam gerçekten note 9 harika bir cihaz. P20 pro istememin bir sebebi hem şık duruşu hemde 3 kamerası :) Tasarım olarak cezbediyor donanım kısmında samsung daha iyi evet note 9 almamak için direniyor gibiyim :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Direndiğin belli zaten. Ama sonuçta bu senin kararın. Değiştirecek halimiz yok ya....

Dediğim gibi,video kısmında p20 seni çok üzer. huawei genel olarak bu kısımda diğerlerinden geride

Kamera için ise p20 proyu alabilirsin. Ama video içinse başka bir alternatife yönel.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bütçenizi 5 bin sayıyorum oneplus 6 ya bakın bi

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
P20 pro şuandaki satış fiyatı tam bir fiyasko kirin 970 li bi telefona 5000 tl vermekte nedir heleki 3000 tl bandında sd 845 li cihazlar olduğunu gördükçe p20 pro almanın hiçbir mantıklı açıklaması olamaz madem p20 proya bütçen yetiyor o fiyata note 9 al bak keyfine mate 20 pronun fiyat saçmalığından bahsetmeme gerek yok zaten

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
P20 pro şuandaki satış fiyatı tam bir fiyasko kirin 970 li bi telefona 5000 tl vermekte nedir heleki 3000 tl bandında sd 845 li cihazlar olduğunu gördükçe p20 pro almanın hiçbir mantıklı açıklaması olamaz madem p20 proya bütçen yetiyor o fiyata note 9 al bak keyfine mate 20 pronun fiyat saçmalığından bahsetmeme gerek yok zaten
E tamam da arkadaş kamera ve batarya performansını önemsiyor. İşlemciyi önemsemiyor gibi geldi bana

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
O zaman gitsin mate 20 proya 8000 tl versin ne diyim...
Arkadaş sormuş Mate 20 pro ile p20 pro arasında kamera ve bataryada devasa farklar var mı diye...

Hayır,8000₺’ye Mate 20 pro değmez çünkü p20 pro ile arasında dağlar kadar fark yok diyebilirsin

Veya

Hayır,p20 pro çok pahalı. Çünkü ne bileyim bir *buraya önerdiğin bir telefon modeli ekle*’nın kamera kalitesi p20 proya yeterince benzer gibi cevaplar verebilirsin...