Mate 20 Lite Fiyatını Hakediyor mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba. Yakın zamanda hangi telefonu almalıyım diye bir konu başlatmıştım ve artık hangi telefonu alacağıma karar verdim sonunda. Huawei mate 20 Lite. Sizce beni kaç sene götürür ve fiyatını hakedermi ? Yaklaşık 2 ay sonra almayı düşünüyorum fiyatı daha düşer mi ? Bir de telefonu kullanan arkadaşlar varsa telefon hakkında artı ve eksi yönlerini söylerse çok iyi olur. İyi günler.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bu telefona 1900 tl den fazla verilmez ben kullanıyorum. Ha bu fiyatlara realme 3 pro redmi note 7 gibi rakipler var ama tercih meselesi.

Cam ve metal kasa bileşeni olması güzel.
Güçlü güzel bir batarya ve hızlı şarj adaptörü olması güzel.
Kirin 710 olması normal kullanımda gayet stabil ancak oyunlarda sd660 kadar performanslı değil ha ama at ile deve farkı yok.
Kamerası gündüz müthiş düşük ışıkta gece modu ile güzel işler çıkarabiliyor ancak hem gündüz hem gece video çekimi vasat. Redmi note 7 Bi tık daha iyi.
Bazı mate 20 lite ler de hayalet ekran sorunu çıkabiliyor bende çıkmadı şu an sorunsuz kullanıyorum. Olduğu zaman servis sıfırı ile değişim yapıyormuş. Bu telefonun artı yönlerinden biri emuı arayüzünün çok güzel ve stabil çalışması. Xiaominin arayüzünden daha stabil ve daha az bug olduğunu gördüm.
Bi dezavantaj olarak güncellemeyi diğer model ve markalara göre Biraz daha geç alıyor.
Hoparlör kötü değil ama iyi de değil mono bir hoparlör var. Ekran kalitesi gayet güzel güneşte en yüksek parlaklıkta çok net olmasa da yeterli.
Parmak izi gayet iyi ve hızlı.

Şimdi bu telefon yerine realme 3 pro, redmi note 7, a50 gibi cihazlar daha mantıklı. Bu telefonu yaklaşık 3 4 aydır kullanıyorum ve memnunum beni yarı yolda bırakmadı gerek performans gerek pil her konuda. Ve 3 sene sıkıntısız gideceğini düşünüyorum.

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayalet olayı nedir ve ne gibi sorunlar çıkıyor ? Ayrıca şuan ithalatçı garantili olanlar 1900 civarında sizce daha da düşmesini beklemeli miyim ?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Hayalet olayı nedir ve ne gibi sorunlar çıkıyor ? Ayrıca şuan ithalatçı garantili olanlar 1900 civarında sizce daha da düşmesini beklemeli miyim ?
Hayalet ekran mesela instagrama giriyorsun ama hafiften telefonun ana ekran simgeleri instagramda dolaşırken siluet gibi beliriyor öyle bir şey. Google de resimlere bak görürsün nasıl bir şey olduğunu. Bu arada ithalatçı hiç alma Türkiye garantili al. O telefonun ederi max 1900 tl ve tr garantili.
Mesaj otomatik birleştirildi:

realme 3 pro alın,yakında gelecek.mate 20 litedan daha ucuz ve sd 710 kullanıyor.
Şahsen bu daha iyi bir tercih.

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayalet ekran mesela instagrama giriyorsun ama hafiften telefonun ana ekran simgeleri instagramda dolaşırken siluet gibi beliriyor öyle bir şey. Google de resimlere bak görürsün nasıl bir şey olduğunu. Bu arada ithalatçı hiç alma Türkiye garantili al. O telefonun ederi max 1900 tl ve tr garantili.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şahsen bu daha iyi bir tercih.
Önerilerinizi değerlendireceğim. A7 2018 veya A8, A8+ hakkında ne düşünüyorsunuz daha iyi bir tercih mi olur sizce ?

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir de Mate 20 Lite fiyatı sizce daha düşer mi ?

Son mesajlar