Masaüstü Oyun bilgisayarı tavsiyesi(( limit 1500 lira )

Bu konuyu okuyanlar

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Crysis ,Call of duty ve Microsfot flight simulator X gibi oyunları en kaliteli görüntüde oynabileceğim 1500 lira limitli bilgisayar tavsiyesi edebilir misiniz ?

Mesela Kasası ayrı marka, Lcd ekranı ayrı marka olabilir.

Lcd ekranı LED LCD olarak almak istiyorum.Sanırım görüntü daha iyi oluyormuş LED LCD lerde.

Toplama Bilgisayar istemiyorum,Uğraşacak vaktim yok çünkü.sadece kasa ve ekran ayrı marka olabilir.

Tavsiyeniz Hepsiburada.com dan veya herhangi bir online alışveriş sitesi de olabilir.

linkteki bilgisayar gayet hoşuma gitti,fiyat olsun,parçalar olsun..siz ne dersiniz..bu bilgisayarla istediğim oyunları rahatlıkla kasmadan son kalitede oynayabilirmiyim ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/ex...ductId=bd56503&categoryId=34&SKU=BD56503-MVAR

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
MSI 770-C45 Anakart, AMD Athlon II X2 250 3Ghz işlemci, Asus HD4850 1Gb GDDr3 256Bit Ekran Kartı, 2Gb DDR3 Ram, 3.5" 1TB Sata 2.0 32MB Cache 7200Rpm NCQ Harddisk, Thermaltake WingRS 500WPSU'lu Kasa'yı ben Kaspersky Internet Security'le birlikte 850TL'ye almıştım Vatan Bilgisayardan. Ayrıca toplama bilgisayarla uğraşacak bir şeyin yok. Vatan, Bimeks gibi yerlerden alırsan montajı orda yapıyorlar istersen kurulumu da yapıyorlar. Hazır kasa alırsak tek farkı montajlanmış şekilde vericekler sana yine kurulum yapılacak o kasaya zaten. Bu fiyattan kalanla da çok iyi bir Monitör alırsın zaten

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Garantisi oluyor mu böyle toplayınca ?

Olmaz olur mu hiç. :) Hem satışı yapan firmadan, hem de distribütörden garantilidir tüm parçalar. Bir masaüstü bilgisayarı toplama dışında almak kadar mantıksız bir şey olamaz. Parçaları üreten zaten sizin aldığınız firma değil, neredeyse her biri ayrı üreticilere sahip. Bu parçaları kendiniz seçerek ve araştırıp en uygun fiyatla almak yerine, bir firma adı altında size dayatılan ürünlere razı olarak, ayrıca bir de firmanın isim hakkına fazladan para vererek satın almak, onlara para kazandırmak dışında size nasıl bir fayda sağlayabilir? :)

Bu arada Crysis falan telaffuz etmişsiniz, 19 inç bir monitör de düşünseniz, bağlantıdaki kartla bu imkansız. COD için zaten orta-orta altı bir kart yeterli olur.
Oyun oynama amaçlı sistem topluyorsanız önce sağlam bir ekran kartı seçin, kalan parçaları bütçenize göre ayarlarsınız.

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
toplama işini en iyi yapıp ve satan site biliyormusunuz arkadaşlar.? Exper bilgisayarı normal toplama ile alsam diyip hesapladım % 30 kadar ucuz çıktı :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Ankara'da, Nova-Sanalmarketim-Gigatek. İstanbul'da İnventus olabilir. Parça parça Vatan, Hepsiburada'dan falan da bakabilirsiniz. Ankara ya da İstanbul'da değilseniz de buralardan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Nova-İnventus-Gigatek uygun fiyatlıdır, sistem almanız halinde toplar ve hatta talep olursa test de yapar öyle yollarlar.
Bileşenlere tek tek bakma yoluna giderseniz; teknofiyat.com, ucuzu.com'dan en uygun fiyatları araştırabilirsiniz.

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
teşekkürler..sanırım bu sitelerle amacıma ulaşıbilirm

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Bir de son olarak sistem toplayacaksanız birkaç gün daha beklemenizi öneririm. Nvidia yarın yeni üst düzey kartlarını lanse edecek, akabinde de AMD yeni kozlarını piyasaya sürecek. 1.500 TL limitli bir sistem toplayacaksanız bu sizi çok ilgilendirmiyor gibi düşünebilirsiniz ancak yeni modellerin çıkmış olması demek, aynı zamanda orta, orta-üst seviye kartlarda da fiyatların aşağı inecek olması anlamına geliyor. Birkaç gün sabretmenizi öneririm. Sonra duruma göre Nvidia GTX 460, AMD 6850-6870 gibi bir kart alır keyfinize bakarsınız.

yohlones

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.Bende bilgisayar toplamayı düşünüyorum.Burada site adlarını yazmışsınız. Hepsiburada.com da 24 ay taksit seçeneği var. Ama bilgisayar toplama açısından siteyi bilmediğimden vazgeçmiştim biraz olsun rahatladım.

Yalnız şunu sorucam bilgisayarı topladıktan sonra bir arıza olduğunda prosedür nasıl oluyor? Bir bilgisayarcıdan alabilsem(taksit sayısı bütçeme uymuyor) arıza olduğunda götürür teslim ederim teknik servise, siteden alınca o arızayı nasıl tespit edicem onu düşünmeden edemiyorum :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Merhaba.Bende bilgisayar toplamayı düşünüyorum.Burada site adlarını yazmışsınız. Hepsiburada.com da 24 ay taksit seçeneği var. Ama bilgisayar toplama açısından siteyi bilmediğimden vazgeçmiştim biraz olsun rahatladım.

Yalnız şunu sorucam bilgisayarı topladıktan sonra bir arıza olduğunda prosedür nasıl oluyor? Bir bilgisayarcıdan alabilsem(taksit sayısı bütçeme uymuyor) arıza olduğunda götürür teslim ederim teknik servise, siteden alınca o arızayı nasıl tespit edicem onu düşünmeden edemiyorum :)
Arızalı veya Problemli Ürünler

Herhangi bir donanımsal sorun yaşamanız durumunda ilk olarak internet sitemiz üzerinden irtibata geçiniz ve yardım talep ediniz. Teknik bir çok problem yerinde çözülebilmektedir. Çözülemeyen sorunlarda, teknik birimimiz size hangi ürünü kargolamanız gerektiğini söyleyecektir.
Arızayı kendiniz tespit edemiyorsanız, en azından sorun ya şunda ya bunda diyemiyorsanız, bir kereliğine bir bilgisayarcıya ücret ödemeniz ilerisi için yerinde bir davranış olur. :)

yohlones

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler '' Blackout''. Ben aslında bir başlık açmıştım ama burada onla alakalı konu devam ederken size de bi danışmam çok iyi olacak . Toplayacağım sistemin özellikleri bunlar :

İşlemci- AMD Athlon II X4 640 3 GHz - Socket AM3 (*)
Anakart- Asus M4A785TD-V Evo 785G - Socket AM3, DDR3, PCIe 2.0 (*)
Ram- Kingston 4GB (2GBx2) HyperX 1600MHz - DDR3 (*)
Ekran Kartı- HIS Ati HD 5670 IceQ 1GB 128Bit GDDR5 (DirectX 11) - HDMI, DVI, PCI-E 2.0 x16 (*)
Kasa- Akasa Genesis 600W Siyah Mid-Tower Kasa (*)

Ne dersiniz bu sisteme ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran karti cok kotu en az 256 bit olmasi lazim crysis fln calistircaksan