Masaüstü - Modem Bağlantısı / Kararsız Kaldım.

Bu konuyu okuyanlar

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Merhaba arkadaşlar.

Yeni masaüstü bilgisayar topladım şu an internete kadar her şey tamam. Ama interneti nasıl yapacağımı bilmiyorum, daha doğrusu kararsızım. Üç tane ihtimal var;

Kablosuz modemim var ve evin tam ortasında. Yerinden oynatmak istemiyorum çünkü telefondu, laptoptu başka cihazlarla da bağlanacağım. Bu durumda masaüstüyle,

- Usb adaptör alıp onla bağlanacağım,
- PCI kart alıp onla bağlanacağım,
- Ya da direk kablo çekip bağlanacağım.

Eğer uzaktan bağlanmak istersem arada kalınca 2 duvar var diyebiliriz, uzaklık maksimum 5 metre.
Kablo çekmek istersem, evin üst kısımlardan gizleyerek götüreceğim için 10-12 metre kablo uzunluğu olur.

Üçünüde yapabilirim.

İndirme yaparken veya online oyun oynarken kasmasını istemiyorum ya da gün içinde kopmalar yaşamak istemiyorum.

Önerileriniz nedir? Önerinize göre ürün-marka önerisi de yapabilir misiniz?

Teşekkürler, iyi forumlar.

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Merhaba arkadaşlar.

Yeni masaüstü bilgisayar topladım şu an internete kadar her şey tamam. Ama interneti nasıl yapacağımı bilmiyorum, daha doğrusu kararsızım. Üç tane ihtimal var;

Kablosuz modemim var ve evin tam ortasında. Yerinden oynatmak istemiyorum çünkü telefondu, laptoptu başka cihazlarla da bağlanacağım. Bu durumda masaüstüyle,

- Usb adaptör alıp onla bağlanacağım,
- PCI kart alıp onla bağlanacağım,
- Ya da direk kablo çekip bağlanacağım.

Eğer uzaktan bağlanmak istersem arada kalınca 2 duvar var diyebiliriz, uzaklık maksimum 5 metre.
Kablo çekmek istersem, evin üst kısımlardan gizleyerek götüreceğim için 10-12 metre kablo uzunluğu olur.

Üçünüde yapabilirim.

İndirme yaparken veya online oyun oynarken kasmasını istemiyorum ya da gün içinde kopmalar yaşamak istemiyorum.

Önerileriniz nedir? Önerinize göre ürün-marka önerisi de yapabilir misiniz?

Teşekkürler, iyi forumlar.
Kablodan tam verim alırsınız

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Cevap için teşekkürler.

Cat 5e, Cat 6 vs. çok kablo çeşidi ve kablo markaları var. Sizce hangisini almalıyım? Cat6 ggbit olarak aktarım yapıyormuş, gereksiz diyenler var. Ama bir zararı olmayacaksa en iyisini almak isterim.

Öneriniz var mı?

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Cevap için teşekkürler.

Cat 5e, Cat 6 vs. çok kablo çeşidi ve kablo markaları var. Sizce hangisini almalıyım? Cat6 ggbit olarak aktarım yapıyormuş, gereksiz diyenler var. Ama bir zararı olmayacaksa en iyisini almak isterim.

Öneriniz var mı?
cat 6 alın ileride de kullanırsınız.

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Ürün olarak tavsiyeniz var mı? Yani şu markayı alın gibisinden. Bir de şu renk olayı var; renkler bildiğimiz renk özelliği dışında bir ayrım yapmıyor, değil mi?

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Ürün olarak tavsiyeniz var mı? Yani şu markayı alın gibisinden. Bir de şu renk olayı var; renkler bildiğimiz renk özelliği dışında bir ayrım yapmıyor, değil mi?
dostum al bi tane işte kablonun markası mı olur :D

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
İnternette araştırdım biraz da, o yüzden böyle bir soru sordum. Genellikle marka önermişler ama önerilen markalar internette satışı olmayan markalar galiba. Biraz üstüne düşüyorum ondan bu kadar soru sordum. :)

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dostum evinde kablo kirliliği istemiyorsan bu ürünü alabilirsin bütçen varsa ama kablo gözükmesi problem değil diyorsan del duvarı kablo geçir ama mutlaka kablolu bağlantı kullan.
Ürün bu http://www.hepsiburada.com/tp-link-...0-metre-mesafeli-powerline-adaptor-p-BD303850

Verdiğiniz link açılmıyor.

Edit: Tamam açıldı.

Hocam bu ürünü bilmiyorum. Mantığı nedir, nasıl çalışır?

Edit2: Onu da okuyup anladım hocam. :D

Kablo gözükmesi problem değil. Kabloyu kutularda kolayca gizleyebilirim. Kutuları da duvarın rengine boyarsam problem çözülmüş olur.

Sadece kablo alması kaldı.

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar kablo önerisi yapabilecek var mı marka olarak? Sanırım bazı markalar kötü malzeme kullanıyormuş o yüzden iyisini seçip almak gerekiyormuş.

[MENTION]eSa[/MENTION] hocam siz bilgilisiniz sanırım :)

kenantiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maddiyatta sıkıntı olmadığını anladım yorumlardan. Görüntü rahatsız etmeyecekse ağ kablosu çekmek en mantıklısı.

conducktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
modemde ac desteği varsa ac destekli pci kart + ethernet kablosu daha mantıklı... client modda tercih olabilir ama ethernet kartının tam güçle kullanabilmek için gigabit ethernet portlu cihaz bulman gerek...