Mate 10 PRO 128GB 6GB /HTC U11+ 128GB 6GB

U11+ & Mate 10 Pro

• Htc U11+

• Huawei Mate 10 Pro

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

DriveRiderr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Babama yeni bir telefon alma niyetindeyiz bütçemiz 3.500₺ internetten araştırdığım telefonlar arasında bu fiyat bandında en iyi seçeneklerin bu iki telefon olduğunu gördüm keşfettim ben biraz huawei taraftarıyım babam ise htc kullandığından htc taraftarı çok arada kaldık baya birbirimizle telefon kıyaslıyoruz sizlerinde görüşlerini almak istedim şimdiden teşekkürler sdn okurları yazarları takipçileri

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben olsam U11 Plus'u alırdım. Fakat U12'yi beklemek lazım yine S9 var az üste ithalatçı garantili S9 Plus var.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Babama yeni bir telefon alma niyetindeyiz bütçemiz 3.500₺ internetten araştırdığım telefonlar arasında bu fiyat bandında en iyi seçeneklerin bu iki telefon olduğunu gördüm keşfettim ben biraz huawei taraftarıyım babam ise htc kullandığından htc taraftarı çok arada kaldık baya birbirimizle telefon kıyaslıyoruz sizlerinde görüşlerini almak istedim şimdiden teşekkürler sdn okurları yazarları takipçileri
HTC serisi kullandığına göre HTC U11+ alması daha mantıklı olacaktır. Güncelleme konusunda oldukça başarılı bir markadır. Ses kalitesi bakımından harika bir düzeyde. Kamera konusunda bir tık daha geride kalsa bile yinede iş göreceğini düşünüyorum.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
2 cihazda üzmez bence burdaki seçiminizi garntiden yana yapmalısınız

M

Murat Burç

SDN Okuru
HTC serisi kullandığına göre HTC U11+ alması daha mantıklı olacaktır. Güncelleme konusunda oldukça başarılı bir markadır. Ses kalitesi bakımından harika bir düzeyde. Kamera konusunda bir tık daha geride kalsa bile yinede iş göreceğini düşünüyorum.
Kim uyduruyor bunları yahu? Kamerada geri kalmak nedir? Muhtemelen videoda Mate 10 Pro'yu geçer. :D :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu konuda Piksel 2 sorulmadı ki.
Ayrıca konu sahibi kamera konusunda bir şey demediği için Çift kamerayıda umursamazdır diye düşünüyorum.
Çift kamera olmamasını bir gerilik olarak söylüyorsun fakat çift kamera olmayan Pixel'in durumunu sorunca Pixel 2 burada anılmadı diyorsun? Bu nasıl bir çelişki yahu.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çift kamera olmamasını bir rgerilik olarak kabul ediyorsan o zaman senin düşüncene göre Pixel 2'de Mate 10 Pro'dan çift kamera olmaması sebebiyle en azından 1 tık geride kamera kalitesi sunuyor.

