Mate 10 Pro ve Note 8 arasında kaldım since hangisini almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

özgür özsüer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar İphone 6s plus kullanıyorum 2 yıldır ve iphone x sorunları olduğunu duyduğum için ve abartılı fiyatı olduığu için düşünmüyorum.Mate 10 pro ve note 8 arasında kaldım kamerası ve pili nedeni ile mate 10 pronun daha iyi olduğunu düşünüyorum siz olsanız ne alırdınız?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kamera ve pil? :D :D
ORtalıkta dolaşan bir çok test var kamera ve pil hakkında
Mate 10 Pro pil kısmında 4000'in hakkını veremiyor(bence kirin işlemci içiyor) (pil ömrü yeni güncellemeler ile artırıldı deniyor)
Kamera noktasında Note 8 iki kamerasında OIS'i olan gece performansı ile rakip tanımayan OIS'leri çok iyi çalışan bir cihazken Huawei hala OIS'ini düzeltemeyen bir şirket.
Ben olsam Note 8 alırdım.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
iPhone X var bende sorunu falan yok, ne sorunundan bahsediyorsunuz ? 10 numara cihaz yapmışlar. Telefonda kafanıza takabileceğiniz tek sorun çentik olayı. Onda da uygulamaları o kadar güzel ayarlamışlar ki (apple harici uygulamalarda bu şekilde) çok rahat kullanım sunuyor. Size dezavantaj değil aksine avantaj sağlıyor. Ben olsam bu dediğiniz telefonlar yerine iPhone X tercih ederim. Mate 10'u bilmiyorum ama gidip de Samsung hayatta kullanmam. Zaten maksimum 2 yıl güncelleme veriyor.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
mate 10 pro öneririm hem ucuz hem kaliteli note 8 bence çok abartılıyor çok pahalı güzel telefon fakat 5000 çok fazla
"daha dün 2000tl pahalıydı şimdi 5000 - 10000 ne oluyor yaw"

M

Murat Burç

SDN Okuru
mate 10 pro öneririm hem ucuz hem kaliteli note 8 bence çok abartılıyor çok pahalı güzel telefon fakat 5000 çok fazla
"daha dün 2000tl pahalıydı şimdi 5000 - 10000 ne oluyor yaw"
Note 8 4400 civarına bulunabiliyor. Mate 10 Pro ucuzmuş gibi konuşmayın.
--- Gönderi Güncellendi ---
iPhone X var bende sorunu falan yok, ne sorunundan bahsediyorsunuz ? 10 numara cihaz yapmışlar. Telefonda kafanıza takabileceğiniz tek sorun çentik olayı. Onda da uygulamaları o kadar güzel ayarlamışlar ki (apple harici uygulamalarda bu şekilde) çok rahat kullanım sunuyor. Size dezavantaj değil aksine avantaj sağlıyor. Ben olsam bu dediğiniz telefonlar yerine iPhone X tercih ederim. Mate 10'u bilmiyorum ama gidip de Samsung hayatta kullanmam. Zaten maksimum 2 yıl güncelleme veriyor.
X alıp gece çekimlerinde ağlasın değil mi? :D

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Pil ve kamera olarak note 8 daha iyi.Ama ben size note 8 den tek eksiği kalem ve 2. Kamera(1. Kamera aynı) olan s8+ öneririm.Sizin için bokeh önemli değilse daha iyi pil ömrü ve bütçe sağlayan s8+ almanız.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mate 10 lite'yi Pro ile karıştırıyorsunuz. Önce bir doğru telefonu öğrennin ondan sonra birine bir şey önermeye kalkın

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba arkadaşlar İphone 6s plus kullanıyorum 2 yıldır ve iphone x sorunları olduğunu duyduğum için ve abartılı fiyatı olduığu için düşünmüyorum.Mate 10 pro ve note 8 arasında kaldım kamerası ve pili nedeni ile mate 10 pronun daha iyi olduğunu düşünüyorum siz olsanız ne alırdınız?

Kamera konusunda mate 10 pro daha iyi bir cihaz ama ben almam. Sahsi kanaatk. Huawei su islemci isini beceremedi. Bak samsung'un islemcileri guzek, qualcomm'un snapdragonlari zaten on numara ama su kirin islemcilere icim sinmedi. Alcak olsam sadece kirin oldugu icin almam. Boyle bakinca ayni fiyat bandindaki baska islemcili cihazlara gore daha az performans sunuyor, guc tukettimi o fazla oluyor, ozellikle gpu birimi pek icime sinmiyor vs. Huy iste :)

Kamera konusunda oldukca iyi. Sizin icin en onemli kriter kamera ise huawei p10 pro dogru tercih olur. Firma bu Leica sayesinde kamera konusunda baya iyi halde.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Note 8 4400 civarına bulunabiliyor. Mate 10 Pro ucuzmuş gibi konuşmayın.

X alıp gece çekimlerinde ağlasın değil mi? :D
Ya öyle bir şey demişsin ki sanki gece profesyonel yıldız çekimine çıkacak gibi. Gayet güzel çekim yapıyor loş ışıkta dahi. Dediğin kadar prof. bir şey istiyorsan alırsın bi DSLR kamera olup biter, küçücük telefon lensiyle beklentin ne anlamadım. Gece çekiminde 10 numara diyelim bu bizim için çoook çook önemli diyelim, peki diğer günlük kullanım koşulları? iOS olması bile fazlasıyla tercih sebebi. AppStore-PlayStore bakarsan uygulama kaliteleri AppStore'da çok çok daha iyi. Onu geçtim iPhone 7 Plus bile Note 8'i benchmarklarda geçiyor.

iPhone X'u beğenmeyen kaç kişi eline iPhone X almış ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya öyle bir şey demişsin ki sanki gece profesyonel yıldız çekimine çıkacak gibi. Gayet güzel çekim yapıyor loş ışıkta dahi. Dediğin kadar prof. bir şey istiyorsan alırsın bi DSLR kamera olup biter, küçücük telefon lensiyle beklentin ne anlamadım. Gece çekiminde 10 numara diyelim bu bizim için çoook çook önemli diyelim, peki diğer günlük kullanım koşulları? iOS olması bile fazlasıyla tercih sebebi. AppStore-PlayStore bakarsan uygulama kaliteleri AppStore'da çok çok daha iyi. Onu geçtim iPhone 7 Plus bile Note 8'i benchmarklarda geçiyor.

iPhone X'u beğenmeyen kaç kişi eline iPhone X almış ?
iOS olması almama tercihi asıl :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
6S Plus'ı olan birisi neden yeni telefon almak ister ki?Boşuna israf bence mis gibi telefon daha 2 yılı var.

özgür özsüer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Huawei Mate 10 Pro İnceleme

Galaxy Note 8 inceleme

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Samsun Galaxy Note 8'i Samsung TR garantili veya Huawei Mate 10 Pro'yu Huawei TR garantili en ucuz nereden alabilirim?

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Konu yine öneri odaklı olmaktan çıkıp benim telefonum senin telefonunu dövere doğru yol almaya başlamış.

[emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14][emoji14]

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
kardeşim en iyisi 2 telefonuda eline al bak öyle al tavsiyem

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note 8 varken mate 10 alınmaz şu huawei çok büyütmeyin gözünüzde daha dün kumda oynuyodu ne ara samsunga kafa tutar oldu bide note 8 le kıyaslıyosunuz tamamen saçmalık:mad: