Marmaray artık ücretli!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
marmarayx.jpg

Asya ve Avrupa kıtasını deniz altından tünelle bağlayan Marmaray'da ücretsiz taşıma yarın sona eriyor. Yetkililer, 15 gün boyunca Marmaray'ın 4,5 milyonun üzerinde yolcu taşıdığını açıkladı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) yetkilileri, Marmaray'ın 15 gün boyunca ücretsiz olarak 4,5 milyonun üzerinde yolcu taşıdığını ifade etti. Deniz altındaki raylı sistemle ücretsiz seyahat etmek ise bugün sona erecek. Yarın sabahtan itibaren vatandaşlar İstanbul Kart veya akbil kullanarak Marmaray ile seyahat edebilecek.

Cihan - Zaman

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
iyi bari şu kuru kalabalık azalırda millet işini görür. Emekli amcaların merakları bitmiştir umarım.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Öyle anlamsiz bir yoğunluk var ki anlatamam. Metro, yürüyen merdiven ve asansör kullanmayı bilmeyen nice bir kalabalığı köyden alıp getirmişler ve bakın halkımız cok sevdi demeye çalışıyorlar gibi. Tamam çok sert yazdım belki ama ben her gün kullanıyorum (ayrılık Çeşme - Üsküdar arasi sadece) ve canimdan bezdim 10 günde

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
komedi.. sanki müze anasını satayım..

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
131113-marmaray.hlarge.jpg

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılan Marmaray, 15 günün ardından bu sabah 06.00'dan itibaren ücretli seferlere başladı. Sabahın ilk saatlerinde Marmaray'ın Anadolu ve Avrupa yakasında ki duraklarına gelen vatandaşlar, ücretlerin uygun olduğunu ve projeden memnun olduklarını söyledi.

Yolcular, Marmaray'ı İstanbul Kart veya Akbil ile 1.95 lira ödeyerek kullanabilecek. Öğrenciler için ise ücret tarifesi 1 lira olarak uygulanacak.

Öte yandan Kazlıçeşme istasyonunda görevli çalışanlar ücretli geçiş yapan ilk 3 yolcunun fotoğraflarını çekti.

AA - ntvmsnbc

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Kullanım yarı yarıya düşer artık :)

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ücretli olmasa karizması olmazdı, ücretli olup herkesi bindirmesin ki karizması olsun projenin, kaç yılın gündeminde değilmi ama. İnsanın ve insanın maddi durumunun önemi varmı ki? Yok tabiki önemli olan karizma.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Gereksiz bir şekilde ücretsiz kullanım,uzun tutuldu.
İpini koparan geldi,canı sıkılanı,merak edeni,çekemeyenide İmdat butonlarına bastı.
Bundan sonra daha iyi olacaktır umarım.:)

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Gereksiz bir şekilde ücretsiz kullanım,uzun tutuldu.
İpini koparan geldi,canı sıkılanı,merak edeni,çekemeyenide İmdat butonlarına bastı.
Bundan sonra daha iyi olacaktır umarım.:)

İlk seferinde karar verdikleri gibi 3 gün olmalıydı bu süre. 15 gün gerçekten çok abartı bir süre olmuş.. E haliyle beleş olunca, Allah ne verdiyse binen binmiş..
Hergün K.Çekmece - Kadıköy arasında gidip gelmeme rağmen, henüz binmek nasip olmadı.. ama inşAllah o da olur.. Şimdilik vazgeçilmezimiz Metrobüs..
Bu arada Metrobüs demişken, bir zamanlar Metrobüsle dalga geçenleri, radyo programlarında çok bilmiş çok bilmiş Djlerin konuşmalarını, böyle aptalca proje olur mu diyenleri hatırlıyorum da..Aklıma gelmişken onları da sevgiyle ve hürmetle anayım dedim :)
Metrobüs aptalca değil ama kalıcı da olmamalı... İSTANBULumuz daha fazla METROyu hakediyor. Aynı güzergah üzerinde kesinlikle bir METRO çalışması yapılmalı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ücretli olmasa karizması olmazdı, ücretli olup herkesi bindirmesin ki karizması olsun projenin, kaç yılın gündeminde değilmi ama. İnsanın ve insanın maddi durumunun önemi varmı ki? Yok tabiki önemli olan karizma.
Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı. Yorum yazayım diye yorum yazmışsın. Ücretli olunca karizma oluyorsa tıka basa gidilen dolmuşlarda karizma o zaman.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bir ulaşım aracınıda ücretsiz yapsınlar derken ben duygusal bakıyorum heralde, aslında sizin dedikleriniz mantıklı olan, çocuk oyuncağına çevirilir öyle olduğunda, cümlemi geri alıyorum az önceki yazımı.

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Sirkeci durağının açılması lazım acil. Asıl yoğun taşıma sirkeci-üsküdar arası olur.