Son düzenleyen moderatör:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Çift kamera olmamasını bir gerilik olarak söylüyorsun fakat çift kamera olmayan Pixel'in durumunu sorunca Pixel 2 burada anılmadı diyorsun? Bu nasıl bir çelişki yahu.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çift kamera olmamasını bir rgerilik olarak kabul ediyorsan o zaman senin düşüncene göre Pixel 2'de Mate 10 Pro'dan çift kamera olmaması sebebiyle en azından 1 tık geride kamera kalitesi sunuyor.
Konu sahibi geniş açılı fotoğraflar çekmeyi istiyorsa bokeh efek, optik zom'a ve siyah beyaz renkli fotoğrafların daha ayrıntılı görünmesine ihtiyacı olursa mecburen çift kameralı telefonlara gözatması gerekecek.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Konu sahibi geniş açılı fotoğraflar çekmeyi istiyorsa bokeh efek, optik zom'a ve siyah beyaz renkli fotoğrafların daha ayrıntılı görünmesine ihtiyacı olursa mecburen çift kameralı telefonlara gözatması gerekecek.
Nereden çıkardın bunları? ARkadaş bunlara önem verseydi zaten bunu söylerdi.
Sen dedin ki bir tık geride
Ben dedim neye göre
Sen dedin ki çift kamera olmaması
Ben dedim ki O zaman sana göre Pixel 2 de Mate 10 Pro'dan geride
Çift kamera asla bir gereklilik değildir. Büyük oranda bir şişirme mobil cihazlardaki kameranın yenilik getirememesinden dolayı oluşan bir pazarlama stratejisidir.
Ayrıca Mate 10 Pro'nun çift kamerası bahsettiğin 3 avantajın 2'sinde avantajlı değil
Birincisi Bokeh efekti ben Pixel 2 XL uygulaması ile bokeh efektini S7'de çok başarılı bir şekilde uygulayabiliyorum. HTC U11 için bu APK var. U11 Plus için de rahatlıkla bulunur.
Optik zoom konusunda Mate 10 Pro'nun her iki kamerası da 27MM yani iki kamera arasında MM farkı dolayısı ile bir optik zoom vari bir zoom meselesi yok.
Siyah beyaz fotoğraf meselesinde de monokrom sensörün avantajı var zaten oraya itiraz etmek olmaz.
Bunun yanında HTC'nin videodaki OIS avantajını ve bunun yanında OIS ile fotoğraflardaki avantajını konuşmak lazım. Öyle çift kamerası yok o zaman geri demek hiç kimsenin haddi değil.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
@DriveRiderr bir telefonda çift kameraya ihtiyacınız varmı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya şu telefon bölümünü kapatalım valal herkes birşeyler söylüyor.
Yahu @Death Mark çift kameraya ihtiyaç nedir bana bunu bir açıklasana? Pixel 2 diyorum tek kamera ile bokeh yapıyor diyorum şimdi bu Çift kameranın ne hükmü kaldı hadi bana açıkla.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Optik zoom gereksiz mi? Uzaktaki nesneyi tek kamera ile ne kadar net çekebilmeyi planlıyorsun?
Ya geniş açı? Daha canlı renklerde elde edebiliyor. Poz alma hızının artması ve konstrat konusunda fark atabilir duruma geliyor. Günümüzün cihazları çift kameralarla donatılmışken onlara göre dediğim konularda geri kalıyor. Ben sırf çift kamera yok diye HTC U11+'in kamerasına kötü muamelede bulunmadım. Çift kamera olsaymış daha iyi olurmuş anlamında bir tık geri dedim. Daha nasıl açıklamamı bekliyorsun?
MATE 10 PRONUN OPTİK ZOOM'U YOK YOK YOK.
BAK TEKRAR SÖYLÜYORUM YOK.
Mate 10 Pro'nun iki kamerası da 27MM arada fark yok. OPTİK ZOOM YOK.
Bunu anladığın vakit gel tekrar konuşalım.
BAK TEKRAR SÖYLÜYORUM YOK. Her çift kamera optik zoom denilen yalanın olduğu anlamına gelmiyor.
İLLA ZOOM konuşacaksan U11 Plus'un oısı iyi zoomlarda daha az titreme olduğu için daha iyi zoom yapar deriz laf söylemek serbest.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Bu çift kamera meselesini uzatmaya gerek yok. Her zaman dediğim gibi , Fotoğrafın kalitesinde ikinci veya üçüncü bir kameranın etkisi yoktur. Ekstra kameralar eklenti gibi birşey , ekstra özellik katıyor hepsi bu kadar. Herkes bilir ki S9'un kamerası için şuan 1 numara denebilir. P20 Pro'nun 3 kamera başarısını da gördük zaten.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
MATE 10 PRONUN OPTİK ZOOM'U YOK YOK YOK.
BAK TEKRAR SÖYLÜYORUM YOK.
Mate 10 Pro'nun iki kamerası da 27MM arada fark yok. OPTİK ZOOM YOK.
Bunu anladığın vakit gel tekrar konuşalım.
BAK TEKRAR SÖYLÜYORUM YOK. Her çift kamera optik zoom denilen yalanın olduğu anlamına gelmiyor.
İLLA ZOOM konuşacaksan U11 Plus'un oısı iyi zoomlarda daha az titreme olduğu için daha iyi zoom yapar deriz laf söylemek serbest.
Ne demeye çalışıyorsun? Ben ne ara Mate 10 Pro'da optik zoom var diye bir şey söyledim genel olarak çift kameralı telefonlarda bu özellikler kullanabiliyor. Bu özellikler tamamen hiçe sayılacak bir özellikler değil günümüzün çoğu yeni nesil cihazı çift kameralı teknolojiye geçmiş durumdayken bir balon olduğunu mu iddia etmeye çalışıyorsun? Bu çift kamerada kullanılan teknolojik destekler firmadan firmaya göre o cihazdaki nitelikler değişebiliyor.( Birinde 3x optik vardır biri sadece derinlik algısı için kullanır) Daha önce bende diyordum ne gerek var diye ancak bir firma bu teknolojiyi kullanınca her firma ben daha iyisini yaparım daha çok satarım derdinde olduğu için o özellik bir bakıyorsun her yeni nesil telefona gelmeye başlamış, Misal örnek olarak buna çentik ekranlı telefonlarda dahil. :) onlarda aynı neden sonucu popüler oldu.

Konusahibine gerekli açıklamada bulundum. Kamerayı çok umursamadığını düşündüğüm için HTC U11+'i direk önerdim. Yoksa o fiyata ithalatçı note 8 varken mate 10 pro'yu sırf çift kamerası var diye direk önermem.

Son düzenleme:

oisitan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O fiyata cidden note 8 ithalatçı garantilisi var mı?3500 e bence yok her koşulda 150 tl nedir diye diye iş başka boyuta gidiyor.öyle bakınca Mate 10 pro 3150 tl'ye alınıyor ithalatçı.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
O ses deneyimini tatmak için bile u11 plus alırdım ama htc Türkiyede bazı sıkıntılar var hala çözülmediyse güncellemelerde sıkıntı çekebilirsin ama sıkıntılar çözüldüyse u11 plus alabilirsin

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Havada karada mate 10 pro

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fanboylari dadanmis havada karada U11 Plus diyorum ben de.
Videoda gömer geçer. Pil de gömer geçer (835 ve 4000 Mah) ön kamerada gömer hız da gömer.

oisitan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hafta sonu hb de bir indirim olur mu sizce ?

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
U11 pek çok sitede 2017'nin hayal kırıklığı yaratan "overrated" telefonları listesinde.. Çok da bir şey söylemeye gerek yok

M

Murat Burç

SDN Okuru
U11 değil işte sıkıntı burada.
Bahsedilen cihaz U11 Plus HTC'nin son amirali U11 daha yüksek batarya, daha iyi ekran kasa oranı daha çok ram daha büyük ekran daha iyi kameraya sahip olanı. HTC'nin video kalitesi ve huawei'nin video başarımı ortada iken kimsenin havada karada döver tabirini kullanmaya hakkı yok bence.
Şu fiyatta Note olaydı alın geçin derdik de işte uçtu yine fiyatı gereksiz bir şekilde

M

Murat Burç

SDN Okuru
O kadar yabana atma Mate 10 Pro'yu..Kamerası muazzam bataryası çok iyi performansı iyi.Herkes senin dediğin aksini söyleyince millete fanboy demekten vazgeç.Burda herkes senin fanboy olduğunu biliyor zaten.
Neyin fanboyuyum mesela adini kondurabilen varsa gelsin bir de kanıt sunsun ben D diyeyim ki evet dogrusun veya hayır yanlissin
Mate 10 Pronun videosunun iyi olmadığı bir gerçek.
Batarya noktasında 4000 Mah + çok yakan Kirin serisinden (hoş büyük oranda düzeltildi orası da hesaba katılsa bile )970 vs az yakan 835 ve 4000 Mah
Pil avantajını da eledik başka ne kaldı?

Reaksiyon puanı
258
Neyin fanboyuyum mesela adini kondurabilen varsa gelsin bir de kanıt sunsun ben D diyeyim ki evet dogrusun veya hayır yanlissin
Mate 10 Pronun videosunun iyi olmadığı bir gerçek.
Batarya noktasında 4000 Mah + çok yakan Kirin serisinden (hoş büyük oranda düzeltildi orası da hesaba katılsa bile )970 vs az yakan 835 ve 4000 Mah
Pil avantajını da eledik başka ne kaldı?
Mate 10 Pro'nun bataryasından memnun olmayan yok gibi birşey.Kamerası çok iyi video zaten kötü.Performansı iyi ayrıca servis kaliteside Apple'den sonra en iyisi.Tasarımı iyi.3500 lira civarında en iyi telefonlardan.